Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Chyba nadszedł czas na wymianę mojego leciwego Lenovo 3000 N100 na coś z procesorem i3, przeglądając ten wątek natrafiłem na polecany Lenovo G50 z Intel Core i3-4005U (2 rdzenie, 1.70 GHz, 3 MB cache), 4 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz) oraz dyskiem 1T. Lecz wariantów G50 jest wiele począwszy od zintegrowanej grafiki Intel HD Graphics 4400 a skończywszy na AMD Radeon R5 M230 i AMD Radeon R5 M330. I tu pytanie bo obie karty AMD maja po 2GB własnej pamięci i nie mogę sie doszukać czym różni się 230 od 330?

Laptop w zamyśle będzie służył do netu, skype, obróbki zdjęć (lepsza połowa tworzy jakieś kolarze z córeczką itd) oraz do filmów HD przez złącze HDMI. Z tego co widziałem zamknę sie do 1500pln bez systemu. Czy warto dopłacać do AMD czy zintegrowana grafika wystarczy, tylko pamięć jest wtedy współdzielona?

Jest jeszcze model Lenovo G510 z procesorem i3 4000M taktowanym na 2,4 GHz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos odnosnie hardware ... do notebook lepiej

 

i3-4030U (2 core)

czy

N3530 (4 core)

 

zastosowanie to glownie siec, lekkie gierki online, bez wielkich arkuszy XLS czy zabawy grafika

wiem ze roznia sie i taktowaniem i iloscia rdzeni oraz ukladem graficznym ...

Zalezy mi na mobilnosci i komforcie korzystania z klaptopa (stad 8GB i SSD) ale ... czy doplata ponad 200PLN do Core3 aby komfortowo korzystac Win10 plus apki jest uzasadniona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ma ktoś doświadczenie z bateriami w laptopach ?

Wymienilem baterie jakieś 8 miesięcy temu bateria miała tylko 3 miesiace gwarancji.

Ostatnio nagle bateria przestała dzialac .

Nie chce się lądować włącza się lądowanie a po 10 sekundach przestaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, jestem u rodziców. Mają Neo 80Mbps. Na ich kompie speedtest podaje ponad 70Mbps. Podłączyłem swojego lapka bezprzewodowo i internet chodzi dość wolno. Sprawdziłem speedtestem i podaje wyniki między 2, a 4Mbps. Co może z moim lapkiem być nie tak? (jestem laikiem także mile widziana podpowiedź tak bym zrozumiał ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz Stan polaczenia oraz faktyczne obciazenie lacza w menadzerze zadan.

 

 

Ej, jestem u rodziców. Mają Neo 80Mbps. Na ich kompie speedtest podaje ponad 70Mbps. Podłączyłem swojego lapka bezprzewodowo i internet chodzi dość wolno. Sprawdziłem speedtestem i podaje wyniki między 2, a 4Mbps. Co może z moim lapkiem być nie tak? (jestem laikiem także mile widziana podpowiedź tak bym zrozumiał ;) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć nie jest obciążona. Net wszędzie chodzi normalnie.

Speedtest pokazuje na lapku 3Mbps download i praktycznie tyle samo upload :dontknow:

 

Dodane po 5 minutach 28 sekundach:

O, a podłączyłem teraz przez kabel ethernet i normalnie pokazuje ponad 70Mbps.

Może cuś z kartą sieciową... A kit tam ;) W sumie to nic ważnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie i tak nic lepszego nie kupisz... możesz poszukać jeszcze coś z Dell'a (X-KOM i Komputronik ma fajne zestawy z dyskami ssd i dokładaną pamięcią). Z doświadczenia (a pracuję w firmie komputerowej prawie 10 lat) polecałbym Dell'a - na pewno mniej awaryjny niż Lenovo i jak coś się stanie, odpukać, to Dell ma bezapelacyjnie najlepszy serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym do czego potrzebuje to jest różnie, nic poważnego. To co mam teraz jest słabe, zmulone i szlag mnie trafia.

Przede wszystkim chodzi mi o coś na raty (bez %) żeby gotówką obracać. :D

Wiem, ze Dell jest dobry ale naczytałem się, że Lenovo jest ok i już miałem brać B50 na szybko za 2100zł w RtvEuroAgd :

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo ... w8-1.bhtml

ale pojawiły się te Z51 i mają wiele więcej "bajerów" : matowa matryca FHD, SSD, JBL,podsw.klawiatura, 8 RAMu i jest o wiele ładniejszy. Więc chyba warto dopłacić ?

Tylko widzę też w necie z innymi oznaczeniami literowymi a niby to samo mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zbliża się czas wymiany mojego starego laptopa na nowy komputer stacjonarny. Na ten cel chcę przeznaczyć ok 2500 zł . Oglądając różne zestawy w internecie widzę, że głównie rządzi Intel. Czy AMD jest w rzeczywistości tak mało wydajne ?

Czy ktoś z forum mógłby mi pomóc w skonfigurowaniu takiego komputera? Komputer będzie służył zarówno do grania jak i prac biurowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core I5 4460 BOX LGA 1150

Płyta główna: AsRock B85M Pro3

Pamieć RAM: Geil 8 GB 1600 MHz CL9 EVO

Karta graficzna: Gigabyte GTX 960 4 GB

Dysk twardy: Western Digtal Caviar Blue 1 TB 7200 RPM SATA 600

Obudowa: Zalman R1

Zasilacz: Cooler Master G450M

 

Ponadto kupując w morele.net możesz dostać pendrive 8gb za 1zł.Umieścić w koszyku produkty oraz pendrive SanDisk Cruzer Blade 8GB i użyć kodu: LP4VT3IVI0. Montaż zestawu tez możesz mieć za 1zł zrób tak: umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW, jak cena będzie za wysoka to mniej pamięci ram weź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.