Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

Transity kosztowały nas siakieś 120 tysi brutto, licząc z zabudową oraz agregatami. Merc 150. Gwiazda daje 4 letnią gwarancję, korzystne ubezpieczenie, pełną gwarancję mobilności oraz gwarancję auta zastępczego na czas naprawy. Co więcej z każdym kolejnym autem doliczają większy rabat, w tej chwili jako flota to już XX% na dowolne auto z bieżącego rocznika. W fordzie dają... znaczek na masce ?

 

Przez 4 lata użytkowania pochłonął masę pieniędzy, parę razy Ford w ogóle się wypiął, budy rdzewieją po roku, ogólny dramat. Merc zrobił 40kkm w rok w 100% bezawaryjnie. Przegląd kosztował nas 950 zł brutto, gdzie wizyta w Fordzie to 3-4k lekką ręką.

 

Nie mówiąc już o wykonaniu kabiny, ogólnej sztywności auta czy właściwościach jezdnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma wspólnego z małą firmą która ma flotę kilka aut ???

Też moge powiedziec ze kupując >10 sztuk da sie załatwić rabat/finansowanie/obsługę ale mowimy o segmencie bardzo lekkich dostawczaków do bardzo małego przedsiębiorstwa który przewozi towar w promieniu max ~40km.

 

4 lata gwarancji ale rozumiem ze trzeba stawiać się na przeglądy i je słono opłacać tak ?

 

P.S.

Te rdzewiejące budy sa robione pod Pilznem :D

Merc zrobił 40kkm w rok w 100% bezawaryjnie.

A który dostawczak się psuje przez pierwsze 100tyś km. ?

Jak wspominałem wyżej da się zrobić 200kkm bez kłopotu.

 

W PSA przy flotach dają rabat też XX% tyle że z 2 na poczatku :D

Na osobówkach zresztą też.

Ford nawet wiecej - grupa PGD.

 

koza, napisz coś jako fachowiec a nie siedzisz cichociemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maestro00, mamy w "flocie" 5 aut, więc nie mówię tutaj o kilkunastu sztukach. Towar jest rozwożony właśnie w promieniu +/- 50-60 km.

 

Co z tego, że trzeba zrobić 4 takie przeglądy, jeśli są one o dwie taczki pieniędzy tańsze, niż u gorszej "stereotypowo" konkurencji ?

 

W Transitach problemem nie jest same wykonanie, a oczekiwanie na malowanie w Wielkiej Brytanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i generalnie po rozmowie.

Bo generalnie mało kto liczy koszta po zakupie auta.

I pozniej sa takie przekomarzania, ze moje jest lepsze.

 

geno chyba dal wystarczajace argumenty.

 

A o mysleniu ze mi sie podoba i jakos to bedzie to sobie mozna myslec w kategori 3 samochodu, ktorym bedziemy jeździli na dzialke, a nie codziennie do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maestro00, który ? Transit.

 

PSA z reguły słynie z dwucyfrowych rabatów, o Mercedesie nic takiego nie słyszałem. Przy zakupie 2 sztuk dostaliśmy po dostownie 5-6% na auto w Fordzie i to jeszcze w Łodzi. Warszawskie salony chciały sprzedawać auta za ceny katalogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geno, trzeba było cisnąć, na sprintera więcej niż 6% nie mogą dać rabatu, no chyba, że bierzesz z placu tak jak stoi to może coś się jeszcze uda wyrwać. Mi warszawa dała taki rabat, ale dopiero jak ich przycisnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas rabat był baaaardzo pokaźny

 

W przypadku naszego Sprintera tak pokaźny, że aż nam trochę głupio było. :-]:D

 

Ostatnio miałem okazję dokładnie "pomacać" Mastera i stwierdzam, że Sprinter jest warty dopłaty 50k zł brutto. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

odkopię trochę...

 

panowie i panie mój tata chce zmienić samochód na nowszy, na taki w przedziale 10-12 tys.

 

moje propozycje są takie

 

Opel corsa 1,3 CDTi

Honda Civic VII z benzyną 1,4 bądź 1,6 jeśli się trafi

Skoda Fabia 1,9 tdi (jest fajna 100-konna)

 

który byłby najlepszym wyborem? oczywiście jeśli macie inne propozycje chętnie się przyjrzę. oczywiście klima i te sprawy wskazane. autko ma być nie duże i żeby za dużo problemów nie sprawiało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianTDCi, nie chciałem śmiecić w dziale kolejnym tematem a zakupie samochodu... no ale jeśli tak mocno to przeszkadza to założenie nowego tematu to 5min roboty...

 

a po za tym nowy to pojęcie względne, bo dla jednych nowy to z salonu, a dla drugiego nowy to samochód używany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas1986, z tych trzech wskazanych to Corsa C najciekawsza.

 

Auto do miasta? Warto jeszcze rozważyć Peugeot 206 (jeśli trochę większy to w wersji SW), Nissan Micra K12, Hyundai Getz (szczególnie z dieslem CRDI) czy Honda Jazz. W założonym budżecie znajdziesz auta z roczników 2004-2006, więc bardzo przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód głównie do miasta, jak trasy to tak do 100km nie dalej...

Peugot jak najbardziej, ale te silniki benzynowe to dla mnie porażka jakaś. 1.1 czy 1.2 to jedzie to wogóle :wallbash:

To prawda, małe benzyny są wkurzające. Więc do wyboru 1.4 lub nieśmiertelne 2.0 HDI - 90KM w takim małym aucie już nieźle śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód głównie do miasta, jak trasy to tak do 100km nie dalej...

Peugot jak najbardziej, ale te silniki benzynowe to dla mnie porażka jakaś. 1.1 czy 1.2 to jedzie to wogóle :wallbash:

 

Peugeota 1.2 kiedyś miałem, ale już 1.6 fajnie lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.