Skocz do zawartości

Usunięcie rysy po ostrym narzędziu


Gość PrzemekS26

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry późna godzina była i zapomniałem że metalików w akrylu nie zrobisz. Co do podanego przez ciebie lakieru ,,bazowy akrylowy'' to nie ma czegoś takiego (może nie o to tobie chodziło więc sorry). Jest albo akryl (wtedy tyko tym malujesz) abo baza + bezbarwny. Jeżeli chodzi o odcień i kolor srebrny to szczególnie na nim będzie widac źle zrobiony lakier. Lakier musi byc dobrze dobrany i tego poprostu się trzymajmy. Najważniejsze to raczej jest to aby dobrą techniką to zrobic a nie jak ostatnio mój znajomy zapędzekował ryse tak grubo bazą, pokrył to bezbarwnym, później 2000--> 2500--> polerka i zdziwił się że rysa zrobiła się matowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że jak idę do mieszalni i zamawiam to nie mówię prosze bazowy akrylowy. Gościo za ladą pyta się mnnie zawsze czy ma byc w bazie czy w akrylu i wszysztko jest dla mnie jasne. Zreszta tak sam dla siebie zadzwoniłem do mieszalni i spytałem czy mają lakier bazowy akrylowy a gościo powiedział że chyba chodzi mi o akryl albo baze + klar. Zresztą chyba bez sensu spór. Powiedz Marco jak robisz zaprawki rys ewentualnie otarc bo myślę że sporo osób chętnie by chciało się tego dowiedziec a chyba takiego tematu nie ma na forum. Ewentualnie można by było zrobic nowy temat i opisac róźne naprawy np. SPOT. Na stronie APP znalazłem taką broszure i mają tam opisany cały proces http://www.app.com.pl/files/File/ULOTKI ... a-spot.pdf ciekawe jak radzą sobie jeśli kolor auta odbiega od fabrycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry późna godzina była i zapomniałem że metalików w akrylu nie zrobisz. Co do podanego przez ciebie lakieru ,,bazowy akrylowy'' to nie ma czegoś takiego (może nie o to tobie chodziło więc sorry). Jest albo akryl (wtedy tyko tym malujesz) abo baza + bezbarwny. Jeżeli chodzi o odcień i kolor srebrny to szczególnie na nim będzie widac źle zrobiony lakier. Lakier musi byc dobrze dobrany i tego poprostu się trzymajmy. Najważniejsze to raczej jest to aby dobrą techniką to zrobic a nie jak ostatnio mój znajomy zapędzekował ryse tak grubo bazą, pokrył to bezbarwnym, później 2000--> 2500--> polerka i zdziwił się że rysa zrobiła się matowa.

 

Czyli jak powinno się robić? Trzy warstwy bazy + klar i potem 1000, 1500, 2000 i pasta polerska czy też 1 warstwa bazy, na to klar, 1000, 1500, 2000 i polerka? W jakiej kolejności używać papieru?-od niższego wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że jeśli wypełniasz rysę bazą to musisz to tak zrobic żeby baza nie ''wyrastała'' ponad lakier. Jeśli tak zrobisz i dasz na to bezbarwny to przy polerowaniu gdy będziesz chciał wyrównac nadmiar lakieru najpierw pozbędziesz się bezbarwnego i cała robota g..no warta. Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi. Co do papieru to tak jak Julian napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że jeśli wypełniasz rysę bazą to musisz to tak zrobic żeby baza nie ''wyrastała'' ponad lakier. Jeśli tak zrobisz i dasz na to bezbarwny to przy polerowaniu gdy będziesz chciał wyrównac nadmiar lakieru najpierw pozbędziesz się bezbarwnego i cała robota g..no warta. Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi. Co do papieru to tak jak Julian napisał.

 

teraz to już jasne :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.