Skocz do zawartości

Kawa, Kawosze, Ekspresy Do Kawy


zibi-M

Rekomendowane odpowiedzi

A ja teraz czekam na pierwsza nivone ;)

Mialem brac 1030 ale stwierdzilem ze jako pierwsza sztuka z innej stajni niz jura to wezme cos taniego i padlo na 841 ;)

Na pokladzie na ta chwile mam jeszcze jure f8 i z9

Ciekawi mnie jak ta nivona wypadnie.bawilem sie nia troche na targach ale dalej mam mieszane uczucia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @KHOT @Kinker Skłaniam się ku: Ascaso Dream i póki co Severin KM3873 :) Ja pijam głównie espresso, więc powinno być git :good: (żona lubi kawę z oddzielnie podanym zimnym mlekiem, ale to chyba nie problem :D). Rozumiem, że smak kawy będzie bogatszy, niż z automatu Nivona? ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2018 o 15:59, kskej napisał:

trasznie kwaśna, od kilku dni nie używam ekspresu z uwagi na jej smak, a czekam na przesyłkę z nową.

być może masz ustawioną za niską temperaturę

Niższa - kwaśna

Za wysoka - gorzka

6 miesięcy od wypalenia to już sporo. Oczywiście w sklepach twierdzą że 2 lata :-)   ale serio jest ogromna różnica jak kupisz coś palonego powiedzmy max miesiąc temu..

 

i daj znać jak ta Kostaryka :-)

 

W dniu 22.03.2018 o 12:02, KHOT napisał:

@paperson mądra żona. :D Bierz dobrą kolbę. Nie jest tak wygodna, ale jakością nie ma porównania do najlepszego automatu.

Dobrze gada

Ja mam zestaw Bezzera 13PM  + Baratza Vario   ( wcześniej była Eureka Mignon - tez w porządku, ale ciut za mała regulacja timera , i Baratza Sette 270W - koncepcyjnie świetny ale zepsuł się 2x w ciągu 4 miesięcy )

Ekspres działa u mnie już ponad 2 lata i szczerze mówiąc mało jest miejsc gdzie kawa smakuje mi tak dobrze jak w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Koledzy, a biorąc pod uwagę ekonomiczne rozwiązania to co wybralibyście do zaparzania kawy kawiarkę czy aeropress ? Z czego kawa Wam bardziej odpowiada ?

I druga rzecz. Zauważyliście pewną zależność, że np kawy marki xxx smakują Wam tylko z ekspresu, a już zupełnie nie podchodzi z chociażby kawiarki ? Pytam ponieważ szukam i szukam swojego smaku (raczej budżetowe ziarniste kawy) i nie mogę utrafić tej idealnej, a parzę póki co w kawiarce. Macie jakieś konkretne propozycje pod ten sposób parzenia kawy jeśli chodzi o markę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2018 o 17:14, stawek napisał:

I druga rzecz. Zauważyliście pewną zależność, że np kawy marki xxx smakują Wam tylko z ekspresu, a już zupełnie nie podchodzi z chociażby kawiarki ? Pytam ponieważ szukam i szukam swojego smaku (raczej budżetowe ziarniste kawy) i nie mogę utrafić tej idealnej, a parzę póki co w kawiarce. Macie jakieś konkretne propozycje pod ten sposób parzenia kawy jeśli chodzi o markę ?

To od stopnia palenia zależy. Kawa palona pod espresso/kawiarkę/FP raczej nie będzie dobra do przelewów. Kaw z J&N próbowałem i jakoś niespecjalnie mi podeszły, ale to raczej kwestia chyba ciut innego sposobu palenia(omniroast), dlatego ich nie polecę. Tylko dla osób, które szukają czegoś innego. Poza tym palarni w kraju nie brakuje i musisz zdefiniować budżetowe, bo można to różnie definiować 🙂 Przede wszystkim - nie brać kaw mk fresh. No i jedna z najważniejszych rzeczy... Jaki masz młynek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mk cafe fresh, zrobili sobie taką linię niby dobrych, świeżo palonych kaw. Nie trafiłem jeszcze na żadną ich kawę, która była smaczna... Nawet niekoniecznie dla mnie, bo to już większej różnicy nie robi. Jak jest coś nie tak to ewidentnie to czuć. Ale to moje(i nie tylko) zdanie.

Doprecyzujesz to "ręczny żarnowy"? Tam jest przestrzał od chinoli za 40 zł po takie za 1400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego jak w aukcji poniżej:

 

http://allegro.pl/hario-mlynek-do-kawy-reczny-mini-mill-slim-plus-i7284258066.html?fromVariant=6602472763#thumb/5

 

Tak, że chińczyk.

Mam też BOSCH MKM 6003, ale obstawiam że wcale nie jest to lepsza opcja 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2018 o 21:44, kolo100 napisał:

Ja polecam Panowie ze swojej strony dedykowany pojemnik na mleko. Nie będziecie musieli po każdej kawie mlecznej czyścić rurki emoji4.png

Jak wygląda system spieniania z pojemnikiem i bez?

W przypadku pojemnika nie musimy go myć po każdej kawie?

Cały czas wydawało mi się, że sama rurka zasysająca to lepsze rozwiązanie.

Stoję przed wyborem 768 a 788.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia praktyka: u nas w biurze pod chwilowym zachwycie pojemnik na mleko stoi umyty w szafce. Fajny gadżet, ale nikomu się nie chce go wyjmować za każdym razem z lodówki a po jednej kawie płukać i zmów chować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.