Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

140 KM występowały do 2010 roku w gamie, CrossTourer zadebiutował w 2014, nawet pamiętam pierwsze testy w AŚ. Brak wiedzy sprzedającego o aucie to standard w przypadku handlarzy. Totalny brak. Myli C5 z Fordem, gdzie faktycznie 140 i 163 KM miał jeden i ten sam motor. Tutaj to dwie jednostki, wywodzące się z tej samej linii, jednak istotnie się różniące.

Wyryte w skale z S20 FE 5G












  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dodam od siebie, że ostatnio modne jest tzw. malowanie pod miernik... idealna grubość lakieru nie oznacza fabrycznej powłoki.
Warto oblukać pas przedni, podłogę z tyłu, zawiasy drzwi, np. przednie zawieszenie, komorę silnika... jeśli były jakieś poważne turbulencje, może uda się coś tam zauważyć. Daty na szybach są istotne, ale nie wiążące.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam FB
A za ile bo nie wiem czy mnie stać?

Tylko dodam od siebie, że ostatnio modne jest tzw. malowanie pod miernik... idealna grubość lakieru nie oznacza fabrycznej powłoki.
Warto oblukać pas przedni, podłogę z tyłu, zawiasy drzwi, np. przednie zawieszenie, komorę silnika... jeśli były jakieś poważne turbulencje, może uda się coś tam zauważyć. Daty na szybach są istotne, ale nie wiążące.


Pierwsze oględziny będę robił sam, jak mi się spodoba to wtedy będę brał jakiegoś rzeczoznawcę niech obluka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 2.2 nie ma specjalnie złych opinii. Myślę, że raczej można go kupować bez obaw.
BlueHDi ma ten duży problem, że zawodzi system dozowania AdBlue. Albo udaje się to naprawić "sposobem" (tunap), albo są koszta. Raczej ostrożnie. Googluj np. UREA C4 Picasso, jest bardzo obszerny wątek na klubiecytrynki.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc - tak. Trzeba brać pod uwagę ewentualnie "pakiet współczesnego diesla", ale nie są to złe silniki. Mniej ekonomiczne od 2.0, no ale za to mocniejsze. Jeśli znajdziesz rokujące ogłoszenie - bierz.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flatron007 @MMCzysci jeśli chodzi o ADBLUE to sprawa jest prosta w krajach gdzie nie ma mrozów nie ma problemu z adblue, ale jeśli wyskoczy mróz adblue się krystalizujei zaciera pompki i wtedy zostaje wymiana na używaną ewentualnie nowa w serwisie występuje tylko i wyłącznie ze zbiorniczkiem koszt ok 4K 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.