Skocz do zawartości

zestaw 28,378 litra :) Sezon wiosna-lato


alexander.p

Rekomendowane odpowiedzi

hej, 

wpadło kilka $$ więc czas na zakupy sezon wiosenno-letni, chciałbym kupić najlepiej bańki po 5L, prośba o ocenę ew zamienniki.

1. pre-wash: Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil 5L

2. wash:  Shiny Garage Sleek&Bubbly Premium 5L vs Good Stuff Bumblebee Shampoo 5L vs ???? - i tutaj się zastanawiam co dać po tak dobrym pre-wash ? mocny lub/oraz chroniący LSP?

3. Dekontaminacja: Shiny Garage D-TOX & Prickbort Mac Serien 124

4. clay: ValetPRO Orange Mild Clay Bar 100 g

5. mycie szyb: Meguiar’s Glass Cleaner Concentrate 3780ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) małe butelki szybko mi się kończą. 

ale nieuleczalna choroba na nowości, testerki się pogłębia :D zawsze coś i gdzieś dokupię.

może głupie przyzwyczajenie z wędkarstwa, ale wolę jeden konkretny produkt stosować i ocenić czaso-działanie niż skakać po smakach i zapachach. wówczas wiem co na rybki działa najlepiej:o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alexander.p napisał:

a pytanko co do szamponów,? 

A ja mam chyba z 10 szamponów i poza delikatnymi różnicami w ilości piany czy poślizgu to wszystko jedno. Każdy domywa tak samo i prawdę mówiąc nie jestem sobie w stanie wyobrazić testu który miarodajnie pokazałby siłę domywania. Weź więc coś co odpowiada ci zapachem. Akurat zarówno funky witch jak i good stuff pachną fajnie. Polecam też SG sleek & bubbly i Detailers magic shampoo który ma jednak ciut mniej piany ale fajny zapach. Lubię też DG #901 za to nie do końca mi podpasił snowball od adbl mimo że powinien pachnieć tak samo. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii szamponów, to co trudno zmierzyć:

Jakość domywania i poślizg

To co łatwiej zauważyć:

Dodanie połysku jak po QD (kilku różnych producentów szamponów oferuje wspomniane dodatki)

To co jest bez wątpienia odczuwalne podczas użytkowania:

Różnice w zapachu.

Ilość piany (więcej nie znaczy lepiej, te przyspieszające osuszanie mogą w ogóle nie generować piany).

Szampon to kwestia mocno indywidualna ;)

 

Mam już więcej szamponów w kolekcji niż potrzebuję, i zmieniam sobie zależnie od ochoty. 

Największa powtarzalność jest, że jesienią i zimą wybieram te przyspieszające osuszanie. A latem z większą ilością piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii szamponów, to co trudno zmierzyć:
Jakość domywania i poślizg
To co łatwiej zauważyć:
Dodanie połysku jak po QD (kilku różnych producentów szamponów oferuje wspomniane dodatki)
To co jest bez wątpienia odczuwalne podczas użytkowania:
Różnice w zapachu.
Ilość piany (więcej nie znaczy lepiej, te przyspieszające osuszanie mogą w ogóle nie generować piany).
Szampon to kwestia mocno indywidualna
 
Mam już więcej szamponów w kolekcji niż potrzebuję, i zmieniam sobie zależnie od ochoty. 
Największa powtarzalność jest, że jesienią i zimą wybieram te przyspieszające osuszanie. A latem z większą ilością piany.
wrzuć proszę jakieś przykłady większa piana vs osuszanie

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, alexander.p napisał:

wrzuć proszę jakieś przykłady większa piana vs osuszanie

Przykładowo więcej piany jest po Chemical Guys Mr Pink,

A taki Valet Pro Advanced Poseidon ma bardzo mało (a jeszcze mniej ma Optimum No rinse, ale to troche innego typu produkt). 

Pink jest przyjemnym uniwersalnym produktem, natomiast Poseidon realizuje to co obiecał producent : LEAVES A HIGH GLOSS, IMPROVES DRYING TIME.  Polubiłem się też z Chemical Guys Glossworkz. Podbija lekko połysk, ma przyjemny arbuzowy zapach. Żeby wspierać "naszych" kupiłem też Shiny Garage. Oraz nowość od Good Stuff, bo lubię ciasteczkowy zapach :) Bilt Hamber też jest fajny i ma dodatki antykorozyjne. Nie trzeba dolewać w tym celu ADBL Bubble Maker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alexander.p napisał:

fajny arsenał. Mr Pink mnie zainspirował ładnie będzie się pienił z wełniakiem.

a te jakie piękne :) do zestawu RF czy EX  ?

Ani RF ani EX, jak już to GW albo V7 Hybrid ;)

 

pamiętaj, że to są szampony dla pasjonatów za około 50-60zł za 473ml.

10 razy tyle bo 5L masz w podobnej cenie innych marek ;) a różnica w jakości nie jest x10 

 

Jeżeli zdecydowałeś się na Mr Pink. i został budżet to osobiście polecałbym kupić kilka różnych firm małych pojemności żeby popróbować. Mycie jednym nudzi się.

Dodo Juice BTBM 100ml 23zł, Duragloss 901 29zł, Good Stuff Bumblebee 500ml 18zł, Poorboys Worlld Super Slick & Wax...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

update.

1. pre-wash: SG Pre-Wash Citrus Oil 5L :good:do opryskiwacza.

2. wash:  GS Bumblebee Shampoo :good:Meguiar's Gold Class Car Wash:good:   i tutaj się zastanawiam co dać po tak dobrym pre-wash ? mocny, domywający, żrący wszystko szampon, nie naturalne pH??? kończę ADBL PRO(domywanie ok :) ) . FX PROTECT Car Shampoo, SG S&B?

3. Dekontaminacja: Koch TEW:good:Iron ???

4. clay: ValetPRO Orange Mild Clay Bar 100 g

5. mycie szyb: Detailer's Magic Glass Magic:good: +odpowiednie fibry i wafel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citrus Oil jest bezpieczny I wcale nie tak mocny "bezdotykowo". Wez pod uwage stezenie oraz warunki w jakich bedziesz z niego korzystal. Raczej nie ryzykowal bym z przyschnieciem tego produktu.

FX PROTECT CS I SG to dwa rozne szampony. Pierwszy odtluszczajacy, drugi bezpieczny dla LSP.

Dekontaminacja.. od siebie polecam BH korrosol ale tutaj znow cena pewnie bedzie za wysoka dla Ciebie.

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.