Skocz do zawartości

SSR 2.5/3 vs UC/Rubbing Compound


Gość zetrix666

Rekomendowane odpowiedzi

3. Pracuj intensywnie aplikatorem wcirajac emulsje w lakier. Mozesz uzywac ruchow kolistych, mozesz pocierac w przod i w tyl, mozesz mieszac te dwie techniki - wazne, abys przylozyl troche sily do aplikatora i nie pracowal na przesychajacej lub suchej emulsji - caly czas ma byc wilgotna i dawac odpowiedni poslizg aplikatorowi.

 

Do jakiego momentu trzeba wcierać i ew. nawilżać aplikator żeby pasta nie wyschła ? Czym nawilżać aplikator ? wodą ? Czy może trzeba kupić jakiś detalier czy cuś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

koniu, dziś jechałem cały dzień autko, głównie przez dobrych 5h właśnie UC aplikatorem z rączką bawełnianym. Powiem tak nakładasz rozmarowywujesz i trzesz, najlepiej koliste ruchy oraz poziome/pionowe. Jak potrzesz to z białych maz robi się taka powłoka oleista i ona ma własnie nie wysychać, trudno żeby wyschła jak odpowiednio dużo nałożysz UC na pada.

Dodam że wydaje mi sie że efekt jest lepszy jak namachasz sie UC zmyjesz go MF i znów powtórzysz UC.. choć można sie zaj....machać ja zrobiłem 1 warstwe i może za miesiąc powtórze bo za 1 razem to zadużo.. jeszcze wcześniej mycie/glinkowanie/mycie potem cliner/wosk 11h nontop zabawy.. alee efekt BOSKI

 

[ Dodano: 25 Sierpień 2010, 23:24 ]

aha i jeszcze jedno.. warto mieć 2 paday bo jeden jak przesiąknie UC to gorzej sie wpracowywyje uc

 

[ Dodano: 25 Sierpień 2010, 23:28 ]

dodatkowo UC pięknie odświeżył lakier i dał mu max wetlook (oczywiście w porównaniu z wcześniejszym stanem lakieru).

aha z tego co widziałem to większość swirli zniknęła i widać tylko głębsze rysy które na pewno bo włożeniu jeszcze pracy UC powinny zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

quadrifoglio, To zależy jaki lakier wykańczasz i jak masz go przygotowanego. Po UC mogą pozostać lekkie holsy które znikną po czymś delikatniejszym od UC. Na moim Francuzie nie było z tym problemów ale z kolei na starszej polówce znajomego już ten problem wystąpił.

Nie polecam SSR jak już to raczej swirlx'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja troche odgrzeje kotleta jako że zbliża się coraz korzystniejsza aura do prac przy autku.

Otóż pytanie brzmi: jaka jest różnica pomiędzy UC a Rubbing compound ?

Informacji jakoś na ten temat niewiele, RC w sklepach raczej mało popularne... :idea:

Czy ktoś z Was pracował z tym środkiem i jest w stanie porownać jego "moc" do UC?

Logika wskazuje na to że powinien byc nieco bardziej agresywny (bo przeznaczony tylko do użytku ręcznego) ale jak to jest w praktyce ?

I może jeszcze za jednym zamachem: Czy możecie polecić coś równie dobrego jak UC do zastosowania ręcznego (UC jest jednym z tych środków, które na forum królują w swojej kategorii - mają taki mały monopol :P )

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

może ktoś podpowiedzieć jakiego aplikatora użyć do ewentualnie zastosowanego UC? jakieś propozycje?

 

[ Dodano: 3 Maj 2012, 19:13 ]

widzę, że koledze Radkowi brakuje wyrozumiałości dla zielonych? zamiast walić głową to może lepiej coś wyjaśnic jeśli posiada się większą wiedzę, co? po to tu chyba jesteśmy, żeby sobie pomagać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś podpowiedzieć jakiego aplikatora użyć do ewentualnie zastosowanego UC? jakieś propozycje?

 

http://www.sklep.polishangel.pl/index.p ... erski.html

 

widzę, że koledze Radkowi brakuje wyrozumiałości dla zielonych? zamiast walić głową to może lepiej coś wyjaśnic jeśli posiada się większą wiedzę, co? po to tu chyba jesteśmy, żeby sobie pomagać...

 

bo na forum jest wszystko 20 razy opisane :/ a wyrozumiałości braknie z braku używania funkcji szukam przez nowych forumowiczów :/

 

 

pomocny szybki dział - "krótkie pytanie............"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I może jeszcze za jednym zamachem: Czy możecie polecić coś równie dobrego jak UC do zastosowania ręcznego (UC jest jednym z tych środków, które na forum królują w swojej kategorii - mają taki mały monopol :P )

 

Ja używałem tego w zeszłym roku i daje radę. W tym roku użyłem UC (dostałem pod choinkę) i wg mnie lepszy jest sonus - daje lepsze efekty i łatwiej się pracuje - jest jakby bardziej oleisty, dzięki czemu można dłużej pracować "jedną dawką". Lakier też wygląda zdecydowanie lepiej po sonusie niż po UC, choć pewnie zastosowanie IPA ostudziłoby mój zapał :dontknow: Jak kupisz maszynę to też sonus chyba bardziej się nada bo tak szybko nie wysycha (to tylko moja teoria nie poparta praktyką). Potem jakiś ścierny cleaner albo AIO i masz niezły efekt przy małym budżecie, ale sporej ilości pracy.

EDIT: Można też kupić samo sfx-1 (agresywniejsza część zestawu), a ewentualne hologramy i tak usuniesz ściernym cleanerem albo AIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzinkins za pomoc z aplikatorem i szacun, że pomimo braku wyrozumiałości dla nowicjuszy potrafisz napisać coś konkretnego nie waląc przy tym głową w mur ;) pozdro!

 

Bo wystarczy zadać sobie tyle trudu i wpisać w wyszukiwarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie nikt nie odpowiedział na pytanko kolegi M!hau jak z UC i RUbbing Compound, dostałem ten ostatni na zlocie i chciałem zapytać osób które już na tym pracowały o opinie tego produktu, raz na jakiś czas spracuje na SwirlXie. Po Waszych postach i swoich obserwacjach wiec ze UC jest całkiem przyjemny dla japońskich lakierów, powiedzcie czy RC jest porównywalny do UC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.