Skocz do zawartości

O.C.D. Waxes - Nebula


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

O.C.D Waxes to można powiedzieć mała manufaktura w UK gdzie pewien zapaleniec o imieniu Matt postanowił jakiś czas temu wyprodukować własne woski klasy premium. Historia zaczęła się od stworzenia 2 wosków o nazwach Nebula i Alien51. Nebula , bohaterka tego wpisu, ma być z założenia luksusowym woskiem typu High Gloss Show Wax którego zadaniem jest nie trwałość a maksymalne podbicie wyglądu. Firma jest obecnie na etapie tworzenia świetnego QD jak i szamponu ale to potrwa bo Matt zdaje się należeć do perfekcjonistów. No ale przejdźmy do Nebuli.

 

Auto umyte mieszanką ADBL APC i FX Protect Nano oraz płynu do mycia naczyń :) Po osuszeniu auta z całkiem dobrze trzymającym się od 2 miesięcy Soft99 Water Block lakier wyglądało to tak

01.jpg

 

02.jpg

 

 

 

 

Następnie na autko poleciał cleaner Prima Amigo na padzie Royal Pads po czym lakier znacznie pociemniał i nabrał fajniejszego looku a zarazem zwiększyła się jego śliskość

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

06.jpg

 

 

 

 

 

Po cleanerze przyszła pora na głównego bohatera czyli Nebulę. Wosk w opakowaniu 200 ml sprzedawany jest w szklanym słoiczku.

07.jpg

 

 

 

Wosk ma jednolitą powiedziałbym fioletową barwę. Bardzo fajny zapach przywodzący na myśl zapach typu "ciasteczko". Wosk nie jest zbyt tłusty ale jest bardziej "mazidłowy" niż np Fusso czy Water Block choć sporo mniej "mazidłowy" niż np Colli 476. Nakładany był jak widać kolejny zielonym Royal Pad'em. Z nakładaniem nie ma problemu aczkolwiek uważam że np wspomniane woski Softa kładzie się przyjemniej.

08.jpg

 

 

 

Tak wygląda Nebula na masce po nałożeniu.

 

09.jpg

 

 

 

Dociera się ją z lekkim oporem. Być może aplikowałem zbyt szczodrze ale żeby idealnie ją spolerować trzeba się przyłożyć. Maska była podzielona jak widać na 2 części bo chciałem uchwycić różnice ale jak wiadomo aparat ma często problemy ze złapaniem ostrości więc raczej nie bardzo to wyszło. Musicie mi uwierzyć na słowo że jeśli Prima Amigo przyciemniła mi lakier o 2 stopnie to Nebula położona na Amigo przyciemniła o kolejne 2 lub nawet 3. Lakier stał się bardziej błyszczący, dostałe fajnego wet look'u.

Finalnie auto z Nebulą wygląda tak

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Strus napisał:

 

Tak jak napisałem. Jeżeli przyjmiemy że Prima Amigo przyciemna o 2 stopnie to Nebula o kolejne 2-3 stopnie

Zmasakrowany!!:shock::good:

Akurat wczoraj szukając nowych wosków natrafiłem na Nebulę i musze przyznać że z cleanerem wygląda kusząco... 

Tylko ja mam jasne lakiery :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jak wosk siądzie, będą kropelki a potem pewnie jeszcze jedna warstwa. W/g producenta im więcej warstw tym większy efekt wow :o

 

I zobaczymy ile posiedzi. Nie będzie wspomagany żadnymi QD  (choć mam 2 nowe i już mnie świerzbi :lol: ) ani QW. Jedyne co dostanie na podtrzymanie to FX Protect Nano przy myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu wygląda grubo
z chęcią spróbowałbym tego wosku w jakimś mniejszym opakowaniu, bo wygląda że robi robotę naprawdę kozacko


Są w 50ml ;) wosk wygląda kozacko ciekawe jak z dystansem ile poleży.

Tap Tap from G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem testerek Nebuli, postanowiłem położyć go na jałowy lakier bez żadnego cleanera. Wosk bardzo wydajny, tłuściutki i aplikuje się bardzo przyjemnie, nie zauważyłem problemu z docieraniem- możliwe, że jest to spowodowane ilością nałożonego wosku. Połysk i śliskość na wysokim poziomie, co do przyciemniania mam mieszane odczucia, jak dla mnie nie przyciemnia za mocno... hydrofobowość na wysokim poziomie.

Wosk położyłem na Tigrę która domaga się korekty, maska zmasakrowana- raczej do malowania, tak wygląda zużycie wosku na Tigierce

 

jdolCjN.jpg

 

uzfPTu0.jpg

 

Bd9YknC.jpg

 

iRKaegx.jpg

 

 

skromny filmik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rygryss napisał:

co do przyciemniania mam mieszane odczucia, jak dla mnie nie przyciemnia za mocno...

 

eee tam :) U Sławka na jego czarnego Mondzioła kładliśmy Nebulę na Colliego 845 który leżał dosłownie 24 godziny i przyciemnienie po Nebuli było widoczne nawet wieczorem gołym okiem z odległości 1,5 metra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.