Skocz do zawartości

Volkswagen Touran - czyszczenie wnętrza


Jacus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, nareszcie mogę dodawać swoje tematy więc chciałem podzielić się małą relacją z czyszczenia wnętrza w samochodzie moich sąsiadów. Pacjent to srebrny, troszkę przybrudzony Volkswagen Touran :)
Jest to moja pierwsza relacja na forum, samochód był ogarniany jakiś czas temu więc nie wszystko mogę pamiętać :) Oczywiście cały czas się uczę, tak więc wszelkiego rodzaju uwagi są mile widziane :)

Tak więc na początek parę zdjęć z czym mamy doczynienia. 

Jak wygląda Touran większość pewnie wie :P
TOURAN017.jpg

W środku wygląda to tak:


TOURAN001.jpg

TOURAN002.jpg

TOURAN003.jpg


TOURAN004.jpg


TOURAN007.jpg


TOURAN008.jpg


TOURAN009.jpg


TOURAN010.jpg


TOURAN011.jpg


 


TOURAN013.jpg


TOURAN014.jpg


TOURAN015.jpg


TOURAN016.jpg

 

Zawsze uśmiechnięty Grześ gotowy do pracy :D
TOURAN018.jpg

 

Po wyjęciu dywaników tragedii jako tako nie ma 


TOURAN022.jpg

TOURAN023.jpg

Od razu lepiej :)
TOURAN025.jpg

Fotele aż proszą się o pranie, ale tego nie było w planach. Nic straconego, pranie będzie w innym terminie :)


TOURAN029.jpg

Lecimy na tył, tu już lepiej :)
TOURAN030.jpg


TOURAN031.jpg


TOURAN032.jpg


TOURAN033.jpg


TOURAN034.jpg


TOURAN035.jpg


TOURAN036.jpg

 

Niestety zdjęcia z drugiej strony nie są zbyt czytelne przez słońce (my fail) :/ Ale jedno dobrze ukazuje, że fotele aż błagają o pranie :P
TOURAN040.jpg

Jaki bagażnik jest każdy widzi :D
TOURAN050.jpg


TOURAN051.jpg


TOURAN052.jpg


TOURAN053.jpg


TOURAN054.jpg


TOURAN055.jpg


TOURAN056.jpg

Czas wytoczyć ciężką amunicję ! 
ADBL APC 1:10
Opryskiwacz Mercury
Pędzelek ADBL
Szczotka no name z jakiegoś marketu :)
TOURAN058.jpg


TOURAN059.jpg


 


TOURAN061.jpg


 


 


 


TOURAN065.jpg

 

Od razu załatwmy sprawę podsufitki :)

ValetPRO Classic Carpet Cleaner 1:10 
Szczotka Vikan
Opryskiwacz Venus 


TOURAN066.jpg


TOURAN067.jpg

TOURAN076.jpg

TOURAN086.jpg

Tutaj już czysto :)

TOURAN103.jpg

 

Przy okazji złapał mnie deszcz - brak garażu daje się we znaki, ale już niedługo powinno się to zmienić :)
TOURAN073.jpg

TOURAN074.jpg

Trochę zmokły :D
TOURAN083.jpg

 

No i reszta brudnych elementów :) Tutaj już zdjęcia nie pokolei troszkę :/ 
TOURAN077.jpg

TOURAN078.jpg

TOURAN080.jpg

TOURAN081.jpg

TOURAN087.jpg

Jako że Natural Look mi się skończył wziąłem na testy Funky Witch Mademoiselle, ale nie przypadł mi on do gustu. Jednak zostanę przy Natural Looku. 
Mogę jedynie powiedzieć, że zapach spodobał się paru moim znajomym :D

TOURAN096.jpg

No i prawie na gotowo :)
TOURAN100.jpg

TOURAN101.jpg

TOURAN105.jpg

TOURAN107.jpg

Na koniec autko trochę umyłem. Nie robiłem zbytnio zdjęć, mam jedynie z pianowania :P


Piana ADBL Yeti Tropical Night

Pianownica bodajże PA
Myjka Nilfisk C120 ( nie pamiętam modelu ) 

TOURAN112.jpg

TOURAN113.jpg

TOURAN116.jpg

 

No i koniec :) Auto oddane, sąsiedzi zadowoleni. Ja ze swojej pracy także, aczkolwiek na pewno popełniłem sporo błędów i nie wszystko zrobiłem jak trzeba :) Ale z każdym autem będzie lepiej, grunt to szukać błędów i starać się ich nie popełniać :D 

Swoją drogą naprawdę szanuję ludzi którzy robią baaardzo dokładne relacje i ogólnie je robią  :D 

Dziękuję za uwagę :D 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie wnętrza - bardzo dobra robota... Tego mi potrzeba ;)
Ew. zostało coś na głośniku drzwi kierowcy i schowku przed pasażerem - ale może to już zniszczony przez buty plastik
Fajnie ze zdjęc widać jak auto się odnowiło, jednak co brud to brud i aż oczy bolą

powiedz jeszcze ile zajeło Ci ogarnięcie tego VW 

Dobra robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kursien napisał:

Czyszczenie wnętrza - bardzo dobra robota... Tego mi potrzeba ;)
Ew. zostało coś na głośniku drzwi kierowcy i schowku przed pasażerem - ale może to już zniszczony przez buty plastik
Fajnie ze zdjęc widać jak auto się odnowiło, jednak co brud to brud i aż oczy bolą

powiedz jeszcze ile zajeło Ci ogarnięcie tego VW 

Dobra robota!

Z głośnikami zawsze mam problem, nie potrafię ich dobrze doczyścić, zawsze coś zostanie :P 
Samo ogarnięcie zajęło mi w sumie całą sobotę, zacząłem rano a wieczorem auto było już u sąsiada w garażu :) 

 

 

1 godzinę temu, Chochlik437 napisał:

Bardzo fajna relacja, Touran skrywa wiele schoweczku i innych zakamarkow o ktorych trzeba pamietac by tam zagladnac :D

Wneki trzeba bylo jeszcze ogarnac, szyby przetrzec :)

Nie zrobiłem zdjęcia, ale wierz mi, że wnęki były tak brudne, że masakra :P Poszperam jeszcze w telefonie to może znajdę jakieś zdjęcie. Co do schowków to tak, jest ich masa :D Starałem się żadnego nie pominąć :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kopersky napisał:

Zawsze się zastanawiam czy osoba,która tak nie dba o auto zasługuję na to aby ktoś poświęcił mu tyle pracy.Autko było zagnojone konkretnie,dobra robota ?

Dziękuje :D Wiesz, sąsiedzi to troszkę starsi ludzie. Dla nich najważniejsze aby auto jeździło, na sprzątanie nie mają też czasu. Szkoda, że nie zrobiłem relacji z ogarniania Insigni - nie sprzątana 2 lata podobno. Zdjęcia mówią same za siebie :P 
foto017.jpg


foto022.jpg
foto028.jpg

foto032.jpg


Przy okazji znalazłem zdjęcia wnęki :P Jakościowo słabo, ale nie miałem jeszcze aparatu pod ręką :D 
18338770_1348505525257122_1117047609_o.j 


18361907_1348505708590437_1077666299_o.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jacus napisał:

Dziękuje :D Wiesz, sąsiedzi to troszkę starsi ludzie. Dla nich najważniejsze aby auto jeździło, na sprzątanie nie mają też czasu. Szkoda, że nie zrobiłem relacji z ogarniania Insigni - nie sprzątana 2 lata podobno. Zdjęcia mówią same za siebie :P 
foto017.jpg


foto022.jpg
foto028.jpg

foto032.jpg


Przy okazji znalazłem zdjęcia wnęki :P Jakościowo słabo, ale nie miałem jeszcze aparatu pod ręką :D 
18338770_1348505525257122_1117047609_o.j 


18361907_1348505708590437_1077666299_o.j

Nigdy na żywo nie widziałem tak uwalonego auta :P Największe wrażenie zrobił na mnie wyświetlacz w touranie,z 2mm kurzu jak nic :lol:  Wiadomo,że dużo osób traktuje auto tylko jako środek lokomocji ale chociaż raz na miesiać odkurzyć z grubsza i przetrzec kurze na sucho by mogli dla własnego zdrowia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kopersky napisał:

Nigdy na żywo nie widziałem tak uwalonego auta :P Największe wrażenie zrobił na mnie wyświetlacz w touranie,z 2mm kurzu jak nic :lol:  Wiadomo,że dużo osób traktuje auto tylko jako środek lokomocji ale chociaż raz na miesiać odkurzyć z grubsza i przetrzec kurze na sucho by mogli dla własnego zdrowia ;)

Poczekaj aż zrobie kiedyś zdjęcie wnętrza samochodu mojego kierownika. W sumie to brakuje tylko nasrac. Tak to iest wszystko, kawa, chrupki, ciastka, cukierki, papierki a nawet i jakies resztki po obiedzie sie znajda :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jacus napisał:

Z głośnikami zawsze mam problem, nie potrafię ich dobrze doczyścić, zawsze coś zostanie :P

Pyndzel w ręke i "ciapesz" tak żeby wszędzie to APC weszło, po chwili bierzesz puszystą mikrofibrę i ją przyklepujesz mocno. U mnie się to sprawdza zawsze ;)

Po za tym przyjemna relacja i efekt również dobry ! Zawsze czekam i cieszę się jak dziecko widząc efekty swojej kilkunastogodzinnej pracy. Wierze, że u Ciebie podobnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dziurzyk napisał:

Gratki za ogarnięcie wnętrza. Przed czyszczeniem wyglądało jakby samochód stał z otwartymi oknami w czasie burzy piaskowej.

Dziękuję :) Samochód czasami jeździ po polnej drodze, więc coś w tym jest z tą burzą piaskową :D 

 

@TOM3K, w Insignii zrobiłem tak jak piszesz, a dodatkowo wydmuchałem wszystko sprężonym powietrzem. Niestety nie wszystko chciało się doczyścić :/ 

 

1 godzinę temu, TOM3K napisał:

 

Po za tym przyjemna relacja i efekt również dobry ! Zawsze czekam i cieszę się jak dziecko widząc efekty swojej kilkunastogodzinnej pracy. Wierze, że u Ciebie podobnie :D


Dziękuję :D Śmiem twierdzić, że większość z nas tak ma :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzechu23 napisał:

Bardzo fajna relacja no i dobrze wykonana robota :)

ale faktycznie, ten wyświetlacz/ekran radia to już poziom hard! ;D

Dziękuję :D Z wyświetlaczem poradził sobie Grześ :P 

3 godziny temu, moss napisał:

Również zastanawiam się, jak można jeździć tak zasyfionym samochodem. Masakra!

Jak widzisz można :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 25.6.2017 o 14:27, Jacus napisał:

, w Insignii zrobiłem tak jak piszesz, a dodatkowo wydmuchałem wszystko sprężonym powietrzem. Niestety nie wszystko chciało się doczyścić :/ 

Ja wolę sposób z mikrofibrą na rurze od odkurzatora i ssać aż całą pianę z APC wyciągniesz. A na samą maskownicę to polecam jechać magiczną gąbką poprostu, szczotka nie daje rady bo tam jest często ten syf z butów co jakby wniknął w strukturę materiału. Tylko uwaga niektóre materiały można sciągnąć kolor do bazy :P

Bardzo dobrze odżyło, ważne że Ty lubisz odgruzowania, mi jakoś ostatnio średnio z takimi pracami po drodze, ale kiedyś rzucałem się i na takie parchy. Ważna lekcja to dobre rozplanowanie pracy ja to bym szczerze i tak rozpoczął od podsufitki dopiero potem odkurzał w takiej stajni Augiasza :D:D

Widzę też że odkurzanie zajęło chwilę, na tej paskudnej wykładzinie VW :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda po czyszczeniu tak lubię . Ja raz jak zabierałem się do czyszczenia swojego auta, bo już patrzeć nie mogłem na ten brud, to żona mi powiedziała że u nich w pracy tak wyglada auto po czyszczeniu jak moje przed. Dodam że tym autem jeżdżą same kobiety które siedzą w biurze i zawsze są zadbane ... Ale jak to mądrzy ludzie mówią - "liczy się wnętrze" ... i mają rację

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mbieniek napisał:

Ja wolę sposób z mikrofibrą na rurze od odkurzatora i ssać aż całą pianę z APC wyciągniesz. A na samą maskownicę to polecam jechać magiczną gąbką poprostu, szczotka nie daje rady bo tam jest często ten syf z butów co jakby wniknął w strukturę materiału. Tylko uwaga niektóre materiały można sciągnąć kolor do bazy :P

Przetestuje w najbliższym czasie sposób :) Umoczony jeep przeprawowy na mnie czeka i są tam ubrudzone między innymi maskownice od głośników :P Spodziewajcie się krótkiej relacji :)  
Co do gąbeczek to dużo słyszałem o nich i będę musiał w końcu je zamówić :P  

4 godziny temu, mbieniek napisał:

Bardzo dobrze odżyło, ważne że Ty lubisz odgruzowania, mi jakoś ostatnio średnio z takimi pracami po drodze, ale kiedyś rzucałem się i na takie parchy. Ważna lekcja to dobre rozplanowanie pracy ja to bym szczerze i tak rozpoczął od podsufitki dopiero potem odkurzał w takiej stajni Augiasza :D:D

Dziękuję :) Lubię kiedy w aucie jest czysto, odkąd pamiętam byłem "ścigany" do sprzątania 'domowych' aut przez mojego tatę :D   Jak widać nie poszło to na marne :D  Co do rozplanowania to jeszcze nie za bardzo sobie z tym radzę, ale pracuję nad tym :P 

 

4 godziny temu, mbieniek napisał:

Widzę też że odkurzanie zajęło chwilę, na tej paskudnej wykładzinie VW :cool:

Oj tak chwilę się zeszło. Najłatwiej odkurzało mi się wykładzinę w BMW, no może oprócz bagażnika. W Scenicu miejsce kierowcy męczyłem pół godziny wspomagając się kompresorem :D Będę musiał zainwestować w Tornador ( albo Tornadora :D ) 

3 godziny temu, Gold_Car napisał:

Pięknie wygląda po czyszczeniu tak lubię . Ja raz jak zabierałem się do czyszczenia swojego auta, bo już patrzeć nie mogłem na ten brud, to żona mi powiedziała że u nich w pracy tak wyglada auto po czyszczeniu jak moje przed. Dodam że tym autem jeżdżą same kobiety które siedzą w biurze i zawsze są zadbane ... Ale jak to mądrzy ludzie mówią - "liczy się wnętrze" ... i mają rację

Dziękuję :) Insignia o której wspominałem wcześniej również jeździła kobieta. Jak tak teraz pomyślę to moja mama też strasznie bałagani w samochodzie  :D 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

@Jacus

Pewnie widziałeś ze słupki A dą pokryte materiałem, jak je czysciles? Normalnie apc pędzel i potem do sucha fibra? Nic się nie poodkleja od plastiku? Też mnie czeka touran i właśnie zastanawilem się nad tymi słupkami jak je ugryźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.