Skocz do zawartości

Kawa, Kawosze, Ekspresy Do Kawy


zibi-M

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@siewcu po kazdym zaparzeniu kawy badz dwóch jedna po drugiej przepłukuje spieniacz  bo ma taka opcje . Co iles kaw ekspres prosi o dokladnie czyszczenie wtedy uzywam chemi Nivona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o czyszczenie po każdej "serii" kaw 😉 W sensie jak odpalasz, żeby zrobić 4, to po tych 4 przepłukujesz układ. I to niezależnie czy wyłączasz go na np noc, czy 2-3 godziny później pójdzie kolejne kilka kaw. Ja wiem, że to męczące i to nawet bardzo, ale z drugiej strony jak weźmiesz pod uwagę konsekwencje picia mleka wypłukującego to, co zalega w układzie i było podgrzewane przez X godzin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie mama ma pojemnik i używa, wlewa zazwyczaj mleka na 3-4 dni i wszystko jest okej, nie ma wariacji z butelkami, szklankami i moczeniem wężyka od ekspresu w mleku. Jak robi kawę z mlekiem to odpina przeźroczysty wężyk, podpina pojemnik, robi kawę, zamienia wężyki, pojemnik do lodówki, a ekspres się płucze do tacki.

Nie wiem co to za wariacje z płukaniem pojemnika po każdej kawie, u nas sobie leży w lodówce, tak samo jak karton czy butelka mleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u mnie podobnie. Mam ten metalowy dedykowany pojemnik z nivony. Wlewam mleko, robię kawkę i chowam do lodówki.
Mało tego uważam, że jest praktyczniejszy ponieważ rurka nie moczy się w mleku tylko ciśnienie zasysa mleko.
Co do przepłukiwania układu podajacego mleko to robię to nawet po jednej kawie, jeśli ekspres nie będzie dalej używany.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również płucze układ mleczny do każdej kawie, chyba,że robię 3 naraz to wiadomo dopiero po trzeciej. Co do mleka to wlewam je do szklanki i wkładam wężyk. Raczej już mniej więcej wiem ile mleka wlać więc nie odkładam szklanki z mlekiem z powrotem do lodówki a jeśli już zostanie coś w szklance to resztki przelewam  z powrotem do kartonu, a szklanka do zmywarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, kolo100 napisał:

Co do przepłukiwania układu podajacego mleko to robię to nawet po jednej kawie, jeśli ekspres nie będzie dalej używany

Dokladnie tak jak i ja wlaczam ekspres robie kawe badz kawy. Plukam spieniacz i zostawiam az sie sam wylaczy . Nigdy nie wylaczam ekspresu nie pluczac spieniacza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj Nivone 768/778, ale sprzedawca polecał mi DeLonghi Primadonna S Evo. Dużo o nim opowiadał, pokazywał, ale jak  zapytałem o nivone to stwierdził tylko, że nie ma się do czego przyczepić i dalej kierował wzrok w stronę DeLonghi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo za to mu płacą 😉

Ale jedna rzecz jest niepodważalna... Jak chce się pić naprawdę dobrą kawę, to ekspres automatyczny odpada. Gdyby ktoś miał dłuższą chwilę i chęci do poczytania coś o tym... 😉 https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?page=74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Mój sobotni poranny starter  A Wy co dzisiaj serwujecie?


U mnie india malabar z palarni we Wrocławiu „Sawara” - próbowałem wielu ziaren i ta dla mnie jest najlepsza. Jest inaczej palona niż większość kaw z tego co mi powiedziała Pani, która tam pracuje i jej smak dla mnie jest unikalny :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, paperson napisał:

@Birkhof nie piłem jeszcze monsunowanej kawy z Indii. Opis mnie zaciekawił :-)

Będę zakupował niedługo to Ci mogę podesłać 😉 Kupuje się "co 200g" więc 15 zł wychodzi 200g najmniejsza ilość. Co do samego palenia to ona jest w pierwszej kolejności trzymana ileś czasu w komorze o sporej wilgotności i dopiero potem palona. Jak źle zaparzę to coś tam pojawia się kwasowość (ale tak 1-2/6), jak dobrze zaparzona to w sumie kwasowość jest ledwo wyczuwalna. Mają też fajną "brazylia santos" ale to raczej mocarz 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] spoko, to pamiętaj o mnie. Lubię kawy, które dają mocnego kofeinowego kopa. Wyjątkiem jest w/w Las Cruces, która aż tak mocno nie kopie, ale ma rewelacyjne smak 
Ta brazyliana to mocarz pod jakim względem?

Kofeiny, smaku juz nie pamietam, piłem ja w pracy z kawiarki jak mnie brał sen :-)
Bede tam po niedzieli to daj znac co byś chciał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.