Jump to content

Czas pracy nad korekcją lakieru


Recommended Posts

Czy jest ktoś w stanie porównać czas pracy potrzebny na doczyszczenie ze swirlsów maski przeciętnego samochodu za pomocą Swirlx i:

a) własnych rąk

b) polerki DA

c) polerki obrotowej

Link to comment
Share on other sites

Artur,

Pytanie bardzo ogólne, zależy jak dokładnie chcesz to zrobić..

A)Cały dzień;p

B)W zależności od dokładności oraz głębokości rys. Tak na szybko mocną pastą to z godzinę, ale jak chcesz zrobić dobrze to mi maska zajęła z 4h łącznie. A można lepiej:)

C)Nie wiem:)

Link to comment
Share on other sites

Maciek, z tym całym dniem na maskę to chyba trochę przesada ;)

 

a) własnych rąk - kilka h

b) polerki DA - 3h

c) polerki obrotowej 2h

 

To tak żeby zrobić w miarę, ale nie idealnie.

Link to comment
Share on other sites

mnie ten wątek też interesuje, bo przyznam nigdy nie miałem polerki w ręku, czyli czas polerowania polerką obrotową to ok. 2h hmm.. jak bym o tym nie wiedział to by polerował maskęmax 15 minut bo bałbym się że za bardzo zedrę, nie mówię o wpływie dobrania padów, passt i docisku :)

 

Ja przed zaczęciem przygody polerowania, pewnie podpatrzę jak to się robi i myśle że tak będzie najlepiej :)

Link to comment
Share on other sites

powiem tak: najszybsza maska w moim życiu - 30 minut na 2 etapy, i to maska w moim własnym aucie, ale lakier bardzo zadbany i maska nieduża. najdłuzsza maska w życiu - 6godzin+. maszyną rotacyjną, 4 etapy, maska jaguara XKR. wszystko zależy od ilości i "jakości" rys, rodzaju lakieru, wielkości maska, a przede wszystkim od tego, jak skomplikowany jest jej kształt. jeśli to kawał prostej blachy, to pójdzie prędko. Jeśli jest tak pokręconą formą jak ta w mini choćby, może być masakra. Maskę w miniaku robiłem ponad 4 godziny, ze względu na rysy umiejscowione w trudnycg miejscach.

Link to comment
Share on other sites

wszystko zależy od ilości i "jakości" rys, rodzaju lakieru, wielkości maska, a przede wszystkim od tego, jak skomplikowany jest jej kształt.
I czy nie ma,tak jak u mnie ,ostrych przetłoczeń na których należy zachować szczególną ostrożność. W związku z tym czas się wydłuża. Mi maska na 3 etapy +wosk zajęła ok 3h.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przy robocie ręczniej ze SwirlX ok. 4 godziny??????????? Wow.... To ile mi zejdzie czasu przy ręcznej robocie ze SwirlX na całe auto, Cleaner DJ Limpe Prime, Poorboy`s Black Hole i na konicec wosk DJ Blue Velvet..????? Mam tylko jeden dzień, starczy?

Link to comment
Share on other sites

Glinka już była, a porządne umycie auta to 4 godzinki max

 

[ Dodano: 16 Kwiecień 2010, 23:07 ]

a co mam niby przez te 4 godziny robić?? Wcierać SwirlX w jedno i to samo miejsce?? :o

Link to comment
Share on other sites

Glinka już była, a porządne umycie auta to 4 godzinki max

Auta, nie widocznych blach ;). Komora silnika, wnęki kół, wnęki drzwiowe, szyby, uszczelki, podszybie itp.. się nazbiera roboty na o wiele więcej godzin ;)

Link to comment
Share on other sites

W 4h umyje dokładnie auto,szyby,felgi wnęki itp i jeszcze oblece wnętrze z odkurzaczem.

wszystko zależy od tego w jakim stanie jest auto oraz jak dokładnie chcesz to zrobić;)

Link to comment
Share on other sites

moje najszybsze mycie z dobrze doczyszczonymi kołami i QD na całości to 36 minut. nowy rekord :lol: najdłuższe koło 5 godzin, ale z glinką i kołami mocno zasyfionymi. poza tym mój nowy pomysł jest taki, że bez zdjęcia kół nie można mówić o ich umyciu.

Link to comment
Share on other sites

Tomek, próbujesz nagiąć czasoprzestrzeń, a to raczej niemożliwe. Podziel sobie dajmy na to maskę na parę sektorów i zacznij robić jeden za drugim, dokładanie, nie śpiesząc się, przykładając się do tego. Po całej masce spojrzysz na zegarek i złapiesz się za głowę. To naprawdę wydaje się, że to tak dużo czasu. A w rzeczywistości będziesz narzekać na jego brak :)

Link to comment
Share on other sites

poza tym mój nowy pomysł jest taki, że bez zdjęcia kół nie można mówić o ich umyciu.
To rzecz oczywista ;) Dlatego zawsze po wymianie opon na letnie czy zimowe przynoszę koła do domu i z tydzień/dwa myję, pielęgnuję, zabezpieczam itp. Następnie lądują w piwnicy przygotowane do nowego sezonu. Niestety podczas zezonu nie mam możliwości zdjęcia i dokładnego umycia kół :(
Link to comment
Share on other sites

No bez przesady. W 4h umyje dokładnie auto,szyby,felgi wnęki itp i jeszcze oblece wnętrze z odkurzaczem.

 

2 godziny dzis robiłem,samo mycie ,wycieranie wnęk ,szyby ,plastiki ,opony ,dolewka do sprysków. :P

Link to comment
Share on other sites

Poniewaz jestem obecnie na etapie korekty, jako amator z da w reku moge powiedziec, ze jeden element koryguje, przechodzac od ssr3, 2 do 1, czasem farecla zamiast ssr3 jak jest rzeznia i koncze polish with sealnt, okolo 2 godziny - mowie o elemencie takim jak np blotnik lub polowa dachu. Wiec jesli ktos zaczyna zabawe dopiero moze sobie policzyc z grubsza ile czasu potrzeba. Oczywiscie wszystko zalezy od stanu lakieru - tutaj 10 lat nigdy nie woskowany, myjnie reczne i automaty.

Link to comment
Share on other sites

No ale zapewne wiecie że w moim przypadku chodzi o 8 miesięczny lakier.. Kurcze ale jak faktycznie tyle czasu schodzi to czemu na tym filmiku :

http://www.youtube.com/watch?v=AnTcIq8nB7o

trwa to 1 minute? Wiem że to robione na maszynie i nie z SwirlX tylko z DJ LP, ale przecież jak będę ręcznie aplkiować to przecież jak będę wcierać SwirlX to on w końcu zniknie, a napewno nie będzie to trwało 2-3 godziny tylko jakieś 5-10 min do zniknięcia produktu i przetarcia mikrofibrą..??

No chyba że zainwestować w polerke :

- http://centrumkolorow.pl/index.php?prod ... od_id=1246

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator
schodzi to czemu na tym filmiku trwa to 1 minute?

 

Bo LP jest tu użyte jako typowy finish i nie trzeba nim długo pracować. Czym innym jest korekta a czym innym wykończenie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.