Skocz do zawartości

SSR 2.5/3 vs UC/Rubbing Compound


Gość zetrix666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zdecydowałem się na swirlx podobno mocniejszy od ScratchX , a moja czarna perełka po zimie ma straszne swirle ;/

 

Generalnie wymyśliłem coś takiego:

Meguiar's Soft Foam Applicator Pad (2-pack)

Meguiar's Deep Crystal Step 2 Polish

Meguiar's NXT Generation Car Wash

Poorboy's Natty's Paste Wax Red - edycja limitowana, "wet look"

Meguiar's glinka do lakieru

Meguiar's Swirlx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na swirlx podobno mocniejszy od ScratchX , a moja czarna perełka po zimie ma straszne swirle ;/

 

Mocniejszy ale od starego scratchX - od scratch X 2.0 jest słabszy.

 

Meguiar's NXT Generation Car Wash

 

Wiele osób pisało ,że nie lubi się z naturalnymi woskami więc radzę poszukać czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do technik aplikowania, czy różnią się one podczas aplikacji UC i Swirlx ?

niczym się nie różnią, to podobne produkty, tylko UC ma na początku większe właściwości ścierne, wykończenie podobne. Oba produkty wcieramy do całkowitego wtarcia- zniknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zetrix666, pozwolę sobie zacytowac Mikea Philllipsa z Megs US

This is also where it kind of throws a monkey wrench into the idea of using the least aggressive product to get the job done. We still teach that practice as it makes the most sense, but anyone that's used M105 by hand, that is anyone that's used our most aggressive product by hand knows how great it works and it's only as aggressive as you work it and it only abrades for as long as you work it and when you're done it leaves a clear finish.

To samo się tyczy UC:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aplikator musi być zwilżony wodą podczas nakładania produktów megsa ?

 

Nie musi, ale zawsze możesz sobie 1 raz psiknąć jakimś detailerem przed pracą ;)

Też tak robię ale nie można przesadzić z ilością detailer'a - 1 "psik" w zupełności wystarczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

koledzy dużo piszecie o UC/ tylko nigdzie nie widze jak najlepiej nakładać go ręcznie?

-jakim padem z mf czy bawełny?

-czy nacisk ma duże znaczenie,

-czy czym dłużej go wpracowujemy aplikatorem to lepiej?

-czy po wpracowaniu polerujemy mf, jak długo?

-czy dużo nakładać go na pada czy tak jak wosku najmniej?

-czekać jakiś czas po wpracowaniu go zanim zaczne polerować mf?

- czy po robocie będe mógł zostawić autko np. na noc i rano dokończyć clinerem i woskowanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aro_77, no wałśnie było wiele razy napisane tak jak ty teraz napisałeś, ale za wiele to to nie mówi..

 

[ Dodano: 20 Sierpień 2010, 15:57 ]

no nic sam spróbóje różnych "opcji" nakładania i napisze, może sie komuś przyda.. a aplikatora niestety tego o którym piszesz niemam ale sprawdze bawełniany i z mf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, UC jest nie-wia-ry-godny, dziś kuplowi zmyłem na drzwiach mega ostre zarysowanie po uderzeniu drzwiami innego auta (pewnie gdzieś na ciasnym parkingu). Uderzenie było tak mocne że zrobiło niezłe wgniecenie i zarysowanie aż do białego podkładu. Po 5min. szorowania UC stało nie niemal niewidoczne :shock: byłem w szkoku.

Aż pale sie do pojechania mojego całego auta.

aha jak by ktoś chciał to jest jak używać UC:

1. Pracuj na chlodnym lakierze. Zakladam, ze bedziesz pracowal recznie. Zaopatrz sie w gabkowy aplikator i mikrofibre do wycierania. Zaczynamy!

2. Pracuj na malej powierzchni. 30x30 cm jest najlepszym wyborem. Naloz okolo lyzeczke (moze ciut mniej) emulsji na aplikator i rozprowadz ja rownomiernie na obszarze ktory bedziesz czyscil.

3. Pracuj intensywnie aplikatorem wcirajac emulsje w lakier. Mozesz uzywac ruchow kolistych, mozesz pocierac w przod i w tyl, mozesz mieszac te dwie techniki - wazne, abys przylozyl troche sily do aplikatora i nie pracowal na przesychajacej lub suchej emulsji - caly czas ma byc wilgotna i dawac odpowiedni poslizg aplikatorowi.

4. Jak skonczyc pracowac aplikatorem, to nie czekaj az produkt obeschnie lub wyschnie calkowicie - nie przyniesie to zadnych pozytywnych efektow a bedzie duzo trudniej emulsje usunac z lakieru. Czyli jeszcze wilgotny UC zetrzyj sciereczka z MF.

5. Sprawdz czy efekt jest zadawalajacy. Jesli tak, to w taki sam sposob "zrob" cale auto i nastepnie przejdz do etapu woskowania (ewentualnie poprzedzonego nalozeniem politury [DC2], BTW ktora w tej chwili nie jest dostepna w sklepie ). Jesli nie, to napisz co i jak, bo UC to najmocniejszy produkt dostepny w serii nie-profesjonalnej. Jesli jemu sie nie udalo, to albo powtorzysz aplikacje, albo trzeba naprawy lakierniczej.

 

znalezione na forum meguiars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.