Skocz do zawartości

Latarka czołowa


pLaYmAn

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taką http://www.emos.pl/1441233110-latarka-czo-owa-led-cob-cree-3x-aaa jestem zadowolony wygrała cena, nie mam porownania do scangrip na początek jest ok potem zawsze można zmienić

Gdyby ktoś w pobliżu miał scangripa lub coś innego można zrobić jakieś porównanie kilku modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej, potrzebuje jakaś czołówkę która mi zapewni światło przy pracy z lakierem- nie muszę widzieć w niej wszystkich rys bo od tego mam duża lampkę. Chodzi o to że w garażu mam słabe oświetlenie i często nie widzę nawet gdzie jest pasta na lakierze.
Co by było lepsze :
Scangrip i-match 2 vs scangrip i-view?
Może polecacie coś innego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArmyTek Wizard z diodą ciepłą / Hi CRI albo chiński zamiennik o również dobrej jakości Skilhunt H03.

Do tego potrzeba ogniw 18650 (firmy Sanyo, Samsung ew LG, Keepower ... unikać Bailong, xxxxFIRE ... i wszystkiego co ma >3500mAh) oraz ładowarkę np XTAR albo Litokala .... akcesoria to koszt od 30-40zł a sama latarka od 100zł i wg mnie taki zestaw bije większość tworów autodetailingowych i innych "firmowych" typu LedLenser, do kilkuset zł.

 

Ze słabszych czołówek z diodą z wysokim współczynnikiem oddania barw jest np Nitecore NU20 CRI, tylko wg mnie daje zbyt punktowe światło do ogólnych prac ale do wyszukiwania "detali" jest to użyteczna cecha.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Siema! W temacie latarek  i ogólnie oświetlenia przy pracach czy to wewnątrz czy z zewnątrz auta jestem totalnie zielony, dopiero zaczynam zgłębiać swoją wiedzę w tej kwestii. Dlatego chciałem zacząć od wyboru latarki czołowej, jeśli to możliwe szukam latarki uniwersalnej, która przyda się przy korekcie lakieru, aplikowaniu wosków/powłok, jak i przy czyszczeniu wnętrza pojazdu, oraz posłuży też przy pracach mechanicznych z autami. Czy w ogóle taka istnieje, czy do każdej z tych trzech prac jest potrzebna inna latarka?

Co do budżetu to nie chcę wydać 200-300zł. Jeśli jest coś sensownego do 100zł to chętnie taką kupię, a jeśli trzeba dołożyć do 150-200zł to tak zrobię. Czekam na propozycje oraz opisanie trochę różnic między danymi latarkami, dzięki z góry za pomoc! 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprawdzone czołówki to polecam:

- scangrip i-match 2

- czołówka berner

podobno czołówka rooks'a też jest bardzo fajna, ale osobiście w ręku nie miałem, lenser też ma polecaną czołówkę np. P7.

Sam oprócz lampek z biedronki posiadam i-matcha 2 i olight'a h2r w wersji nova. Scangripa wyróżnia bardzo szeroki i równo pokrywający strumień światła, nie prześwietla, masz w nim 2 barwy światła i 2 tryby mocy. Jednak w moim odczuciu 160lm to trochę zbyt mało na prace podwórkowe. Co do olighta tam już trybów świecenia jest sporo więcej, jest możliwość wymiany akumulatora (duże paluszki 18650), dużym plusem jest również to, że latarka sygnalizuje o zbliżającym rozładowaniu się baterii. Na minus względem scangripa jest szerokość wiązki światła, bo różnica jest bardzo duża, natomiast jeśli chodzi o pracę na zewnątrz to scangrip obok olighta nawet nie leżał. Ponadto h2r można wypiąć z uchwytu i używać jako zwykłą latarkę.

 

Parametry na które warto zwrócić uwagę przy zakupie:

-CRI

-Ilość lumenów i możliwość przełączania trybów

-Czas pracy i możliwość wymiany akumulatora

-barwa światła

-szerokość wiązki

-możliwości personalizacji ustawienia na pasku

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkalem latarki która przegoniła scangrip czołowego... 

Żaden tani badziew nie może się równać. A tak jak kolega wyżej wspomniał, ewentualnie berner, ale to nie będzie to samo, scan do wnętrz idealna, a do pracy przy lakierze jest  dobra 👍  bo w tym przypadku doświetlenie w formie czegoś z soczewką jak match 2 'must have' bo nova jak dla mnie słaba. 

Nie zaoszczędzisz w tym przypadku 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że są dwa typy latarek, te z punktowym oświetleniem przeznaczone do prac na zewnątrz, oraz do polerowania, oraz te z szerokim strumieniem światła, który oświetla całe pole równomiernie przeznaczone do prac wewnątrz auta? 😉 

@Streat @boT i używacie tych scangripów do wnętrza i polerowania? 😄  Macie jakieś inne jeszcze czołówki prócz scangripa?

@MarBi Dzięki za dokładny opis i rozszerzenie tematu. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i trzeba pamietać że dobra latarka nie męczy tak oczu i nie wysilasz oczów do pracy, osobiscie mam czołowke scangripa i jak dla mnie to najlepiej wydane pieniadze  
I 160 lumenów daje radę we wnętrzu

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 cena - jakość/ parametry . Bardzo chodliwy produkt...

Latarka czołowa SCANGRIP ZONE 🙂 bardzo podobna do I-match 🙂 tylko, że nie ma dwóch barw swiatła. 🙂 ale moc i kąty świecenia robią robotę. Do tego cena atrakcyjna 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rudi0018 napisał:

ze chodliwy produkt cena/jakość masz na myśli zone czy i-match?

ZONE  🙂 

bo cena bardzo dobra 😉 aż sam zastanawiam się teraz kupić ZONE jako drugą czołówke zapasową dla I-Match 2 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, david2888 napisał:

ZONE  🙂 

bo cena bardzo dobra 😉 aż sam zastanawiam się teraz kupić ZONE jako drugą czołówke zapasową dla I-Match 2 😉 

Na Zone naciągnąłem żonę. Myślę, że przedwczesny prezent urodzinowy będzie. W tej cenie chyba BDB sprzęt na początek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zone jest jakis szal, bo musimy czekac az dojdzie dostawa od dystrybutora. My sobie wzielismy jako uzupelnienie i match. W tej cenie ciezko znalezc konkurenta

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Warto zapisać post kolegi @david2888, ponieważ wrzucił bardzo pomocne porównanie dwóch latarek czołowych od Scangripa. 😉 

Ja jak zwykle poszedłem budżetowo i zakupiłem latarkę czołową FALCON EYE BLAZE 2.3, zasilaną 2xAAA, jest również wersja 2.2, która ma wbudowany akumulator i ma o 10 mniej LM. Zdecydowałem się wybór wersji zasilanej bateriami, ze względu na posiadanie akumulatorów AAA i tego, że potrzebne są tylko 2 sztuki, co jest istotne przy zasilaniu akumulatorami, a dodatkowo czas pracy na takich akumulatorach jest o wiele dłuższy niż latarki zasilanej z wbudowanego akumulatora. Zdjęcia jak świeci we wnętrzu auto zrobię nocą i wrzucę tutaj, abyście mieli punkt odniesienia do Scangripów. Za 20zł myślę, że jest naprawdę dobrze. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 dzięki za przytoczenie mojego posta. Słuszna uwaga. Zostanie dla potomnych. 

Co do twojego wyboru. To na plus na pewno możliwość wymiany baterii i pracy dalszej. Bez czekania aż naładuje się aku. Jedno pytanie. Ta latarka, która kupiłeś... Jaki kąt świecenia ma. Bo Scangrip Zone, czy I-match 2, mają szeroki kąt świecenia. To je wyróżnia i daje przewagę na tle budżetowych latarek 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda wspomniana przeze mnie wyżej latarka FALCON EYE BLAZE 2.3, na pewno jest słabe mocowanie latarki do podstawy, co można zauważyć na trzecim zdjęcia, jednak na razie wcale mi ono nie przeszkadza, jednak widać, że jest budżetowe:
XYbkJyZ.jpg
VOUvvBO.jpg
Qs9lhSq.jpg

A tak świeci, we wnętrzu auta nocą, bez żadnego dodatkowego oświetlenia z zewnątrz, sory za słabą jakość zdjęć:
Maksymalna moc:
TNVHsrH.jpg

Minimalna moc:
e8tO7IS.jpg

@david2888 Nie wiem co dokładnie miałeś na myśli pytając o kąt świecenia, ale tak to wygląda na zewnątrz:
Rsc1W7v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.