Skocz do zawartości

Pasty Sonax Profiline


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
powalla napisał:
Perfekt finish to ta sama pasta co 04-06 tyle ze na rotacje.

 

Skąd masz takie informacje?

 

Perfect Finisha znam dość dobrze ale EX 04-06 to nowość której jeszcze nie używałem. Sonax jak widać wprowadził niedawno nowe pasty z nowymi oznaczeniami. Pytanie czym pasty faktycznie się różnią poza butelką.

Oznaczenia siły polerowania / wykończenia mają takie same. W opisie past faktycznie jest informacja że EX 04-06 jest dedykowana do DA ale różnica w cenie między tymi pastami to aż 91 zł:

http://www.pielegnowacauto.pl/pasta-pol ... 06-1l.html

http://www.pielegnowacauto.pl/pasta-wyk ... sh-1l.html

Wniosek który niby można wysnuć to że pasta pod rotację jest tańsza w produkcji niż pod DA.

 

Idąc tropem oznaczeń siły cięcia /wykończania, podobnie wygląda sprawa z Cut & Finish i ExCut 05-05:

https://mrcleaner.pl/pasty-polerskie/so ... om=listing

https://mrcleaner.pl/pasty-polerskie/so ... om=listing

Tu różnica w cenie jest już znacznie mniejsza ale jest :dontknow::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W opisie past faktycznie jest informacja że EX 04-06 jest dedykowana do DA ale różnica w cenie między tymi pastami to aż 91 zł:

 

Wniosek który niby można wysnuć to że pasta pod rotację jest tańsza w produkcji niż pod DA:

 

W moim przypadku zakupiona pasta perfect finish była droższa od ex 04-06 o 30zł. Jak zapytałem o różnice w tych pastach po za butelka , sprzedawca powiedział ze perfect finish jest mocniejsza od ex 04-06 i ze lepiej wykańcza , a nic nie wspominał o tym ze ex jest na DA a druga na rotacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

W Polsce Sonax nie wysilił się żeby coś napisać o swoich pastach, albo ja takich informacji nie znalazłem ale w sklepach w Stanach jest taki opis 04-06:

 

SONAX EX 04-06 is the DA (dual action) version of the venerable and hugely popular SONAX Perfect Finish. Formulated specifically for the unique random orbital action of the DA polisher, SONAX EX 04-06 promises to deliver the amazing cutting and finishing abilities of SONAX Perfect Finish in an easy-to-use, DA approved version. SONAX EX 04-06 is aggressive enough to remove moderate paint imperfections while still offering the finishing quality of a fine cut polish.

 

SONAX EX 04-06 redefines what a medium cut polish is capable of. By utilizing the most advanced diminishing abrasives ever milled, SONAX EX 04-06 is capable of removing moderate to heavy swirl marks, water spots and oxidation while finishing like a fine-cut polish. Such impressive abrasive technology is the result of the stringent quality standards set forth by SONAX of Germany.

 

SONAX EX 04-06 is the quintessential example of a one-step polishing compound. A traditional polishing system requires a second finishing step from a finer polish to maximize gloss and clarity. That’s not the case with SONAX EX 04-06! SONAX EX 04-06, when paired with the appropriate foam or microfiber pad on a dual-action polisher, is capable of impressing even the most discriminating enthusiast with its cutting and finishing abilities, eliminating the need for a multi-step system.

 

SONAX Profiline polishes are rated on a scale of 1-6. To rate the amount of cut a product has, 1 represents the least while 6 represents the most. To rate how well a product finishes, 1 represents the worst while 6 represents the best. SONAX EX 04-06 is rated at an impressive 4 for cut and an impeccable 6 for finish. Going by SONAX’s scale, a traditional medium-cut polish would rate at around a 2-3 for cut and a 4-5 for finish. SONAX EX 04-06 is proof that you don’t have to sacrifice cut in the name of a perfect finish!

 

Z opisu wynika zatem że to nie ta sama pasta co Perfect Finish ale że "to jej wersja na maszyny DA" i że "ma te same umiejętności / właściwości".

 

[ref]booohal[/ref], napisz coś więcej na temat tego że 04-06 to zupełnie inna pasta niż Perfect Finish. Jakieś różnice w pracy z tymi pastami? - Efekt końcowy 04-06 faktycznie taki dobry jak po Perfect Finishu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

708521 Z opisu wynika zatem że to nie ta sama pasta co Perfect Finish ale że "to jej wersja na maszyny DA" i że "ma te same umiejętności / właściwości".

 

Dokładnie o to mi chodziło, bo gdyby były identyczne (chemicznie) to inne ich nazewnictwo byłoby bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

708522 Dokładnie o to mi chodziło, bo gdyby były identyczne (chemicznie) to inne ich nazewnictwo byłoby bez sensu.

:good:

 

Eryczek, Moim zdaniem PF lepiej wykańcza lakier. Czy to na DA z małym, dużym skokiem czy na rotacji. Na rotacji nie raz ratował mi tyłek.

04-06 to poprawna pasta typu polish. Ma wodną bazę i łatwo nią przemoczyć pada. Wykańcza dobrze ale bez jakiegoś szału. Łatwo się wymywa. Połysk po PF jest zdecydowanie lepszy. A jak pobawimy się w jeweling to już w ogóle :)

No i ze względu na różnice w składzie chemicznym, a pewnie w szczególności przez inne bazy, pracuje się tymi pastami inaczej. PF jeżeli damy za dużo to dość ciężko ją wypracować. Jest bardzo, bardzo wydajna. 04-06 można lać i się nie przejmować. Wypracowuje się dość szybko. Ale nasącza pady tak jak pisałem wcześniej. Ciężko mi porównać cięcie bo 04-06 chyba w ogóle nie używałem na rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
708526 Moim zdaniem PF lepiej wykańcza lakier.

jestem w stanie to potwierdzic. Robię drzwi teraz. Przednie po PF mają wiekszą głębie i blask niż tylnie po 04-06

 

708526 04-06 można lać i się nie przejmować. Wypracowuje się dość szybko. Ale nasącza pady tak jak pisałem wcześniej.

 

to też moge potwierdzić. PF na DA na 6tym biegu czyli coś koło 6000 obrotów o ile pamietam skalę, szybciej się wypracowuję i PYLI. 0406 nie ma tych objawów - oczywiście wiem że te prędkości nie sa na te pasty - ale mimo wszystko to zauważyłem.

Nie mniej jenak PF ładniej wykończa lakier i szybciej.

 

708526 PF jeżeli damy za dużo to dość ciężko ją wypracować.

ooo święta prawda :good:

 

Dodane po 1 minucie 37 sekundach:

708526 jeweling

Jeweling is just a fancy word for polishing with a fine polish at low rpms. It is meant to enhance the depth of the paint after all the paint correction has been done. I typically jewel with a 3m ultrafine pad and m205 at about 900rpms on my makita. Jeweling can be done as a final step after say correcting the paint at 1400 rpms, then stepping down the 1100 to get rid of any marring and then finally burnishing the surface at 900 rpms.

 

Jeweling isn't a necessary step to get the paint looking good, but more of an extra step to make the paint look better. The difference isn't huge like you would expect from polishing, but the depth of the paint does improve.

 

Czyli jakjby taka wisieńka na torcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mniej więcej mógł byś wyjaśnić bliżej to pojęcie ? Co miałeś na myśli mówiąc ciućkanie lakieru. Ostatnio zrobiłem wieloetapowa korektę zakończona właśnie PF na czerwonym nacie i teraz nie wiem czy to wina lakieru ze ma dużo perły czy może słabego wykończenia , ale czegoś mi brakuje jak patrze na lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Dokładnie o to mi chodziło, bo gdyby były identyczne (chemicznie) to inne ich nazewnictwo byłoby bez sensu.

 

Zgadza się ale zastanawiam się czy Sonax zostawi stare pasty: Cut Maxa, Perfect Finisha i Cut & Finish czy też wcieli je do nowej serii :o:o

 

Dodane po 3 minutach 7 sekundach:

Pasty SONAX PROFILINE

[ref]booohal[/ref], dzięki za opis 04-06 :good:

 

PS: wyodrębniłem temat o pastach Sonaxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz robiłem Corsę pastą 05-05 (taki odpowiednik cut&finisha) padem one step Royala i cięcie zdecydowanie lepsze niż 04-06 , a i że to jasno zielony kolorek to poziom wykończenia mi wystarczył , no i co ważne to była naprawdę szybka robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

NP 03-06 nie używałem więc się nie wypowiem ale CutMax jest genialny :good: Właściwie w ogóle nie pyli, jest dość tłusty ale idzie go wypracować. Obecnie moja ulubiona pasta tnąca - polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wczoraj robiłem PIANO BLACK - Perfekt Finishem :good::good::good::good:

Aparat do dupy, fotka wyszła jak wyszła ale musicie mi uwierzyć na słowo.

Świętnie ta pasta współpracuje z takimi elementami. Mowie o mikro ryskach i wykończeniu. Głębsze sprawy - nie.

U mnie było tylko powierzchniowo. Robota trwała 10 minut.

2017-05-05_22.41.35.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.