Skocz do zawartości

Myjnia bezdotykowa - Warszawa, powiat warszawski - zachodni


dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałem Was zapytać, czy znacie w powiecie Warszawskim - Zachodnim lub w Warszawie (zachodnie dzielnice - Bemowo, Włochy, Ursus), myjnię bezdotykową gdzie można nakładać aktywną pianę lancą? Objeździłem już kilka myjni i na żadnej nie spotkałem tego typu rozwiązania. Wszędzie pianę można nakładać wyłącznie przy użyciu szczotki a ja z kolei nigdy w życiu żadnego samochodu nie dotknąłem szczotką i nie dotknę. Gdybym miał szczotkować auto to pojechał bym na myjnię automatyczną. Czy w ogóle istnieje możliwość na tych myjniach aplikowania piany natryskowo? Do tej pory zazwyczaj jeździłem na myjnię z własnym wiadrem z wodą z szamponem które zatykałem pokrywką coby się nie wylewało, myłem i spłukiwałem. Niestety samo mycie ciśnieniowe nie jest w stanie usunąć całego brudu, zwłaszcza jeżeli jest on zaschnięty. Co prawda mam dużą myjkę karcher i duże podwórko ale myję nią tylko jak mam czas ponieważ wodę mam tak twardą że jak nie wytrę natychmiast auta i nie użyję cleanera to samochód mam cały w białych matowych plamach i wygląda to tragicznie. Muszę w tym roku dać wodę do przebadania i dobrać do tego jakiś filtr, może to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Parowcowej jest myjnia z aktywną pianą. Złotówek trzeba wrzucić trochę więcej ale na środkach nie oszczędzają. Jak jedziesz Dźwigową w stronę Włoch i wyjedziesz z tunelu to jest tuż po lewej strony, widać ją z ulicy. Wygląda dosyć ciekawie bo stanowiska oddzielają tafle szkła. Z tego co pamiętam są trzy pistolety. Jeden zwykły do programów pod ciśnieniem, drugi do piany i trzecia szczotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref=#00aa00]Piotrek[/ref], dodam od siebie, że ta myjnia wcale nie jest droga. Za 8zł spłukałem auto ichnią aktywną pianą potem proszkiem i spłukałem do sucha. ;) A piana pachnie jabłkowo i super wygląda jak na rozwiązanie na myjni. Czy rzeczywiście domywa lepiej to już nie ocenię bo nie mam zwykle aż tak brudnego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, super, dość często tamtędy przejeżdżam. Masz na myśli tą myjnię tu przy Hondzie BLS Wyszomirski? Tam jeszcze nie byłem ale dzięki, na pewno podjadę. Ja też nigdy nie mam aż tak brudnego auta ale niestety zwykłe mycie ciśnieniowe nie jest w stanie domyć u mnie nawet niewielkiego brudu. U mnie mycie ciśnieniowe ma tylko wtedy sens jak pada deszcz, zostawię samochód pod pracą na cały dzień po czym po pracy pojadę na myjnię, brud wtedy ładnie odmięknie i myjka domywa ale jak jest wysuszony to nawet lekkiego przykurzenia nie jest w stanie domyć. A piana to zawsze piana. Tylko tak jak mówię, nigdy nie potraktuję samochodu szczotą. Jak patrzę jak ktoś szczotkuje auto to aż mnie serce boli. Ale dzięki temu później detailerzy mają co robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mokotów to albo aleje niepodległości Ale tam niestety drogo i piana nie najlepsza. Albo jakieś niedaleko. Ja kiedyś jeździłem na Szyszkową, teraz wolę pojechać do Piaseczna...myjnia na2wiadra.pl tam albo samemu myję w sensie wynajęcia stanowiska albo często robią to pracownicy...mega jakość

 

Pozdrawiam acidmk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na mokotowie nie ma zbytnio dobrych miejsc do obmycia fury bezdotykiem , na niepodległości spoko , ale jak masz furę zakurzoną do mycia się nie nadaje , Polecam byś podjechał te 3-5km na ul. Płaskowicką (ursynów) i skorzystał z Yellow Karchera wielki plus , gdyż mają szczotkę z aktywną pijaną którą właśnie pozbędziesz się zabrudzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mokotowie nie ma zbytnio dobrych miejsc do obmycia fury bezdotykiem , na niepodległości spoko , ale jak masz furę zakurzoną do mycia się nie nadaje , Polecam byś podjechał te 3-5km na ul. Płaskowicką (ursynów) i skorzystał z Yellow Karchera wielki plus , gdyż mają szczotkę z aktywną pijaną którą właśnie pozbędziesz się zabrudzeń

to żart taki z tą szczotką? Mam nadzieję

 

pozdrawiam, acidmk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół żart bardziej ;) Szczotki ogólnikowo nie trzeba jakoś mega dociskać , a piana pluje. Ogólnie myjki z tych lanc jak się nie ma jakiś powłok na lakierze to mizerne efekty przyszona (lub nie spotkałem takiej gdzie naprawdę używają dobrych środków ) A trochę tego dziadostwa zwiedzilem jako taksówkarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 19.03.2017 o 20:08, Piotrek napisał:

Może subiektywne odczucie, że jest drożej. Ile razy byłem jakość jest naprawdę mega, jaki program się nie wybierze widać, że nie oszczędzają :good:

Jest drożej ewidentnie, plus słyszałem parokrotnie, że piana zmywa wosk. Natomiast co do plusów, lanca z obrotową końcówką to mega patent :) do mycia nadkoli czy progów :). Ostatnio nawet zrobili dwa dystrybutory zapachów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Myjnie DiBO oferują aktywną pianę oraz szereg innych funkcji. Jest kilka takich myjni w Polsce, ale najbardziej znana jest ta na ulicy Dźwigowej 38 w Warszawie. Jest zbudowana wyłącznie z komponentów i części DiBOwskich. Jeśli chodzi o programy to można poczytać na ten temat choćby tutaj: https://promur.pl/urzadzenia/myjnie-dibo/. Mam nadzieje, że to odpowie na Wasze pytania lub będzie przynajmniej jedną z odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się tutaj, aby zapytać szanowne grono o opinię. Chodzi o niekonwencjonalne mycie na myjni samoobsługowej:

Pacjent: samochód prawie nowy biała perła z nałożoną ceramiką Fireball Devill.

Miejsce: zagranica, z dostępem do myjni bezdotykowej która posiada programy z zajebiście gęstą aktywną pianą oraz szczotkę z której leci mnóstwo gorącej wody z pianą. Czegoś takiego nigdy w Polsce nie spotkałem.

Problem: ale tą szczotką mimo wszystko nie chcę  jeździć po samochodzie.

Pytanie (rozwiązanie): myślę, żeby kupić dobrą rękawicę (Nigrin 2w1) i myć ją samochód lejąc bezdotykowo z tej szczotki wodę z pianą, jakby z węża. Oczywiście wcześniej programy: piana aktywna, spłukanie, mycie lancą, spłukanie. No i na koniec spłukanie wodą demineralizowaną.

Co wy na to?

 

 

W dniu 9.08.2019 o 14:45, Złoty napisał:

Podbijam temat, czy może pojawiło się coś w klimacie "Na2Wiadra" bliżej okolic Targówka/Pragi/Ząbek ??

A może myjnia samoobsługowa Perfect Wash na ul. Białołęckiej w sposób jak zaproponowałem w poście powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że ta piana z myjni zamknie nam temat mycia wstępnego ale przejdźmy do mycia właściwego. Jak rozumiem z jednej lancy polewasz wodę z pianą i jednocześnie myjesz rękawicą. Nie ma tu jednak jednego jak dla mnie bardzo ważnego aspektu bezpiecznego mycia czyli płukania rękawicy. Jak myjesz panel to rękawica zawsze zbiera zabrudzenie, dlatego używa się dwóch wiader i separatorów tak aby zawsze rękawicą "nabierać" czysty roztwór i tym czystym roztworem myć samochód. Tutak jak dla mnie będziesz mył cały samochód brudną rękawicą, a z tym ciężko o dobre efekty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.