Skocz do zawartości

Jaka szyba czołowa?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wypowie się na temat różnic w szybach czołowych solarnych/solarycznych (różne nazewnictwa :D) a zwykłą? czy jest sens dopłacać? różnica w cenie ~400zł. Najtaniej znalazłem zwykłą z paskiem przeciwsłonecznym za 280zł, a najtańszy solar 750zł, ceny bez montażu, obie z firmy Saint-Gobain Sekurit. Jak to wygląda w przypadku szyb solarnych z rozwarstwianiem się, po jakim czasie może wystąpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby solarne mają za zadanie obniżać temperaturę w samochodzie o kilka stopni.  Z własnego doświadczenia Ci nie powiem, bo nie mam takiej w aucie ale poniżej link na ten temat.  

https://www.markoweszyby.pl/rodzaje-i-wlasciwosci-szyb.html#szyby-atermiczne

Mam nadzieję że się przyda.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie i w połączeniu z folią na szybach bocznych czuć różnice w kwestii nagrzewania auta. Nie wiem co ma większe znaczenie czy solar czy folia ale według mnie warto. Dwa lata temu też musiałem wymienić bo strzeliła od uderzenia kamienia, poza tym nic się z nią działo mimo tego że miała 10 lat, więc nie uważam żeby były mniej trwałe od zwykłych. Dodatkowo jak masz czujnik deszczu lub światła po zmianie rodzaju szyby mogą być cyrki i trzeba będzie wymienić czujniki.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, keza napisał:

Szyby solarne mają za zadanie obniżać temperaturę w samochodzie o kilka stopni.  Z własnego doświadczenia Ci nie powiem, bo nie mam takiej w aucie ale poniżej link na ten temat.  

https://www.markoweszyby.pl/rodzaje-i-wlasciwosci-szyb.html#szyby-atermiczne

Mam nadzieję że się przyda.

Pozdrawiam

 

każda wiedza się przyda, dzięki :) 

2 godziny temu, MirekGTS napisał:

Mam u siebie i w połączeniu z folią na szybach bocznych czuć różnice w kwestii nagrzewania auta. Nie wiem co ma większe znaczenie czy solar czy folia ale według mnie warto. Dwa lata temu też musiałem wymienić bo strzeliła od uderzenia kamienia, poza tym nic się z nią działo mimo tego że miała 10 lat, więc nie uważam żeby były mniej trwałe od zwykłych. Dodatkowo jak masz czujnik deszczu lub światła po zmianie rodzaju szyby mogą być cyrki i trzeba będzie wymienić czujniki.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

a z jakiej firmy masz tą szybę? jest różnica czy Plikington czy Sekurit? ile masz gwarancji na szybę i co ona obejmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie powinno być problemów z czujnikami deszczu i świateł, ponieważ w miejscach których jest przewidziane miejsce na czujniki tam nie ma siglasolu. Siglasol jest to folia która ogranicza przenikanie promieni słonecznych do środka samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lol19pl napisał:

W fordzie s-maxie było rozróżnienie na szybę z czujnikami deszczu i światła lub bez (obie podgrzewane z filtrem).

@lol19pl jak najbardziej masz rację było kilka wersji szyb począwszy od standard tylko ze stopką po full wypas ogrzewana z siglasolem i czujnikami deszczu i świateł oraz asystenta zmiany pasa ruchu itd. Przez te wszystkie dodatki koszt szyby idzie w górę, ale jak by nie patrzył jest to dla naszej wygody i komfortu podróżowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza była ori gm teraz mam splintex. Brałem w lokalnej firmie gwarancja na montaż dożywotnia, na szybę chyba a dwa lata ale ja nie wierzę w gwarancje na szybę. Chcesz byś spokojnym to ubezpiecz. W VC są różne czujniki pod szyby solar i zwykłe, może w innych markach jest inaczej.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat nie ma czujników to mniejszy problem, zamówiłem Pilkingtona. Pytałem też o gwarancje na szybe to Pani z obsługi powiedziała, że raczej nie dawają gwarancji, ale okaże się w poniedziałek jak szybka dojedzie do nich:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilkington, Saint Gobain Sekurit, Sicursiv - raczej jeden pies. Polecam unikać Nordglassa. Rysuje się cholerstwo jak złe i cieńsze są od fabrycznych. Jak wymieniałem w zimą fabrycznego Pilkingtona na nowego Pilkingtona, to nawet numer miała taki sam, chociaż brak znaczka Citroena. Czyli musi być to samo.

Jeśli chodzi o gwarancję, to serwis zawsze daje. Mi firmowy serwis Pilkingtona (w Piekarach Śląskich - daleko nie masz) dał dwa lata na szybę i dożywotnią na montaż. Zrobili bardzo ładnie, nic się nie dzieje, nic nie widać, nic nie dmucha. :) Brak rys w świetle latarń - bezcenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy na takiej szybie  nie będziecie mieli logo producenta samochodu. Szyby na OE mają tylko logo danego producenta samochodu. Szyby które kupujecie np. w serwisie Pilkington są to szyby na rynek części zamiennych czyli do ogólnej sprzedaży:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to chodzi (albo nie do końca zrozumiałem). Po prostu serwisy autoryzowane mają zagwarantowaną wyłączność na sprzedaż szyb z logo producenta samochodu, a serwisy firmowe producenta szyb nie mogą tego robić, więc sprzedają szyby albo fabrycznie bez logo, albo ze zdrapanym, albo z zaklejonym. True story - info od kierownika wspomnianego serwisu Pilkingtona w Piekarach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał126 napisał:

Nie do końca o to chodzi (albo nie do końca zrozumiałem). Po prostu serwisy autoryzowane mają zagwarantowaną wyłączność na sprzedaż szyb z logo producenta samochodu, a serwisy firmowe producenta szyb nie mogą tego robić, więc sprzedają szyby albo fabrycznie bez logo, albo ze zdrapanym, albo z zaklejonym. True story - info od kierownika wspomnianego serwisu Pilkingtona w Piekarach. :)

@Michał126 w skrócie tak to wygląda:)

OE - szyby na pierwszy montaż (z logo producenta samochodu)

AGR - szyby na rynek części zamiennych (brak logo producenta samochodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.