Skocz do zawartości

Czas pracy nad korekcją lakieru


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek, to zrób w godzinę, obal mit i ciesz się z szybkich efektów. Czas o jakim ludzie piszą nie jest wyssany z palca tylko podparty praktyką, ale widzę, że Ty dalej nie możesz w to uwierzyć.. :roll: Tak czy siak, z niecierpliwością czekam aż zaczniesz pracę nad lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to że nie chcę w to uwierzyć tylko pisząc o tym filmiku chodziło mi o to że jak zaczne ręcznie wcierać np. SwirlX to on po 5-10 minutach zostanie już wtarty, więc jak moge polerować długo to miejsce jak już nie będzie środka? Od nowa nakładać na aplikator i znowu jazda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym poznam kiedy przestać??

Może po tym, że lakier zacznie wyglądać tak jak trzeba?? Bo rozumiem, że celem wcierania SwirlX jest skorygowanie stanu lakieru, czyż nie?? :) A mówiąc całkiem poważnie to podpisuję się pod tym co napisał Ci JJ.:

Czas o jakim ludzie piszą nie jest wyssany z palca tylko podparty praktyką
. Jeśli robisz korekcję ręcznie i chcesz uzyskać naprawdę dobry efekt za pierwszym razem, to konieczność spędzenia 2-3 godzin nad jednym elementem nadwozia (typu błotnik czy drzwi) nie będzie niczym zaskakującym. Mi doprowadzenie mojej Corolli ze stanu A:

PICT0034.jpg

do stanu B:

P1020633.jpg

zajęło lekko licząc rok ... ale mi się nie spieszyło i mogłem tyle poczekać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajęło lekko licząc rok

 

Ty to masz jednak pare w łapach, ja wysiadam po godzinie :shock::P

Wiedziałem, że moje słowa zostaną opacznie zrozumiane. :D

 

Po prostu rozłożyłem sobie cały proces w czasie ... dość długim czasie. :) Średnio raz na kwartał polerowałem całe auto DC1 albo ScratchX'em (poświęcając na to 3-4 godziny) i gdzieś tak po trzecim razie lakier zaczął wyglądać jak na zdjęciu "B". Gdybym zrobił całą korektę na jedne raz to wyszłoby mnie więcej na to samo co tu:

RON1N, ja robiłem Almerę ręcznie przez 9 godzin, na koniec i tak pędząc. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R0N1N, to jest dobra opcja, tylko należy przykładać wtedy szczególna uwage do mycia pomiędzy poszczególnymi etapami polerowania, żeby sobie dodatkowej roboty nie przysparzać ;)

Evo, w tamtych czasach moja wiedza detailingowa była niewielka więc wolałem postępować ostrożnie i powoli ... a efekt docelowy został w końcu osiągnięty. :) Kluczem do sukcesu okazało się postępowanie w taki sposób żeby usuwać więcej rys niż się ich tworzyło. :D Poza tym - dzięki temu "rozłożeniu w czasie" - miałem okazję x razy przerobić na aucie pełny 5-etapowy proces detailingu, a to pomogło w wyrobieniu sobie chyba dobrych nawyków, metod i innych własnych doświadczeń. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toka, a odgrzewałes kiedyś zupę?

To odpowiedz mi na pytanie:

Skąd wiesz, że proces odgrzewania należy zakończyć?

 

Jak odpowiesz trafnie, to będziesz wiedział skąd należy wiedzieć, że proces wcierania Swirlxa należy zakonczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie czasu nad renowacją lakieru:

Kilka dni temu trafiłem na ogłoszenie "polerowanie lakieru". Dzwonię i pytam się co i jak i ile kosztuje. Na co mój rozmówca odpowiada: Panie ja z moim kolegą to max 2 godziny zrobimy :shock: Będzie błyszczeć jak nówka sztuka :shock: za 2 godziny pracy i "polerkę" 200 PLN :shock:

 

Powiedzcie, czy to możliwe żeby dobrze w tak krótkim czasie dobrze wykonać pracę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Powiedzcie, czy to możliwe żeby dobrze w tak krótkim czasie dobrze wykonać pracę? SEO Copywriting, czyli redagowanie i pisanie artykułów pod kątem pozycjonowania stron internetowych. Są to między innymi tytuły dla linków, dobre teksty reklamowe linków sponsorowanych a także optymalizacja stron docelowych reklamy. Odpowiednio zoptymalizowane teksty reklamowe i treści strony www są dla wyszukiwarek internetowych bardzo łakomym kąskiem. W przygotowaniu efektywnych tekstów reklamowych ważna jest formuła BFD. poglądy (beliefs) - w co wierzy Klient, odbiorca docelowy? Jaki jest jego stosunek do produktu? Uczucia (feelings) - jakie są uczucia Klienta? Czy jest on pewny siebie? Czy jest osobą, która podejmuje decyzje szybko, czy musi mieć na to więcej czasu. Pragnienia (desires) - czego chce docelowy Klient? Jakie ma cele? Pisząc treści strony www i teksty reklamowe najważniejsze jest odpowiednie przedstawienie produktu/usługi. Opisywanie cech produktu jest już coraz rzadziej stosowane. Zamiast tego należy przekonywać odbiorcę o unikalności towaru oraz o korzyściach z jego posiadania. SEO Copywriting to integralna część marketingu internetowego, bez którego pozycjonowanie stron internetowych oraz budowanie Twojego wizerunku w internecie nie istnieje. Rozważając długość tekstu wziąć pod uwagę należy przede wszystkim uwarunkowania produktu. Emocje związane z ofertą - w jakim stopniu zakup produktu związany jest z emocjami. Zaangażowanie związane z ofertę - ile czasu, wysiłku wymaga zakup produktu. Przedstawiając unikalną wartość oferty, dajemy Klientowi powód, dla którego powinien kupić dany produkt. Zwracamy uwagę na przewagę konkurencyjną produktu.

 

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym zapytać nie o czas a liczbę przejść po masce z niewielkimi ryskami, czy jak zrobie polerką 25 przejść ze 105 i 25 ze 205 to normalne?

 

Trochę sporo tych przejść, ale dużo zależy też od docisku

i od tempa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sporo tych przejść, ale dużo zależy też od docisku
i od tempa

Tyle mi wychodziło, bez docisku lub samym ciężarem polerki, tempo to system zenitu i szybsze obroty tym tempo wolniejsze. 2 pasty, 2 pady i różne kombinacje. Te 50 to suma na elemencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.