Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

Auris 1.6 kombi - całkiem przestronny, dobrze hamuje, ale jest głośny, na autostradzie nie przekraczając 140km palił pod 10l przy niemalże zerowej dynamice. Plastiki tragicznej jakości. Civiciem (1.8) jeździłem tylko raz, ale sprawia wrażenie dużo bardziej dojrzałego auta.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie benzyny w Toyocie są ok poza 1.8 vvti. W Hondzie nie ma nieudanych jednostek. Ja bym brał Civica bo jest po prostu ładniejszy. Aurisa miałem zastępczego i super się jeździło ale była to wersja hybrydowa. Zastanów się czy przy takich przebiegach diesel kiedykowiek Ci się zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz "kasy" jbiz i jaki rocznik wchodzi w grę ? :)

 

Dodane po 3 minutach 14 sekundach:

dawid112

Co do Audi A4 rodzice mieli B5 , 2.4 benzyna i jedynie co to rozrząd drogi i świece, a tak to auto zupełnie bezobsługowe, spalanie ok 10-12l w mieście, na trasie 7-9l :)

Dźwięk V-ki jest naprawdę ładny i w sumie już mało spotykany, bo era małych silniczków :)

Opłaty tj ubezpieczenie droższe no i osiągi nie są powalające ale myślę, że całkiem wystarczające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dysponowałem taką kasą chyba, że na kredyt na mieszkanie :D ale jedynie co mogę doradzić to jedną stronkę :

 

http://autobeztajemnic.pl/

 

Po lewej stronie wersje online każdego wydania. Jedno wydanie poświęcone jednemu samochodowi. Bardzo fajnie opisane i pomocne.

 

Polecam :)

 

W innych kwestiach mogę doradzić co braćlub czego nie żeby nie przepłacić :0 takie plus pracy w reklamacjach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przy płatnoscią gotówka za samochód można uzyskać jakis lepszy rabat niż standartowy? Jak sktuecznie negocjować z szprzedawcą :)?

 

Napisz to każdego dealera z okolicy meila z zapytaniem ofertowym i zobacz jakie ceny Ci zaoferują. Jak porównasz propozycje to wtedy możesz negocjować z tym u którego chcesz kupić przedstawiając propozycję najtańszego. Patent kolegi który tak kupił Octavie w niezłym wypasie w cenie golasa z najmniejszym silnikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Napisz to każdego dealera z okolicy meila z zapytaniem ofertowym i zobacz jakie ceny Ci zaoferują. Jak porównasz propozycje to wtedy możesz negocjować z tym u którego chcesz kupić przedstawiając propozycję najtańszego. Patent kolegi który tak kupił Octavie w niezłym wypasie w cenie golasa z najmniejszym silnikiem ;)

 

Zdajesz sobie sprawę czemu jeden salon daje większy rabat a drugi mniejszy? Jak tak to wysyłanie maili jest bezsensowne...

Rozumiem szukanie niższej ceny. Ale wyścig szczurów w ten sposób, z chodzeniem od dilera do dilera i przekomarzanie się kto daje taniej to wg. mnie błazenada. Może kiedyś społeczeństwo dorośnie, że cena to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiasz do produkcji to raczej nie,spotkałem się nawet,że mogli dać lepszą cenę na aucie w leasingu,jak innej formie płatności :o

 

kiedyś byłem świadkiem rozmowy w salonie Jaguara/Range Rovera. Dwóch panów tak około 2x2m i ze 130kg byli zainteresowani nowym RR, a że był to okres między Świętami a Nowym Rokiem to były niezłe promocje. Pani powiedziała, że ich konfig po upuście około 450-460tys na co jeden z nich - "a przy gotówce coś jeszcze urwiemy?" ja nie obyty w takim towarzystwie zrobiłem tylko :song: i po zawinięciu się na pięcie w kierunku wyjścia słyszałem tylko "niee, przy leasingu/kredycie mamy lepsze oferty bo dzięki takim formom finansowania mamy bonusy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz to każdego dealera z okolicy meila z zapytaniem ofertowym i zobacz jakie ceny Ci zaoferują. Jak porównasz propozycje to wtedy możesz negocjować z tym u którego chcesz kupić przedstawiając propozycję najtańszego. Patent kolegi który tak kupił Octavie w niezłym wypasie w cenie golasa z najmniejszym silnikiem ;)

 

Zdajesz sobie sprawę czemu jeden salon daje większy rabat a drugi mniejszy? Jak tak to wysyłanie maili jest bezsensowne...

Rozumiem szukanie niższej ceny. Ale wyścig szczurów w ten sposób, z chodzeniem od dilera do dilera i przekomarzanie się kto daje taniej to wg. mnie błazenada. Może kiedyś społeczeństwo dorośnie, że cena to nie wszystko.

Przy zakupie Fabii to fakt,o 500zł nie ma co się kopać,ale jak w jednym salonie dostajesz 10k upustu,a w drugim 35,no to chyba wiadomo,,wyjmij kalkulator,albo przelicz,se pod kreską to równanie" :D

Jest to w każdej branży i tego nigdy się nie zmieni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatność gotówką nie daje praktycznie żadnych rabatów u żadnego dealera. Jeśli bierzesz leasing lub kredyt to masz dużo lepsza ofertę. Jeśli bierzesz leasing banku danej marki to już jesteś wygranym.

 

Co do ofert z różnych salonów to polecam tę metodę czasami nawet najlepszą ofertę dostajesz w Gdańsku ale auto możesz normalnie odebrać w Katowicach czy Warszawie( mowa o aucie do produkcji).

Nawet na fabii różnice mogą być rzędu kilku tysięcy pomiędzy salonami oddalonymi od siebie i kilka km. Ale kto bogatemu zabroni :-D Przy ostatnim moim zakupie różnica pomiędzy salonami wynosiła prawie 25 tyś. a odległość jaka pokonalem to z 10 km żeby uzyskać lepsza cenę. Jeśli to dla Ciebie krd żenada to zawsze możesz każdemu z kupujących w ten sposób auto zwrócić różnice :-P A czy auto kupię w takim czy takim salonie jest mi obojętne. I tak serwisuje w serwisie który jest najbliżej miejsca gdzie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ciekawa ofertę na maila. Auto z 2013r nowe leżało gdzieś na magazynie. Póki co mogę je mieć 12 tysięcy taniej od rocznika 2015 tylko czy warto. Niby taniej ale jak by nie było auto juz ma 2 lata

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Przy zakupie Fabii to fakt,o 500zł nie ma co się kopać,ale jak w jednym salonie dostajesz 10k upustu,a w drugim 35,no to chyba wiadomo,,wyjmij kalkulator,albo przelicz,se pod kreską to równanie" :D

Jest to w każdej branży i tego nigdy się nie zmieni ;)

 

Nawet na fabii różnice mogą być rzędu kilku tysięcy pomiędzy salonami oddalonymi od siebie i kilka km. Ale kto bogatemu zabroni :-D Przy ostatnim moim zakupie różnica pomiędzy salonami wynosiła prawie 25 tyś. a odległość jaka pokonalem to z 10 km żeby uzyskać lepsza cenę. Jeśli to dla Ciebie krd żenada to zawsze możesz każdemu z kupujących w ten sposób auto zwrócić różnice :-P A czy auto kupię w takim czy takim salonie jest mi obojętne. I tak serwisuje w serwisie który jest najbliżej miejsca gdzie jestem.

 

Nie zrozumieliśmy się. Nie mam nic przeciwko szukaniu najtańszej oferty, sam przecież tak robię. Błazenadą nazwałem czynność kiedy dealer A proponuje nam XX rabat a dealer B XX + 1 tys i idziemy do dealera A mówiąc co zaoferował nam B i czy coś z tym zrobi. To już jest wyścig szczurów i dochodzi się do tego, ze sprzedawcy muszą kantować bo przy marżach, które "rynek" wypracował nie da się funkcjonować.

Znam przypadki towaru po 6tys zł, na którym sprzedawca zarabia 40zł. Nie uważacie tego za żałosne? I o tym pisałem, a nie o szukaniu najtańszej oferty "normalną" drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

krd, mój kolega handluje elektroniką (komputery, podzespoły, laptopy, tablety, tonery, tusze i takie tam). Poza tuszami i tonerami, jego marża nie przekracza 5% :shock: - taki standard stworzył X-Kom (a teraz się sypie :kox: )

 

A wracając do tematu zakupu nowego auta, trzeba jeździć po salonach i pytać. Oferowana cena będzie wypadkową obecnych promocji, stopnia wykonania planów sprzedażowych, dobrego humoru handlowca itp. Duże znaczenie mają "układy" w danym salonie. Jeśli jesteś już ich klientem (kupiłeś auto, czy też je serwisujesz) to negocjacje handlowe wyglądają zupełnie inaczej :)

A co do płatności gotówką, to jak napisano już wyżej, nic nie utargujesz - sprzedawca nie zarobi na tobie nic na kredycie ani leasingu więc nie ma w tym interesu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jbiz

No to może:

Skoda Rapid, Renault Megane, Renault Captur, Nissan Pulsar, Fiat 500L Trekking, Citroen C4, Citroen Cactus, Peugeot 308, Peugeot 2008 Crossover, Toyota Auris, Ford Focus, Ford B-Max, Ford C-max, Hyundai I30, Opel Astra, Kia Ceed

Ciężko stwierdzić co się podoba, jaki silnik, wyposażenie :)

Takie luźne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.