Jump to content

Simple Bull Quartz Detailer SiO2

Recommended Posts

Cześć, przedstawiam wam nowinkę Simple Bull Quartz Detailer SiO2.

Z mojej ciekawości do nowinek wyżebrałem od producenta taką próbkę :lol:

Produkt z tego co widziałem dostępny póki co tylko na alledrogo.

Więcej o nowościach można się dowiedzieć na ich facebooku SimpleBull - CarCare

IMG_20170506_142558.jpg

IMG_20170506_142607.jpg

Opis producenta:

QUARTZ DETAILER - SiO2

quickdetailer do lakieru

SimpleBull - QuartzDetailer jest preparatem do nabłyszczania i konserwacji lakieru na bazie krzemionki SiO2.

Jego łatwość aplikacji na sucho jak i na mokro powoduje, że można go wykorzystać w każdych warunkach.

QuartzDetailer

Idealnie wzmacnia kolor lakieru, a jego hydrofobowość gwarantuje piękne utrzymanie samochodu.

Działa również jako booster do powłok ceramicznych.

Cena:

125ml - 29zł

250ml - 39zł

500ml - 69zł

Test:

Quick detailer postanowiłem porównać z podobnym produktem jakim jest Prostaff CC Water Gold.

Jest to całkowicie bezproblemowy QD z dodatkiem kwarcu, bez jakiegokolwiek zapachu.

IMG_20170506_142706.jpg

A tutaj mamy naszą nowinkę

IMG_20170506_142655.jpg

Bezpośrednie starcie

IMG_20170506_142712.jpg

Wcześniej na masce nie było zbyt ciekawie, były testy :roll:

IMG_20170506_141136.jpg

Lecimy z tematem

IMG_20170506_142858.jpg

Oby dwa produkty przymaskowały delikatne holsiki.

W kwestii przyciemnienia oraz śliskości (delikatna różnica) Water Gold CC oddał swój waleczny punkcik dla Simple Bull ;-)

18110002_1338806872835488_1851757508_o.jpg

Zawartość butelki:

QD ma konsystencje wody, kolor mleczny.

W moim odczuciu z butelki wali czymś słodkim z IPĄ natomiast przy aplikacji wyraźnie czuć mango :kox:

Kilka słów o aplikacji:

Przy wstępnej aplikacji zachowywał się dosyć tępo natomiast po obróceniu fibry na drugą stronę stawało się ślisko.

Trzeba uważać z ilością aplikowanego produktu ponieważ pod latarką potrafił hologramować.

Na mniejsze panele typu błotnik psikałem raz na mikrofibrę natomiast w przypadku większych elementów

typu drzwi jeden strzał na panel także jest bardzo wydajnie :D

Efekt końcowy:

IMG_20170506_145844_1.jpg

IMG_20170506_150115.jpg

IMG_20170506_150819.jpg

IMG_20170506_150309.jpg

IMG_20170506_150315.jpg

IMG_20170506_150301.jpg

Podsumowanie:

Nie jest to produkt typu psiknij - przetrzyj - zapomnij. Przy aplikacji trzeba zrobić trochę więcej ruchów mikrofibrą w porównaniu

do Prostaffa za to efekt otrzymany mocno mnie zaskoczył. Nie miałem jeszcze takiego efektu po żadnym QD :oops:

Cena nie jest najgorsza jak na tego typu produkt. Z informacji otrzymanych od producenta produkt można rozcieńczyć nawet do 1:40.

Można go również aplikować jako WET PROTECTOR. Z wstępnych prywatnych testów mogę powiedzieć, że zrzuca wodę

ociupinkę szybciej od Prostaffa oraz krople są :good:

Na kropelki musicie poczekać do płukania/mycia :o

[ref]wifi944[/ref], jak znajdę trochę wiecej czasu to się pobawię ale mozna się domysleć, że będzie słabiej :roll:

[ref]Gozdziu23[/ref], nie jest do końca równe porównanie natomiast z strony producenta Prostaff "Wszystkie QD zawierają krzem, składnik powłok kwarcowych o dużej wytrzymałości i pozostawionym pięknym wykończeniu." i tutaj już się pole widzenia zmienia. Obydwa produkty mają długą wytrzymałość, fajne krople także właściwości są bardzo podobne a nic innego typowo pod ręką nie mam.

[ref]wifi944[/ref], jak znajdę trochę wiecej czasu to się pobawię ale mozna się domysleć, że będzie słabiej :roll:

poczekam na testy albo może i nie doczekam tylko kupię ps fajnie te logo na białej butelce wygląda :D

Być może produkt sam w sobie daje fajne efekty, ale jak na QD, które jest rozpylane, to trochę słabo z bezpieczeństwem.

Producenci coraz mniej przejmują się naszym zdrowiem. Produkt rozpylany, a tu na etykiecie tego produktu, widnieje napis działa drażniąco na oczy.

Dzięki za test :good: Pojawiają się te marki jak grzyby po deszczu, cały czas coś nowego :shock:

Mój portfel tego nie lubi dobrze, że chociaż czasem testerki uda się dostać ale w tym przypadku przekonałem się, ze produkt jest świetny i trzeba wydać kilka monet

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Produkt rozpylany, a tu na etykiecie tego produktu, widnieje napis działa drażniąco na oczy.

Odświeżacz powietrza w WC także rozpylasz i działa drażniąco na oczy :lol:

Peace!

~ Peryhelium

709448 Odświeżacz powietrza w WC także rozpylasz i działa drażniąco na oczy

Widzisz, Ty rozpylasz, a ja nie :? Każdy ma wybór.

Napisałem tylko, że producenci mają nas coraz bardziej gdzieś :( . Nie w każdym przypadku da się uniknąć niebezpiecznych substancji, ale istnieje wiele innych konkurencyjnych produktów, które nie są nafaszerowane byle chemią bez potrzeby. I ja osobiście wolę pracować właśnie z takimi produktami.

Podobnie jest np. w spożywce. Jedni nie patrzą co jedzą, a inni zwracają na to uwagę i unikają pewnych składników.

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • Moderator
W dniu 15.07.2017 o 15:54, Bartek1985 napisał:

Będzie jakaś aktualizacja tego testu czy to już koniec :?: 

Złota łopata dla mnie 😄

@Fitte masz go jeszcze ? Jakis updejt ? Wiem, że auta juz nie ma 😉 ale jakieś wspomnienia o produkcie zostały ? wnioski długoterminowe ? 😉

Stare dzieje, z tego co pamiętam trzymal sie lepiej od Prostaffa CC Water Gold. Aplikowal sie trudniej ciezko teraz cos powiedzieć, za duzo czasu minelo. Nie wiem dlaczego rzucilem go w kat i przepadl :)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

• Dziękuję 1

• 11 months later...