Skocz do zawartości

Simple Bull Quartz Detailer SiO2


Fitte

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przedstawiam wam nowinkę Simple Bull Quartz Detailer SiO2.

Z mojej ciekawości do nowinek wyżebrałem od producenta taką próbkę :lol:

Produkt z tego co widziałem dostępny póki co tylko na alledrogo.

Więcej o nowościach można się dowiedzieć na ich facebooku SimpleBull - CarCare

 

IMG_20170506_142558.jpg

IMG_20170506_142607.jpg

 

Opis producenta:

QUARTZ DETAILER - SiO2

 

quickdetailer do lakieru

 

SimpleBull - QuartzDetailer jest preparatem do nabłyszczania i konserwacji lakieru na bazie krzemionki SiO2.

 

Jego łatwość aplikacji na sucho jak i na mokro powoduje, że można go wykorzystać w każdych warunkach.

 

QuartzDetailer

 

Idealnie wzmacnia kolor lakieru, a jego hydrofobowość gwarantuje piękne utrzymanie samochodu.

 

Działa również jako booster do powłok ceramicznych.

Cena:

125ml - 29zł

250ml - 39zł

500ml - 69zł

 

Test:

Quick detailer postanowiłem porównać z podobnym produktem jakim jest Prostaff CC Water Gold.

Jest to całkowicie bezproblemowy QD z dodatkiem kwarcu, bez jakiegokolwiek zapachu.

IMG_20170506_142706.jpg

 

A tutaj mamy naszą nowinkę

IMG_20170506_142655.jpg

 

Bezpośrednie starcie

IMG_20170506_142712.jpg

 

Wcześniej na masce nie było zbyt ciekawie, były testy :roll:

IMG_20170506_141136.jpg

 

Lecimy z tematem

IMG_20170506_142858.jpg

 

Oby dwa produkty przymaskowały delikatne holsiki.

W kwestii przyciemnienia oraz śliskości (delikatna różnica) Water Gold CC oddał swój waleczny punkcik dla Simple Bull ;-)

18110002_1338806872835488_1851757508_o.jpg

 

Zawartość butelki:

QD ma konsystencje wody, kolor mleczny.

W moim odczuciu z butelki wali czymś słodkim z IPĄ natomiast przy aplikacji wyraźnie czuć mango :kox:

 

Kilka słów o aplikacji:

Przy wstępnej aplikacji zachowywał się dosyć tępo natomiast po obróceniu fibry na drugą stronę stawało się ślisko.

Trzeba uważać z ilością aplikowanego produktu ponieważ pod latarką potrafił hologramować.

Na mniejsze panele typu błotnik psikałem raz na mikrofibrę natomiast w przypadku większych elementów

typu drzwi jeden strzał na panel także jest bardzo wydajnie :D

 

Efekt końcowy:

IMG_20170506_145844_1.jpg

IMG_20170506_150115.jpg

IMG_20170506_150819.jpg

IMG_20170506_150309.jpg

IMG_20170506_150315.jpg

IMG_20170506_150301.jpg

 

Podsumowanie:

Nie jest to produkt typu psiknij - przetrzyj - zapomnij. Przy aplikacji trzeba zrobić trochę więcej ruchów mikrofibrą w porównaniu

do Prostaffa za to efekt otrzymany mocno mnie zaskoczył. Nie miałem jeszcze takiego efektu po żadnym QD :oops:

Cena nie jest najgorsza jak na tego typu produkt. Z informacji otrzymanych od producenta produkt można rozcieńczyć nawet do 1:40.

Można go również aplikować jako WET PROTECTOR. Z wstępnych prywatnych testów mogę powiedzieć, że zrzuca wodę

ociupinkę szybciej od Prostaffa oraz krople są :good:

 

Na kropelki musicie poczekać do płukania/mycia :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Gozdziu23[/ref], nie jest do końca równe porównanie natomiast z strony producenta Prostaff "Wszystkie QD zawierają krzem, składnik powłok kwarcowych o dużej wytrzymałości i pozostawionym pięknym wykończeniu." i tutaj już się pole widzenia zmienia. Obydwa produkty mają długą wytrzymałość, fajne krople także właściwości są bardzo podobne a nic innego typowo pod ręką nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]wifi944[/ref], jak znajdę trochę wiecej czasu to się pobawię ale mozna się domysleć, że będzie słabiej :roll:

 

poczekam na testy albo może i nie doczekam tylko kupię ps fajnie te logo na białej butelce wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może produkt sam w sobie daje fajne efekty, ale jak na QD, które jest rozpylane, to trochę słabo z bezpieczeństwem.

Producenci coraz mniej przejmują się naszym zdrowiem. Produkt rozpylany, a tu na etykiecie tego produktu, widnieje napis działa drażniąco na oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za test :good: Pojawiają się te marki jak grzyby po deszczu, cały czas coś nowego :shock:

Mój portfel tego nie lubi dobrze, że chociaż czasem testerki uda się dostać ale w tym przypadku przekonałem się, ze produkt jest świetny i trzeba wydać kilka monet

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkt rozpylany, a tu na etykiecie tego produktu, widnieje napis działa drażniąco na oczy.

Odświeżacz powietrza w WC także rozpylasz i działa drażniąco na oczy :lol:

 

Peace!

~ Peryhelium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

709448 Odświeżacz powietrza w WC także rozpylasz i działa drażniąco na oczy

Widzisz, Ty rozpylasz, a ja nie :? Każdy ma wybór.

Napisałem tylko, że producenci mają nas coraz bardziej gdzieś :( . Nie w każdym przypadku da się uniknąć niebezpiecznych substancji, ale istnieje wiele innych konkurencyjnych produktów, które nie są nafaszerowane byle chemią bez potrzeby. I ja osobiście wolę pracować właśnie z takimi produktami.

Podobnie jest np. w spożywce. Jedni nie patrzą co jedzą, a inni zwracają na to uwagę i unikają pewnych składników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • Moderator
W dniu 15.07.2017 o 15:54, Bartek1985 napisał:

Będzie jakaś aktualizacja tego testu czy to już koniec :?: 

Złota łopata dla mnie 😄

@Fitte masz go jeszcze ? Jakis updejt ? Wiem, że auta juz nie ma 😉 ale jakieś wspomnienia o produkcie zostały ? wnioski długoterminowe ? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare dzieje, z tego co pamiętam trzymal sie lepiej od Prostaffa CC Water Gold. Aplikowal sie trudniej ciezko teraz cos powiedzieć, za duzo czasu minelo. Nie wiem dlaczego rzucilem go w kat i przepadl :)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.