Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem aku w vw na centra future. W starym zwarcie się zrobiło po nocy ładowania a wcześniej uzupełnieniu woda miernik pokazywał 10,7V.

Jeszcze będąc przy temacie nie rozumiem dlaczego Janusze kupują większe aku do danego auta,juz drugi raz się z tym spotkałem. Silnik 1,6 a akumulatory po 70ah i 680a, fajnie że zima odpala ale jedna druga a na trzeci rok i tak go H strzela :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szpyrek napisał:

Wymieniłem aku w vw na centra future. W starym zwarcie się zrobiło po nocy ładowania a wcześniej uzupełnieniu woda miernik pokazywał 10,7V.

Jeszcze będąc przy temacie nie rozumiem dlaczego Janusze kupują większe aku do danego auta,juz drugi raz się z tym spotkałem. Silnik 1,6 a akumulatory po 70ah i 680a, fajnie że zima odpala ale jedna druga a na trzeci rok i tak go H strzela :/

Aż mi się przypomniała historia sprzed dwóch lat. Zima zmieniałem Aku gdy było -30. A bateryjka jak na złość za nadkolem więc koło i nadkole aut i to co ogólnie zajmuje 5 minut u mnie trwało godzinę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 22 byłem w pracy a potem myk na mój ulubiony bezdotyk, gdzie nie krzyczą o swoją chemię i dwa kubły. :) Był grany Citrus, następnie T&G ADBL, później VL ADBL, mycie na dwa wiadra z Shampoo Pro oraz Bublbe Makerem od ADBL padem od Good Stuff, którym myje się zajefajnie, mi osobiście lepiej niż rękawicami. Po opłukaniu osuszanie Silkiem od Gyeona oraz Monsterem od Work Stuff. Dzisiaj rano dokończę takie rzeczy jak szyby i opony, kolejno Rain-X 2w1 oraz ADBL Tire Dressing. Cquartz po dzisiejszych działaniach fajnie się odetkał i po 15 tys km nadal jest chyba dobrze, przy kolejnym myciu, ale już w domu nagram jakiś filmik poglądowy. ;) Wstyd się przyznać, ale to było pierwsze mycie na dwa wiadra w tym roku. :oops: Strasznie tego brakowało, aż lepszy humor mam. :D

 

Umyte i zatankowane, foto na szybko. :roll:
30738396_1770499949676212_64444464459352

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci niespodzianka. Znajoma zostawiła mi autko na sobotnie ogarnięcie. 

Myte tenzim, cleaner dodo, wymyte IPA , i na koniec colli.

W środku APC advanced I dressing AnGel. Niestety zdjęć brak.

 

IMG_20180421_183933-1024x768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalwi Szczerze to nie pamiętam sluzbówki myłem z 2 -3 tygodnie temu pewnie z tysiąc zrobiłem. 

Dziś umyłem i odkurzyłem Fieste. Mając zagwozdke co użyć aby  lepszy Shiny był i usunąć ślady po wodzie użyłem już troszkę zapomniany przez fascynację większości ssw . Qw @Funky Witch . Wiedziałem że łatwo się go nakłada ale jak zacząłem go nakładać to stwierdziłem że  szyby się ciężej robi niż kładzie amulet:D .Miałem położyć tylko na dachu masce i doły drzwi które trochę taflowały.Ale tak mi sie przyjemnie pracowało ze całe autko obleciałem.:mrgreen: Na oponki Mamba Shine :) Felgi popsikane talismanem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem samochód Taty - raz na rok, na wiosnę, ogarniam auto od A do Z:

PreWash, dekontaminacja, mycie na dwa wiadra, glinka, one step (czerwony pad NAT + DA Eurotec + Sonax EX 04-06); na koniec IPA 1:1 plus Sonax Polymer Netshield; szyby machięte TENZI Czysta Szyba; bonetowanie podsufitki, odkurzanie, APC + Nielsen Finesse; na opony żel Sonax; plastiki zewnątrz Koch Nano Plast Magic:

XEc6LAy.jpg

hiv3aTQ.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wczoraj polutowałem bezpieczników od LPG przeleciałem wnętrze adbl WOW  potem zabrałem obudowę filtra powietrza na APC a dziś nasaczylem filtr pipecross olejkiem a obudowę owego filtra poleciałem megs engineer dressing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ogarnąłem swoje daily - montaż kół letnich (model Oxygene), konserwacja kół zimowych; ponadto pełna dekontaminacja, mycie na dwa wiadra, IPA, Sonax BSD, żel Sonax na opony, szyby umyte przy pomocy Tenzi Czysta Szyba, wnętrze ogarnięte środkami Tenzi do skóry (czysta skóra + skóra pielęgnacja):

Tdf6f0j.jpg

YK5MYlK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj z pomocą kolegi zaspawałem dziurę w wydechu - zupełnie inne auto :D Dzisiaj zacząłem od przejrzenia dolotu, później zdecydowałem wyjąć nieużywane już kable od wzmacniacza i skończyło się na wyjęciu fotela, zdemontowaniu schowka i ogólnych naprawach po amatorach montujących ten "system" :D Szybkie odkurzanie i mycie też wpadło, ale nie będę opisywał bo mnie zlinczujecie za Januszowanie :P  W tym tygodniu wymiana podpory wału , a w niedzielę trochę "poupalać" :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle przy swoim co przy aucie kogoś, komu wcześniej robiłem lampy. Przyszło zlecenie na Mietka W211 do korekty lakieru. Od piątku do wczoraj do 18:00 ostre tyranie i cięcie lakieru. Swoją drogą - bardzo fajna wersja Mietka: V8 5.5 benzyna z wydechami AMG. Ale to pięknie gada...

Do roboty poszły:

- papier wodny 2000 - 2500 (auto miało kilka bardzo głębokich rys, które w większości udało się bardzo dobrze wyciąć, parę zostało ale patrząc na to z bardzo bliska pod słońce)

- futro + pad mikrofibrowy + gąbka z pastą Sonax Cutmax (pierwszy raz używałem tej pasty i będzie to chyba moja ulubiona mocno tnąca pasta - świetny produkt)

- gąbka + Menzerna FF3000

- wosk Soft99 Fusso Coat.

Ręce odpadają, zakwasy na maxa ale mega zadowolenie klienta rekompensuje wysiłek. Na zdjęciach auto było tuż po wycięciu i położeniu wosku a przed wizytą na myjni bezdotykowej aby ze szczelin wypłukać resztki kurzu i pasty.

G3HEeDw.jpg?1

MdXO0gg.jpg?1

TvGnIEk.jpg?1

FEHvCg0.jpg?1

cIFHDbk.jpg?3

1nSlB3U.jpg?1

BxYbhqz.jpg?2

jso9G2U.jpg?2

Po wycięciu i woskowaniu:

6k2fCHw.jpg?2

1ifYw06.jpg?2

ngRE2Wb.jpg?3

efZ6Tq4.jpg?2

QL5mgBO.jpg?2

hdcQsi2.jpg?1

Tylna lapa była jednym z najbardziej zaoranych elementów ale wyszło bardzo ok:

C38iXru.jpg?2

lmTgMUR.jpg?1

Ogólnie rzecz biorąc - na zderzakach zostało najwięcej baboli ale nadają się one już bardziej do lakierowania (przedni mocno wypiaskowany - co prawda trochę odświeżony ale widać, że lakier już nie tworzy gładkiej powierzchni a tylny zderzak zwłaszcza listwę ma mocno pobijaną i porysowaną do podkładu).
Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.