Jump to content

Paczkomaty

aro_77

Recommended Posts

Witajcie

Zwracam sie do osob, ktore prowadza sklepy i udzielaja sie na forum, czy interesowaliscie sie moze tania przesylka poprzez paczkomaty inposta? Wydaje sie to calkiem fajna propozycja...

No u mnie tez postawili. Chyba będę korzystał. Tylko ciekawe czy paczki wysłane przez PP trafia do paczkomatu In posta? Musze poczytać. Zawsze muszę polować na paczkonosza z PP a tak 24h ;)

• 2 weeks later...

Jak dla mnie, to jak tylko rynek pocztowy sie uwolni to taki twór jak poczta padnie szybciutko, bo kto normalny majac do wyboru alternatywę, która jest:

- tańsza

- szybsza

- pewniejsza

- bardziej otwarta na e-shopping

wybierze panstwowego molocha? :kox:

InPost jeszcze mnie nie zawiódł, szkoda, że tak wielu sprzedawców na alledrogo dalej uparcie puszcza paczki pocztą a później się dziwią jak po trzech tygodniach łaskawie pan listonosz awizo zostawi (bo mu sie wyjsc po schodach nie chce..) :thumbdown:

InPost jeszcze mnie nie zawiódł, szkoda, że tak wielu sprzedawców na alledrogo dalej uparcie puszcza paczki pocztą a później się dziwią jak po trzech tygodniach łaskawie pan listonosz awizo zostawi (bo mu sie wyjsc po schodach nie chce..) :thumbdown:

Mam nieco doświadczenie w tej dziedzinie i jest ogromna rzesza klientów który chcą pocztę , poczta póki co ma największą ilość placówek i odbiór przesyłki jest jak by nie było najprostszy . Paranoja jest taka że aktualnie mamy już niższe stawki kurierskie w przypadku przesyłek pobraniowych niż to co oferuje poczta.

• 1 year later...

Czy ktoś wie dlaczego paczkomaty "znikają i pojawiają się" chodzi mi o system elektroniczny nie o fizyczne zabieranie maszyn :) Przez jakiś czas paczkomat, jedyny który był w moim zasięgu zniknął teraz loguję się i już jest znowu dostępny i na mapie też już się pokazuje. Chodzi o jakieś problemy techniczne z paczkomatem wtedy znika z mapy i z systemu?

Ja jak tylko się da korzystam z E-Przesyłki Poczty, to taka namiastka paczkoamtu w/g PocztyPolskiej, dostarczają paczkę do wybranego (obsługującego usługę) Urzędu Pocztowego i wysyłają SMS/mail czasem dzwonią :), że paczka jest do odebrania. Ceny paczkomatowe, tracking przesyłki i nie ma problemu, że paczka zalega na mrozie przed odbiorem. Dostarczają zazwyczaj w 24h :shock:

Z paczkoamtów też korzystam, ale jak dla mnie E-Przesyłka ze względu na ilość UP jest wygodniejsza...

Coś do przemyślenia dla sklepów korzystających z PP

KLIK

A jak sie maja owe paczkomaty do temperatur panujacych obecnie? sa jakos ogrzewane? klimatyzowane latem? To dosyc istotna informacja jesli chodzi o wysylke np. kosmetykow. Ja jeszcze nie korzystalem z paczkomatu bo najblizszy mam 15km od domu, a dojechanie w tloku kosztuje mnie czas i tyle samo co kurier UPS :o

• Dystrybutor

No właśnie- niestety paczkomaty nie są ogrzewane tylko mam wątpliwości czy PP lub firmy kurierskie mają inny standard usług w tym zakresie ;) Szczerze wątpię, że wszystkie magazyny i środki transportu są ogrzewane (np. Pan listonosz na rowerze, który rozwozi paczki :) )

Niestety to jest problem, który ciężko wyeliminować a jest bardzo istotny w tej branży.

Wiolka