Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat F7 All Colours


Pływak

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam ze i ja zauwazylem przy niektorych zabezpieczeniach(tych slabszych jednak) szybszy zanik na masce i dachu 🤔 Czy sa juz jakies wnioski co do trwalosci F7 ? Producent podaje do 7 miesiacu,a tu czytam ze i po 2 komus zanika 🤔 Czyzby producent przechwalil w tym przypadku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, menior napisał:

Przyznam ze i ja zauwazylem przy niektorych zabezpieczeniach(tych slabszych jednak) szybszy zanik na masce i dachu 🤔 Czy sa juz jakies wnioski co do trwalosci F7 ? Producent podaje do 7 miesiacu,a tu czytam ze i po 2 komus zanika 🤔 Czyzby producent przechwalil w tym przypadku 

Fusso 12 też nie wytrzyma 12 miechów, za to 6 jak najbardziej. Może trzeba po prostu w każdej firmie dzielić przez dwa by mieć jasno postawioną sprawe trwałości 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rygryss napisał:

@Gozdziu23 , na forum są osoby które twierdzą, że wytrzymuje 7 m-cy na felgach włącznie z sezonem zimowym :-D... szkoda tylko, że to są tylko suche słowa nie potwierdzone testem.

Fusso Coat 12 testowałem na alu letnich, wnioski dopisałem gdzieś w temacie autorstwa Fredi88 o wosku na felgach. Wytrzymał długo.

A jeszcze dłużej na lakierze 7-8 miesięcy bez problemu przy przebiegach 1000km/mies łącznie z zimą. Zalecam tylko mycie ręczne pH neutralne zamiast proszku, znacznie przedłuża życie wosku. Testowałem bez wspomagaczy i qd.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie F7 zaczął zanikać standardowo od dołów drzwi.  Już lekko taflowało wiec zapodałem po myciu Luxury Gloss'a i auto odżyło ale ile tam jeszcze faktycznie jest F7, a ile QD trudno mi powiedzieć. Powiem tak przy tej łatwości aplikacji jaką daje F7 3-4 miechy uważam za bardzo dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wosk prawie 4 m-ce na budzie, auto przejechało 2000km

na dachu i masce padlina, boki jeszcze sie bronią, ale marnie... za to prawy tył - tam gdzie nie smażyło go słońce przez m-c, żyje i ma się bardzo dobrze.

 

Moim zdaniem wosk spokojnie posiedzi 4-5 m-cy, jeżeli auto jest garażowane i nie robi dużo km. Podkreślić trzeba jeszcze to, że został położony na lakier, który jest w fatalnym stanie... jak dla mnie wosk bardzo fajny, ale mnie nie odpowiada aplikacja i dawkowanie, wolę pracować klasycznym fusso.

 

Myślę, że kolejne filmy nie mają sensu, za m-c na pewno na bokach będzie tak jak na masce, a mam już na oku kolejny wosk do testów.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzucałem to u siebie zanim jeszcze Soft rozdał do testów. Dla mnie docieranie tego to była tragedia, a mazy jakie zostawił na lakierze które wyszły w słońcu szok. (może za dużo dałem nie wiem) W końcu jakoś to wypracowałem i działało. 

Wytrzymało może 2 miesiące i zaczęło słabnąć. Próbowałem to ratować BSD ale znów mazy i dałem sobie spokój. Prowadzę myjnie więc auto było myte regularnie i zgodnie ze sztuką.

Jak już Fusso to 12 month które leży te 6 ciepłych miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.