Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, bo kolega z pracy mi nagadał że mimo iż odbiorniki mam w standardzie "G" a router będzie pod "N", ale nawet jak przestawi się na "G" to będzie lepiej dzielił pasmo na poszczególne odbiorniki, co zwiększy transfer pomiędzy nimi. Dla mnie to było właśnie nie logiczne, bo skoro i tak będzie chodził jako G to jakim cudem pasmo będzie większe. Dlatego chciałem potwierdzić, albo obalić jego tezę.

Jeżeli faktycznie nie będzie różnicy to mam jeszcze starego Ovislink Airlive wl-1600gl z wgranym Tomato, tylko wymienię mu antenę na jakąś z większym zyskiem, bo słabszy ma zasięg, a boję się podnosić bardzo moc na końcówce, żeby jej nie upalić. Z standardowych 42mW podciągnąłem do 60mW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2017 o 18:12, kerad napisał:

Czy warto kupować router w standardzie N

Jeżeli różnica w cenie rzędu kilku dych to bierz N.  Będzie na lata i jak sprzęt wymienisz też "na N" to będą same korzyści. 

Bez orientacji w terenie podejrzewam, że nawet się już nie da kupić bez N a i każdy smartfon i inne urządzenie od dawna ma N w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

tak dla wiadomości jeśli masz radiówkę a masz bo tak pisałeś to u mnie akurat tez mam radiówkę i włączając nadawanie 5GHz z routera (bo tv i telefony oraz laptopy moga odbierać taki sygnał) mialem takie akcje ze po pewnym czasie miałem brak neta zdarzało sie to parokrotnie po testach i poradach u dostawcy w końcu wyszło na to ze antena która mam na dachu tez nadaje w 5GHz i traf chciał ze pasma na siebie nachodziły i wariowała przestawiłem na stałe 2,4GHz i jest juz ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam poszukuję dodatkową antenę do routera Huawei e5186, czy ktoś może coś polecić bo kompletnie się na tym nie znam a chciał bym trochę zwiększyć prędkość działania internetu bo jednak trochę czasami kuleje u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

mam taki problem, mam jakiś film na DVD z jakiegoś wesela, z przed 10 lat. Niestety nie odpala na żadnym kompie. Napęd jej nie chce odczytać, wchodzi na obroty po czym zaraz schodzi z obrotów i tak w kólko. Komputer przy tym sie zawiesza. Jest jakiś patent na odpalenie takiego nagrania ? płyta TDK z nadrukiem, praktycznie nie używana (bez rys itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ktoś poleci jakąs kartę graficzną w zamian za 7600GT 256mb ? mam starego kompa w biurze i chyba po 10 latach zaczyna siadać karta. W sumie i tak by sie przydało coś nowszego bo filmy w HD 1080 juz zaczynały się zacinać. Nie chce wywalić dużo kasy bo to roboczy komputer, żadnych cudów na nim nie robie. nie siedze od paru lat w kompach, np taki Geforce GT710  2GB jest coś wart ? porady w stylu zmień kompa dziękuje, nowy sprzęt mam w domu 🙂  używki też wchodzą w gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu masz wyjście obrazu. Ta płyta ma zintegrowaną grafikę. Uruchom ją, może Ci wystarczy skoro na dinozaurze 7600GT Ci to latało wystarczająco. 

Może będzie sobie radziła z filmami. Sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może mi ktoś podpowiedzieć o co chodzi z procesorami? Czemu są coraz wolniejsze i droższe wersje do laptopów? Swojego Della kupiłem w 2013 roku, na pokładzie z I7 3630qm, 17" ekran FHD, Blue Ray, ramu też całkiem sporo za cenę 4000 w Komputroniku, z 3 letnią gwarancją następnego dnia roboczego. Dokupiłem SSD do wolnej kieszeni i super chodzi do dziś. Teraz dziecko postanowiło sobie coś kupić, wchodzę na stronę i patrzę, że Dell z procesorem I5 7200u, też 1 TB dyskiem talerzowym, bez Blue Ray kosztuje niespełna 3 kpln. Spoko, do przezycia, ale hola hola. Wchodzę na stronę   https://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmark-List.2436.0.html   wpisuję swojego procka i jest on na pozycji 144, natomiast planowany okazuje się na miejscu 229 pod względem wydajności. To ja się pytam o co chodzi? Komputer ponad 5 letni ma więcej mocy od tańszego świeżaka, a przecież w komputerach 5 lat to przepaść dziejowa. Czy ja mam jakiegoś przekozaka? Czy Intel nas robi w bambuko, żeby brzydko nie powiedzieć? Chyba ten mój Dell jest naprawdę wyjątkowy, będąc w jakimś tam sklepie  IT (żadne sklepy dla idiotów czy coś w ten deseń) mówię do sprzedawcy o oczekiwaniach, że mam 5 letniego lapka i nie chcę, aby nowy był wolniejszy itp. Początkowo wszystko pięknie, coś tam pokazuje za 2,5 kpln, ja się upewniam czy nie będzie gorszy, gość zapewnia że super wydajna maszyna, bla, bla, bla. W końcu pytam się czy jest miejsce na drugi dysk, on robi oczy w 5 złotych, pyta się o mojego Della, podaję mu symbol, zanurza się w ekranie kompa, prosi o czas, żeby się porozglądać po sklepie i woła mnie po kilku minutach oznajmiając radośnie, że ma dla mnie jakieś 3-4 modele, dostępne na zamówienie po wpłacie zaliczki, za niespełna 5 kpln w porywach do 5,9. To jakaś kpina?

Mam nadzieję, że ktoś dobrnie do końca ;-)

Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek który masz był wysoko w hierarchii modeli laptopowych. To jest I7 w wersji QM czyli procesor zapewniający wysokie osiągi

I5 w wersji U to jest wersja nisko napięciowa o obniżonych osiągach, z mniejszą ilością rdzeni i wątków ale i obniżonym poborze mocy i wydzielanym cieple. 

 

Jeżeli gra / program wykorzystywały by tylko 2 rdzenie to ten 7200U okazałby się znacznie szybszy bo jest kilka generacji nowszy.

Jeżeli program wykorzystuje wiele rdzeni i watków to raczej stary I7 QM będzie szybszy bo ma przewagę dwóch rdzeni i czterech wątków.

 

 

 

Szukaj obecnie wyłącznie generacji 8xxx z czterema rdzeniami. Może być nawet wersja U bo też  jest 4 rdzeniowa, 8 wątkowa i ma wysoki boost. Zje twoje I7 na śniadanie.

Podsumowując szukaj I5 8xxx z 4 rdzeniami. Niżej nie schodź jak szukasz mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barista Mogę Ci zaproponować 3 opcj:

-Kupujesz laptopa z procesorem intela 7/8 gen (np 7300HQ, 8300H) i kartą graficzną GTX1050 lub 1050TI. Wyjdzie Cię to 3-4 tysięcy (w zależności od ilości ramu, wielkości ekranu, rodzaju ssd itp.)

-Kupujesz laptopa/ultrabooka z procesorem 8 generacji (np 8250U) i kartą graficzną mx150. Jest to energooszczędna kombinacja więc nadaje się do słabych gier. Na plus cena (ok 3 tysiące) i długo potrzyma na baterii.

-Jeśli masz dziecko, które jeszcze będzie grać w gry (Jeśli syn to pewnie będzie), To nawet się nie zastanawiaj i kupuj stacjonarkę. Za 4 tysiące złożysz zestawik bardzo porządny (wliczając w to monitor i peryferia).

 

A co do Twojego komputera, to jak od 2013 roku go nie rozbierałeś , nie wyczyściłeś środka i nie wymieniłeś pasty termo przewodzącej to podejrzewam, że ubija taktowanie przy starcie systemu. I dlatego polecałbym dla Twojego dziecka stacjonarkę. Wytrzyma 2 razy tyle co laptop, będzie 2 razy mocniejsza i będzie w tej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody ma i7-8700k z GTX-1060 i na Fortnite przy epickiej bangla mu średnio na ok. 140fps'ach. Trochę kosztowało, ale komp jest na lata 😉 Nie ma co się oszukiwać, dzieciaki dziś grają w Minecrafta a jutro w Fortnite, trzeba zawsze wybiegać ciut do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lol19pl syn chyba decyduje się na stacjonarkę, trochę tylko przeraziły nas ceny i7, 2kpln za procka to całkiem sporo. Ja za swoje i7 6700K płaciłem 1,6 prawie dwa lata temu. Myślisz, że na i5 jest sens coś budować, czy będzie to lipa? Jak masz jakąś proponowaną konfigurację, to podrzuć proszę. Taki zestaw będzie miał trochę mocy INTEL i5-8400+ASUS PRIME Z370-P+8GB DDR4?

@buka podeślij jakiś link do tego lapka, córka szuka

@Pavlik Komp na lata, pododnie jak i jego spłata na lata ;-)  Najbardziej dziwi mnie, że mój prawie dwuletni procek kosztuje obecnie niewiele mniej niż ja płaciłem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barista Nie ma sensu brać i7 do gier. Ogólnie nie polecam wyrzucać kasy na I7 bo to jest procesor do zadań specjalnych . i5 8600k to bardzo dobra maszynka, 8400 też pewnie nie zostanie w pełni wykorzystane. Ogólnie polecałbym nawet poprzednią generację (np 7600 lub 7600k) ale przy tych cenach to nie ma różnicy, a dostajemy już 6 rdzeni. Najważniejsza jest karta graficzna, dobry ram i dysk. Obecnie procesor gra najmniejszą rolę. Najważniejsza będzie karta graficzna, tutaj to zależy od budżetu. Ja osobiście mam rx480 8gb i 3570k @4,2Ghz i odpala mi to wszystko czego potrzebuję na naprawdę dobrym poziomie (oprócz PUBG, ale tego nic nie udźwignie), więc każda karta z tych gamingowych, czyli GTX1060, rx580 i wyższe dadzą sobie radę, oczywiście im lepszą kartę kupisz tym dłużej zapewni zabawę na poziomie. No i oczywiście polecam wziąć z chłodzeniem z dobrej firmy (polecam od siebie serię msi gaming x), oraz dobrej klasy zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=20161]lol19pl[/mention] syn chyba decyduje się na stacjonarkę, trochę tylko przeraziły nas ceny i7, 2kpln za procka to całkiem sporo. Ja za swoje i7 6700K płaciłem 1,6 prawie dwa lata temu. Myślisz, że na i5 jest sens coś budować, czy będzie to lipa? Jak masz jakąś proponowaną konfigurację, to podrzuć proszę. Taki zestaw będzie miał trochę mocy INTEL i5-8400+ASUS PRIME Z370-P+8GB DDR4?
[mention=1202]buka[/mention] podeślij jakiś link do tego lapka, córka szuka
[mention=783]Pavlik[/mention] Komp na lata, pododnie jak i jego spłata na lata ;-)  Najbardziej dziwi mnie, że mój prawie dwuletni procek kosztuje obecnie niewiele mniej niż ja płaciłem.
 
 
Na tą chwilę nawet nie ma sensu rozważać kupna Intela. Albo bierzesz AMD 2600 bez x bo nie ma sensu przepłacać za podkręcanie które robi się z poziomu biosa albo wstrzymujesz się i czekasz na spadek cen niebieskich. Co do karty graficznej polecam używkę na gwarancji taka 4-6 miesięczna 1070ti najlepiej. Dostaniesz ja w cenie nowej 1060 albo i nawet taniej. Karty od AMD nie warto brać bo niestety ale różnica w wydajności jest spora. I wsparcie gier mizerne. Jeżeli potrzebujesz jeszcze porad zapraszam na PW pomogę. Wyślij ew. Sprzęt który wstępnie złożyłeś a postaram się doradzić czy coś można zmienić.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do karty graficznej polecam używkę na gwarancji taka 4-6 miesięczna 1070ti najlepiej. Dostaniesz ja w cenie nowej 1060 albo i nawet taniej

Owszem znajdziesz, pytanie tylko ile z nich działy w koparkach krypto-walut 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.