Skocz do zawartości

SSR 2.5/3 vs UC/Rubbing Compound


Gość zetrix666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czytałem na forum DW, że SSR 2,5 powinno się aplikować tylko maszynowo. Natomiast ręcznie bez obaw można aplikować SSR 2 i SSR 1.

 

Czytałem chyba ten wątek i to było o SSR3, który wg producenta można również używać ręcznie(warunkowo i do ciężkich uszkodzeń punktowych) ale preferowane jest używanie maszyny.

 

PS: Polskie opisy to w ogóle lipa moim zdaniem i warto przed użyciem każdego produktu PB poczytać sobie ich forum (jeżeli oczywiście się rozumie angielski)

 

http://poorboysworld.net/board/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobinek ściernych zawartych w SSR 2.5 nie jesteśmy w stanie dostatecznie rozbić polerując ręcznie i mogą powstać tzw. micro marring, ale zawsze można pokombinować i sprawdzić efekt w niewidocznym miejscu. Ponadto niedługo na polskim rynku mają się ukazać sample Poorboys'a, których cena nie powinna być wysoka, a zawsze można przetestować produkt i stwierdzić, czy nam odpowiada, czy też nie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikro rysek oczywiście żadnych nie chce ;p a co powiecie a UC ?

 

[ Dodano: 28 Marzec 2010, 09:27 ]

Najlepiej odpowiadałby mi Rubbing Compound od Megsa ale z Łukaszem nie mogę się skontaktować aktualnie cóż chyba muszę poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

SSR 2.5 jest agresywniejszy i nikt nie broni używać go ręcznie, ale sens ma tylko maszynowe. Inaczej musimy sporo się namachać by go "rozetrzeć". Jeżeli nie mamy maszyny, to warto się zastanowić nad przytarciem rys papierem wodnym 2000-2500 i potem ręcznie UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
m.k., to nie jest moim zdaniem dobra rada, bo nikomu nie życzę usuwania ręcznie śladów po papierze!! :thumbdown:

No nie przesadzajmy :) ja jakoś po malowaniu kiedy nieuniknione było polerowanie po papierze nie kojarzę by przy użyciu UC pojawiły się trudności. :) No ale każdy ma inne metody 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czyli wygląda na to, ze uc i ssr 2.5 odpada, a co powiecie na swirlx i scratch 2.0 zaznaczam iż swirle są potężn

 

Czemu UC odpada ? Prędziej zrobisz nim jakąkolwiek sensowną korekcje niż Swirlem. Oba działają w tej samej technologi,róznią sie tylko siłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumuję UC lepiej sprawdza się przy stosowaniu maszynowym, myślę iż Heavy Duty Rubbing Compound od Megsa będzie najlepszym rozwiązaniem w moim przypadku gdyż zaprojektowany jest do ręcznego aplikowania.

 

[ Dodano: 29 Marzec 2010, 00:07 ]

Jeszcze mam pytanko, jak jest z wydajnością ScratchX 2.0, zauważyłem iż jest to bardzo mała tubka 200ml, zastanawiam się czy to wystarczy na 2 autka klasy mondeo mk3 i fiata stilo robione w całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.