Skocz do zawartości

Usuwanie kurzu z auta


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

johnx, na wosk nie będzie miał zgubnego wpływu, ale jego właściwości czyszczące są w moich oczach mizerne (rozrobiony 1:1).

Zapach rewelacyjny. Doskonale nadaje się jako odświeżacz powietrza w domu.

metys, a po co rozrabiasz go 1:1 do czyszczenia lakieru?? Rozcieńczanie jest zalecane tylko w przypadku używania go jako lubrykanta do glinki - nierozcieńczony niezbyt się do tego nadaje.

A z tym zapachem to się zgadzam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nierozrobiony jest niewiele lepszy. Nie chcę zbytnio ganić tego produktu, bo wyśmienicie daje sobie radę z innymi zadaniami, ale szczerze mówiąc są i lepsze QD.

Do glinki jest super, tylko ma jedną wadę :arrow: taśma nie chce się kleić do elementów na które spadł LT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja mam tak że np rano wyjeżdżam czyściutkim autem z garażu, jadę na zajęcia te jakieś ~20km i mam taki lekki nalot na lakierze - wtedy lecę z dusterem a potem QD myślicie że bardzo mu szkodzę? Na chwile obecną nie jestem wstanie tego sprawdzić bo lakier jest skatowany okropnie ale że szykuje się do korekty to chciałbym zmienić trochę swoje przyzwyczajenia i nie koniecznie się uczyć po korekcie :idea:

 

 

P.S. nie mówie o takim mega piachu na lakierze jakiego teraz pełno na ulicach tylko o takim lekkim nalocie na lakierze (choć to i tak pewnie piach :idea: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie na zakurzone auto QD uzylem raz... nie wiem czy da sie to zrobic tak zeby nie zarysowac lakieru, mi sie nie udalo a kurz byl naprawde niewielki, kolo 2km przejechane przez miasto. Uzyte UQD od megsa i trzy swierze fibry. Od tamtej pory zakurzone auto albo delikatnie przecieram california dusterem albo poprostu myje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Juz sie o tym niestety przekonalem jakis czas temu. Wiec jak napisalem nie stosuje tego czesto (chodzilo mi o to ze kilka razy zanim zobaczylem efekty po zimie) i teraz to tylko delikatnie przecieram szyby. Mamy jakas brudna wode chyba bo biale slady zostaja po niej. Korekte lakieru po swoich wyczynach zamierzam zrobic na dniach, bo w koncu zmienila sie pogoda. Przymierzam sie tez do zakupu Fluffy Dryer 90x60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytanie:

 

Taki produkt jak tu na aukcji, http://allegro.pl/elektryczna-szczotka- ... 67010.html

 

Czyli typowy Duster z allegro za <20 PLN

 

Miał ktoś doświadczenie ? Jak to zbiera kurz, rysuje ?

Myślę bez właczania tych obrotów, bo wtedy to chyba może być kiepsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysza przecież to się można nie źle namachać żeby całe auto odkurzyć... ja mam dużego duster od Mrcleanera i maska na dwa ruchy... Zreszta ten "duster" co wrzuciłeś ma pewnie jakieś syntetyczne włókna (pewnie jakiś plastik)... Za to do środka może by się przydał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Mysza przecież to się można nie źle namachać żeby całe auto odkurzyć... ja mam dużego duster od Mrcleanera i maska na dwa ruchy... Zreszta ten "duster" co wrzuciłeś ma pewnie jakieś syntetyczne włókna (pewnie jakiś plastik)... Za to do środka może by się przydał...

 

hello

 

ktory http://www.mrcleaner.pl/?podkat=&do_sea ... ery=duster masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówie, nawet do domu się przyda. Tomek powiedz tylko któego dustera masz i jak z rysowaniem lakieru, ja codzienie mam kurz na aucie bo pod firmą tak stoje żę będzie się auto kurzyć a wkurza mnie to strasznie :wallbash:

 

Potem nawet jak spadnie mały deszcz to przez ten kurz auto robi się brudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

te drogie dustery różnią się głownie tym że maja parafinę

A więc wystarczy kupić zwykłą szczotkę do kurzu i nasączyć ja parafiną która kosztuje grosze.

TYLKO TERAZ PYTANIE JAKĄ PARAFINĘ KUPIĆ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.