Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

GR_BKP temat przerabiałem. TD-W8960N więc zakładam, że jest neostarda lub inny "ADSL" ? Zmiana anten na te 9db nie przyniosła zbyt wielkiej poprawy. Z racji tego, że router ma słabe podzespoły i jako urządzenie 2w1 ogólnie wypada słabo. Dołączenie reapatera /via WDS/ też nie za bardzo wchodzi w grę /testowane z TD1043ND/ gryzie się jak złe. Rozłączanie na porządku dziennym.

W końcu rozwiązanie to: Modem adsl od oragne kablowy (ZTE dodali za darmo) + TD1043ND z wykorzystaniem złącza WAN. Naprawdę mocny router z porządnym hardwarem, dodatkowo możliwość instalacji DD-WRT i innych. Po podłączeniu zapomniałem co to resetowanie, i kłopoty z zasięgiem. (Dom 2 piętrowy, stropy wzmacniane)

 

Gdyby zainteresował Cię temat odsyłam: https://openlinksys.info/forum/viewthre ... d_id=11550

 

no i chyba najtańsze rozwiązanie: kupno drugiego AP, i podłączenie go kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej chodzi o model TL-WR1043ND. ;) dobry stary sprzęcik z dobrym radiem 2,4Ghz. Niedawno sprzedałem sztukę z wgranym openwrt. spokojnie ogarniał domek jednorodzinny wraz z ogrodem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczepciu, neostrada ;) tylko, że u mnie nie ma linii, więc pociągnięte od teściów, u nich właśnie jest to jakiś ZTE.

Pomyślę o tym TL-WR1043ND, przydałoby się jakiś na próbę, bo jak nic się nie zmieni...

Wiem, że najlepiej byłoby jakiś AP po kablu, ale sęk w tym, że za bardzo nie mam jak puścić kabla...

 

dziś myślałem jeszcze nad takim rozwiązaniem TL-WPA2220KIT

http://www.tp-link.com.pl/products/deta ... WPA2220KIT

gdyby to dobrze działało, to byłoby fajne dla mnie, bo wykorzystałbym jeszcze jako gniazdo pod kabel przy TV ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem to rozwiązanie TL-WPA2220KIT i powiem, że byłby to strzał w dziesiątkę, gdyby nie to, że prędkość internetu była za słaba.... max 2mb, ale najczęściej 1mb... za duża strata.

 

Jednak trzeba przeboleć kabel i pociągnąć na dół jakoś, żeby podłączyć drugi AP.

Polecicie jakiś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dziś kupiłem TL-WR1043ND i podłączyłem zamiast TD-W8960N. Lepszy zasięg, fakt, ale w miejscu, na którym mi zależało nic się nie zmieniło, więc niestety u mnie tylko opcja podłączenia go kablem, jako kolejne urządzenie. Trudno, coś wymodzę z tym kablem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnia ktoś programowanie apek w Javie na Androida? Bo mam problem z wstawieniem mapy do aplikacji. Wywala mi błąd w tej linijce: import com.google.android.gms.maps.SupportMapFragment; - cannot resolve symbol "android". Mam pobrane wszelkie potrzebne SDK.

Wyczytałem, że trzeba dodać jakiś moduł do projektu, ale za cholerę nie działa to u mnie. Próbowałem tym sposobem http://developer.android.com/google/pla ... setup.html i w pliku build.gradl wywala, że nie zna czegoś takiego jak compile :dontknow: Siedzę nad tym od wczoraj i nic nie działa :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czas na zamianę laptopa .Poszukuję laptopa do przeglądania internetu i w miarę mobilnego. Wpadł mi w oko taki model

 

http://www.sferis.pl/p/332777-2w1-toshi ... -win8.html

 

czy miał ktoś do czynienia z rozwiązaniem 2w1 i jak wygląda trwałość takich rozwiązań ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo (marke sprzetu musze sprawdzic) i u mnie pomaga odlaczenie zasilania doslownie na 3s . Co dziwne czasem tydzien jest OK , a czasem w ciagu godziny 5x potrafi przechodzic do stanu "dostep ograniczony" lub w ogole wylaczyc wifi . Dostawca internetu nie widzi problemu po swojej stronie ...serwisant cos tam wspominal o wysychajacych kondensatorach ale szczegolow nie znam i nie zglebialem tematu , bo oddanie di serwisu wyjdzie wiecej jak nowy ruter ;) W sumie odpisalem IP i czekam az padnie calkowicie by kupic nowy ...no chyba ze ktos tu rzuci jakas podpowiedzia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam nowego laptopa z Win8. Jeszcze go nie uruchamiałem, na początku jest instalacja systemu. Tak się zastanawiam czy nie zrobić downgrade na Win7? Do siódemki bardzo przyzwyczaiłem się i w zupełności mi odpowiada.

 

Jeszcze jedno. Czy dotykowy ekran w lapku 15,6" z Win8 dużo straci wgrywając Win7? W sensie czy dotykowy ekran w laptopie ma sens? Czy to gadżet, z którego nie będzie się korzystać? Konkretnie mam na myśli laptopa z obracanym ekranem o 360st. W teorii można wykorzystywać go jako duży tablet co dla mnie nie jest żadnym bonusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO, co do win8, nie korzystam w ogóle z kafelek - od razu przechodzę do pulpitu zwykłego.. ja akurat mam 13,6" z całkowicie odczepianym ekranem no i używam tego. Szczególnie jak np. coś oglądasz z laptopem np. na kolanach i masz ekran obrócony to dotykiem możesz przyciszyć / puścić następny etc. Ja bym zostawił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieractwo maili nie popłaca i pojemność pliku skrzynki odbiorczej w outlook express przekroczyła 2GB i plik się uwalił (pokazuje że nie ma wiadomości w skrzynce).

Który program polecacie aby jak najwięcej odzyskać wiadomości, albo naprawić uszkodzony plik bez zabawy w odzysk. Próbowałem DBX.... mielił 3 dni i większość odzyskał, ale duża część jest pustych wiadomości. Chyba w przyszłości trzeba zmienić klienta poczty, ale teraz czym to odzyskać, a może inny klient poczty potrafi zaimportować z pliku dbx większego niż 2GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieractwo maili nie popłaca i pojemność pliku skrzynki odbiorczej w outlook express przekroczyła 2GB i plik się uwalił (pokazuje że nie ma wiadomości w skrzynce).

Który program polecacie aby jak najwięcej odzyskać wiadomości, albo naprawić uszkodzony plik bez zabawy w odzysk. Próbowałem DBX.... mielił 3 dni i większość odzyskał, ale duża część jest pustych wiadomości. Chyba w przyszłości trzeba zmienić klienta poczty, ale teraz czym to odzyskać, a może inny klient poczty potrafi zaimportować z pliku dbx większego niż 2GB?

Lekarstwem na ograniczoną wielkość pliku pocztowego Outlook jest zakładanie co jakiś czas nowego pliku. Ja to robię to co rok i nie mam problemu z przekroczeniem jego limitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wybierałbym coś spośród Dell-a, lub Lenovo (np. Dell E6420, lub Lenovo G50-45). Ewentualnie Sony Vaio (obecnie już chyba sam Vaio), ale w podanej przez Ciebie granicy cenowej raczej nic sensownego się u tego producenta nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.