Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak w gwoli wyjaśnienia, nie napisałem ze jest to super ściagaczka, tylko zę ściągaczka lepszej jakości tzn z miększego silikonu, a nie jakiegoś twardego silikono-plastiku za 15zł z lidla. Jakieś kamyczki to i pod super ściereczkę z mikrofibry teoretycznie mogą sie dostać, tak samo jak pod ściągaczkę, nieprawdaż ? I można sobie super lakier zrysować.

 

Tak czy inaczej zawsze porządnie spłukuje auto pod ciśnieniem, więc nie wydaje mi się żeby machnięcie dosłownie parę razy ściągaczką , aby zebrać nadmiar wody, było aż tak bardzo ryzykowne, jak to niektórzy myślą :| . Na pewno wezmę ten fakt pod uwagę przy kolejnym myciu auta i będę ostrożniejszy przy używaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichasKrk dokładnie jak mówią koledzy, po to używamy do mycia rękawic z mikrofibry czy wełny merinos by ew. paprochy wniknęły w strukturę i zostały wypłukane. Dziesiątki lat temu też używałem ściągaczki do czasu jak mi podwiało ziarenko piasku i zrobiłem piękną rysę przez drzwi :wallbash: był to ostatni raz kiedy coś takiego użyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Meguiarsowego Watermagneta (z czasow gdy jeszcze nie wiedzialem o istnieniu forum) i chyba drugi raz nie zdecydowalbym sie na jego zakup... Nie za taka cene rowna dwom Fluffym

 

Ja podobnie kiedyś zakupiłem jako pierwszy ręcznik do osuszania i drugi raz bym go nie kupił :?:?:?:?

 

 

obecnie mam SHOWCARSHINE FLUFFY DRYER i jestem zadowolony wystarcza w zupełności, naprawdę polecam :good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, i ja się dołączę bo o mały włos też bym kupił magneta ale dzięki forum zamówiłem fluffy'ego, z którego jestem mega zadowolony :) Tak na marginesie dodam tylko, że fluffy jest naprawdę kapitalny, głównie dlatego, że jest super miękki i ma słuszne wymiary, natomiast panowie wczoraj przyszedł mi zestawik z eurow shag i powiem wam tylko, że ta fibra dosłownie miażdży cycki. Nie mam pojęcia jak człowiek jest w stanie zrobić coś tak miękkiego. Można polerować nią bez końca, szkoda tylko, że nie ma rozmiarów, którymi można by wycierać autko po myciu ale mimo to naprawdę polecam każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uważasz, że faktycznie nie jest w stanie porysować lakieru? Moją czarną perłę, do tej pory rysują wszystkie moje 4 różne fibry i szukam czegoś mega delikatnego i myślałem o eurow :D

 

Jak się uprzesz i do tego jeśli ma się trochę talentu to i fibrą SV porysujesz ;) a tak na poważnie to nie wiem co trzeba by nią robić, żeby porysować auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Meguiarsowego Watermagneta (z czasow gdy jeszcze nie wiedzialem o istnieniu forum) i chyba drugi raz nie zdecydowalbym sie na jego zakup... Nie za taka cene rowna dwom Fluffym

 

Najlepsze jest to że ja miałem taką scięrkę z jana tzn o takiej samej dziwnej strukturze i uważam to za chyba najgorszą mikrofibrę jaką miałem nieprzyjemność kiedykolwiek używać tyle że nie wybuliłem tyle kasy, a kosztowała pomiędzy 5 - 15zł.

 

Moim zdaniem te ścierki z meguiars wyglądają jak supermarketowe szmaty, poza tym na każdej jednej jest piękny napis "made in china", wyglądają dosyć słabo i na pewno nie są warte swojej ceny. Za to ściereczki z chemical guys są pierwsza klasa. Mam ich chyba z 5-6 i są rewelacyjne, zarówno do osuszania jak i polerowania. Ostatnio zaopatrzyłem się w CHEMICAL GUYS WOOLLY MAMMOTH DRYER TOWEL o nie małym rozmiarze 90x60 i gramaturze 880g/m2 i jest rewelacyjny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaopatrzyłem się w CHEMICAL GUYS WOOLLY MAMMOTH DRYER TOWEL o nie małym rozmiarze 90x60 i gramaturze 880g/m2 i jest rewelacyjny :)

 

Mam od miesiaca tego bydlaka i nie zaluje ani zlotowki na niego wydanej. Chociaz bym sie nie obrazil gdyby byl troche tanszy :D Dobry sprzet na spoty - jeden recznik, wszystkie auta suche ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uważasz, że faktycznie nie jest w stanie porysować lakieru? Moją czarną perłę, do tej pory rysują wszystkie moje 4 różne fibry i szukam czegoś mega delikatnego i myślałem o eurow :D

jest w stanie jak będzie szorował nią po karoserii(mowa o CG FD), ale jak będziesz tylko przykładał aby z grubsza wytrzeć, a później użyjesz QD i najdelikatniejsze fibry jakie masz ja używam te małe 40/40 jakieś lepsze od CG lub PB chyba i do sucha, takim sposobem nie powinno nic się stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym na każdej jednej jest piękny napis "made in china"

MichasKrk, a myślisz, że ręczniki Chemical Guys gdzie są robione?? ;)

 

A wracając do dyskusji na temat Water Magnet'a to nie podzielam tych negatywnych opinii. W moim przypadku również był to pierwszy ręcznik do osuszania i uważam, że jest bardzo dobry. Nie można go tylko używać na sucho - ot, i cała tajemnica. Dodam, że używam również Fluffy'ego oraz Miracle Dryer'a i Mammoth'a - każdy ma swoje wady i zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uważasz, że faktycznie nie jest w stanie porysować lakieru? Moją czarną perłę, do tej pory rysują wszystkie moje 4 różne fibry i szukam czegoś mega delikatnego i myślałem o eurow :D

jest w stanie jak będzie szorował nią po karoserii(mowa o CG FD), ale jak będziesz tylko przykładał aby z grubsza wytrzeć, a później użyjesz QD i najdelikatniejsze fibry jakie masz ja używam te małe 40/40 jakieś lepsze od CG lub PB chyba i do sucha, takim sposobem nie powinno nic się stać :)

suszyć FD mam zamiar przykładając go, ale szukam czegoś do polerowania wosku... Szuranie fibrami zrobiło bym masakre, nawet nie próbuje już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suszyć FD mam zamiar przykładając go, ale szukam czegoś do polerowania wosku... Szuranie fibrami zrobiło bym masakre, nawet nie próbuje już.

PB i CG mają w ofercie kilka fibr, które się do tego nadają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zgodne ze sztuką,ale ja po myciu "osuszam" auto wycieraczką - ściągam większość wody w ten sposób,a potem większą mikrofibrą by całkowicie osuszyć auto.

Mam nadzieję,że nie szkodzę tym ani lakierowi,ani wosowi ;)

Może ktoś posiada wiedzę na ten temat ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zgodne ze sztuką,ale ja po myciu "osuszam" auto wycieraczką - ściągam większość wody w ten sposób,a potem większą mikrofibrą by całkowicie osuszyć auto.

Mam nadzieję,że nie szkodzę tym ani lakierowi,ani wosowi ;)

Może ktoś posiada wiedzę na ten temat ;>

 

jak trafi Ci się pod wycieraczkę małe ziarnko piasku, coś zostanie na lakierze to nie chciałbym widzieć jak to się skończy.

 

Jeden dobry ręcznik do osłuszania i problem z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Nie wiem czy to zgodne ze sztuką,ale ja po myciu "osuszam" auto wycieraczką - ściągam większość wody w ten sposób,a potem większą mikrofibrą by całkowicie osuszyć auto.

Mam nadzieję,że nie szkodzę tym ani lakierowi,ani wosowi ;)

Może ktoś posiada wiedzę na ten temat ;>

 

:wallbash:

Stronę wcześniej jeden chwali ściągaczkę teraz kolejny ze swoim cudownym pomysłem :/

Ludzie czytać choć trochę zanim zaczniecie się "chwalić" swoimi pomysłami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronę wcześniej jeden chwali ściągaczkę teraz kolejny ze swoim cudownym pomysłem :/

Ludzie czytać choć trochę zanim zaczniecie się "chwalić" swoimi pomysłami...

A skąd ludzie biorą takie pomysły? Właśnie z takich cudownych programów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

theOne, Przy tak delikatnym lakierze strach jechać autostradą.

Nie wiem czy to ironia, ale dzisiaj właśnie wróciłem z autostrady i nie chce mi się nawet oglądać lakieru :D

 

A skąd ludzie biorą takie pomysły? Właśnie z takich cudownych programów :/

Gdzie mogę dostać taką super szczotę do lakieru i szyb? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ale pisząc posta w jakim temacie wypadałoby chociaż zapoznać się z nim chociaż w minimalnym stopniu.

A już w DRUGIM poście tego tematu jest wyjaśnione dlaczego nie używamy ściągaczek. A wycieraczka działa na tej samej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.