Skocz do zawartości

Sicco Tools BLR 180 - skok 15/21mm tanie DA ?


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

Sicco Tools BLR 180

Postanowiłem dodać, może się komuś przyda. Do tej porty w ofertach było kilka polerek budżetowych 8-9mm do wyboru, był też eurotec 21mm, ale posucha z 15mm to dodaję taki wynalazek za 330zł.

 

wg obrazka poniżej opisującego produkt:

moc 950W,

skok 15mm(plakat) / 21mm (wg tabliczki na maszynie),

miękki start,

czaderski wyświetlacz,

tarcza w komplecie 150mm mocowanie 5/16,

kabel 3m,

2.6kg

 

Anw1Dfi.jpg

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2018 o 22:59, PatrykCk napisał:

Wg. plakatu producenta 15mm, w shiningcar podają 21mm. Coś sie dane rozjeżdżają.

Ale trzeba przyznać, że cena super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam opinie? Używał ktoś już może? Co sądzicie, nada się jako pierwsza polerka, do garaży przydomowego? Czyli moje auto, i auto żony. Raz na rok? I nałożenie czasami cleanera, wosku? Bo ShiningCar's mam pod nosem, i z chęcią bym zawitał do chłopaków po tą polerke. @ghostco sądzisz? Bo widzę masz sporo wiedzy w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bielutomek ja tylko pasjonat, są tu osoby z dużo większym doświadczeniem i  robią to zawodowo.

Za taką cenę warto spróbować. Tylko eurotec z dużym skokiem ma  podobną cenę. A ze znanych marek polerki są 2-4 razy droższe od sicco. 

Daj znać jak pierwsze wrażenia po zakupie.

 

@PRZEEMAS a propos regulacji, podobną ma Torq 10FX, którego często używa ekipa z chemical guys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghostwlasnie pewnie w tym tygodniu do chłopaków z ShiningCaru zawitam, ale korektę zrobię pewnie trochę później. Jednak po zakupie, obadamy z kumplem, który pracuje na Kraussie Db 58000 i oceni jak z pracą itp. Oczywiście ocena będzie tylko na sucho. Bo główna ocena pracy będzie dopiero po korekcie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszą polerke da rade tak czy owak. Z czasem można uskladac pieniążki na konkretny sprzęt, o ile będzie taka potrzeba, by konkretny sprzęt leżał w garażu, używany raz na rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dla zainteresowanych ta maszyna, wrzuce maly "zrzut" dzisiejszego spontana. Mam maszynke Sicco, i czeka laskawie na pelna korekte, a w miedzy czasie juz nia czyscilem szyby, i dziubalem cos na Hondzie mojej narzeczonej. Teraz z racji jakze udanej pogodowo, i wolnej od handlu niedzieli, ubralem kapcie, i skoczylem z maszynka do garazu :) poskromic male, denerwujace jednak, otarcie parkingowe(dzieki temu otarciu, zakupilem za wycene szkody, maszynke i kilka past :D )

Ku mojemu zaskoczeniu, efekt przerosl moje oczekiwania(naklad pracy-przygotowanie-zapal) dlatego wrzucam, by pokazac jej mozliwosci, na dosc przyjaznym, jednak innym od wszystkich, lakierze Forda Focusa mk1 :)
Dodam, ze auto umyte wczoraj, na dwa wiadra. Bez zadnej dekontaminacji, tylko piana, dwia wiadra, suszenie, garaz. A dzis przed praca, element przetarlem IPA, i sucha fibra. 

Pasta uzywa do pracy to Festool MPA5000(jeszcze w starej wersji-dla nie znajacych, nowa wersja daje lepszy efekt koncowy, jednak potrzebuje wiekszego nakladu sil do wypracowania) 

Czas operacji-15min, wraz z kapciami na nogi :)

Mysle, ze ten pokaz, moze zachecic potecjalnych, amatorow garazowych, takich jak ja.

 

Pozdrawiam serdecznie. 

 

31117831_1769645176425190_415015375483174912_n.jpg

31081438_1769666206423087_730558470872367104_n.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marsel1987 @TheRamzeso Czemu tak bardzo istotne dla Was 15 a 21mm? Producent na infoplakacie napisal 15mm, wiec moze po prostu sie tego trzymajcie. A jak macie jakas niepewnosc, to po prostu kupcie cos innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bielutomek napisał:

@marsel1987 @TheRamzeso Czemu tak bardzo istotne dla Was 15 a 21mm? Producent na infoplakacie napisal 15mm, wiec moze po prostu sie tego trzymajcie. A jak macie jakas niepewnosc, to po prostu kupcie cos innego :)

jakby nie było różnicy nie produkowaliby DA o różnym skoku. Skoro niewiadoma raczej podziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marsel1987 Tak jak napisałem, producent podaje 15mm, tego bym się trzymał :) a w ShiningCarze zawsze mógł się wkraść błąd. Bo skąd niby wzięli ta informacje o 21mm skoku :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2018 o 21:01, Bielutomek napisał:

@marsel1987 Tak jak napisałem, producent podaje 15mm, tego bym się trzymał :) a w ShiningCarze zawsze mógł się wkraść błąd. Bo skąd niby wzięli ta informacje o 21mm skoku :o

Tabliczka na maszynie informuje o skoku 21mm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takim skokiem da sie jakos dobrze wykonczyc miekki lakier? Szukam czegos budzetowego o skoku 15 mm ale dosc dobre opinie ma ta da poruszana w temacie

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkadio_Gdansk tak, da się :) i to konkretnie. @ShiningCar rano obejrzę maszynke :D ale skoro mówicie, że taka informacja jest na tabliczce, to jednak plakat reklamowy firmy miał błąd. Najważniejsze, to że maszyna jest naprawdę godna polecenia :) Wiec niech każdy zainteresowany, uderza wprost do @ShiningCar i kupuje! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

@sT3VE Powiem Ci ze jak dla mnie (2 autka w rodzinie) to dla domowego, hobbysticznego detailingu, rewelacja 🙂 wiadomo, brakuje czasem czegos mniejszego, ale wtedy wchodzi w  gre przekladka trzpieniowa, do wiertarki, male padziki, i da rade zrobic jakies slupki/ciezkie miejsca, lecz trzeba przy tym sporej uwagi. Robilem one step na moim Focusie, uwazam ze wyszlo mega. Robilem tez one step na Civic mojej narzeczonej, tez sadze, ze maszyna dala rade. Kazdy moze podejsc do tematu po swojemu, kazdy ma do tego prawo 🙂 Ale nie kazdy chce wydawac po kilka tys, na sprzet, zeby zrobic raz na rok? korekte lub inne zabiegi 🙂 jedyny jaki bym jej minus dal, to ze ma sztywny kabel przy "dupce" 😛 w sensie, ze te kilkanascie cm nam zawsze wystaje sztywnego "bolca" 😄 jako w maszynach, czy to wkretarki, czy wiertarki, czy pily, dmuchawy itp, wole jak kabel nawet przy ujsciu z maszyny, jest od razu miekki. Wiadomo, wieksza mozliwosc na uszkodzenia takiego kabla, ale... przeciez nie bede rzucac tak owa maszyna 🙂

Ogolnie, jak za ta cene, sadze ze naprawde fajna 🙂 Kup, popracuj nia, i zdecyduj sam. Zawsze jak nie trafi w Twoj gust, to wystaw na handel, napewno ktos kupi, wierz mi! 🙂 W pracy jej nic nie mozna ujac, jedyne co, to po prostu moze Ci nie trafic w gusta. Ale tego juz producent nie zapewnia 😛 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.