Skocz do zawartości

Czym myć karoserię ?


metys

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem coś koło 2,50 zł za sztukę. Musze jeszcze dokupić, bo są bardzo dobre. Najważniejsze, że się sprawdzają. I dzięki tej cenie można praktycznie ciągle pracować na nowym sprzęcie! Jak się zniszczą to wyrzucę i nie będzie żalu i kupię nowe. Ale na razie 2 mycia, 2 prania przeszły i wszystko jest ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

CleanerFreak napisał :

 

Przy czym WASHPUDEL jest dla mnie, ze względu na kolor (tak jak rękawica), lepszym rozwiązaniem

 

Dokładnie potwierdzam zdanie, zapomniałem o tym produkcie ale dla ludzi nie lubiacych rękawic jest bardzo dobry.

 

Może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega bezpieczność gąbki bezsilikonowej ?

Czy ta gąbka wchłania w swoją strukturę brud tak jak mikrofibra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes jakiej firmy jest ta rękawica? Gdzie ją można kupić?

Są takie sklepy wszystko po 3 zł lub o podobnej nazwie (wszystko za 2 zł, wszystko za 5 zł zależy od miejscowości;-), tam trafiają się takie perełki. Mam jeszcze mikrofibrę 50x50 cm, bardzo dobra do wycierania/osuszania za 5 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rękawic z frędzelkami itp. to radze szukać ich w supermarketach ( u mnie ceny od 10 do 17zł ) o ile oczywiście macie do nich blisko - często można tam znaleźć coś ciekawego za grosze ;) Ja niedaleko mam Obi, Selgros, Castorame, Nomi, Reala i Tesco także mam rozeznanie :P

Na co dzień używam tańszej rękawicy Megsa, jednak szkoda mi jej do mycia nadkoli dlatego parę dni temu kupiłem za 8zł jakiś wynalazek (rękawica z żółtego sztucznego 'puchu' ), niestety jeszcze nie miałem okazji jej przetestować. Później dam fotkę :)

 

Edit:

Obiecana fotka rękawicy ( dokładnie ta sama, zdjecie z neta ):

170145_6f15a906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj sie z toba nie zgodze. w hipermarketach na ogol sa bardzo podobne rekawice (nawet te same kolory) ale kto inny produkuje ( nie markowe tylko jakies chinskie) ja bym uwazal na nie przy myciu lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj ją macałem, jest na prawdę bardzo miękka, choć zgodnie z sugestią metysa używałbym jej raczej do tworzyw, np. dużego grillu w audi czy jakiś innych wynalazków tego typu. widzę ją ewentualnie w akcji na bardzo dokładnie spłukanym dachu jakiegoś terenowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nawet tą rękawicę z Nigrina i jest spoko ;) w czasie mycia kilka razy płuczę , i do tego zawsze po każdym myciu także + pranie ;) i nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków ;) na pewno o wiele lepsza niż szczotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka niebieska z białymi frędzlami??

kolor to kwestia gustu bo są różne od czerwone poprzez biały do niebieskiego ;) innych nie widziałem ;) sam mam niebieską ;) jakościowo jest ok, spisuje się też bardzo dobrze :) ważne żeby dobrze płukać w trakcie mycia i później po myciu :) dlatego lubię zawsze ją wyprać po każdym myciu przy użyciu chociażby szarego mydła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.