Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Mój syn ma tablet: Galaxy Note GT-P5110. Po dwóch latach bateria zaczyna niedomagać. Sprzęt jest jeszcze sprawny więc zastanawiam się czy jej nie wymienić. Moje pytania:

- czy się w ogóle DA? (nie widzę żeby to urządzenia dało się jakoś otworzyć)

- czy jest sens?

- gdzie takiej baterii szukać? Google nie jest w tej materii specjalnie pomocny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma doświadczenie i doradzi w takim temacie.

Mam laptopa, zabytek sprzed 7 lat, HP Pavilion dv6000, Intel Core 2 Duo 1,66 GHz, 1GB, 120GB, Windows Vista

Mulił od zawsze, bo zawsze miał fabryczne ustawienia i dodatkowo zainstalowany AVG Free, który przez wiele lat chronił prawie ze 100 % skutecznością.

Ostatnio miarka się przebrała i przez kilka godzin usuwałem wszelkie dodatki HP, usunąłem AVG, uprościłem wygląd do klasycznego, zainstalowałem CCleanera i Defragglera, poczyściłem co się dało i zatrzymałem pewne procesy i usługi.

System aktualnie uruchamia się i zamyka w około minutę. Dla mnie jest już ok :good:

Problem w tym, że nie mam antywirusa. Co zainstalować? Znowu AVG? Avast? Może coś innego co w jak najmniejszym stopniu obciąży system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam_K przypuszczam że tylu ilu użytkowników antywirusów tyle opinii będzie. ja mam zainstalowane na jednym kasperskiego a na drugim nortona i wg. mnie nic nie spowalniają kompa. licencje kupuje na alle...o

http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... =s0-e-1106

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktos z was to przerobił i mi podpowie bo na google nic nie znalazłem a wczoraj z 3 godziny z tym tematem walczyłem, ale do rzeczy:

Swego czasu dostałem od Netii ich "wspaniały" router NetiaSpot, który po tygodniu wylądował w pudełku ze względu na słaby zasięg i wróciłem do wcześniejszego Pirelli. Teraz zmieniłem drukarkę ze starej wysłużonej i wielkogabarytowej HP LaserJet 5M (chyba nie do zajechania) z obsługą sieci na mniejszą nowszą LaserJet P1505 lecz bez obsługi sieci i tu urodził sie pomysł aby wykorzystać wbudowany serwer druku w tego NetiaSpota, wiec do dzieła podpiąłem go jako switcha do mojego starego Pirelli wyłączając DHCP i inne pierdoły które mi nie były potrzebne gdyż miał robić tylko jako serwer druku i wszystko póki co poprawnie, a mianowicie natiaspot widzi drukarkę podpięta do niego za pomocą USB, na laptopach zainstalowałem drukarke jako sieciową, można wejsc z poziomu laptopa do właściwości drukarki i zmieniać parametry, NetiaSpot odpowiada na pingi lecz jak dam tylko drukuj na w/w drukarce będąc zalogowanym na NetiaSpot widzę że zadanie zostało przetworzone i zwiększyła sie cyfra wydruków, ale drukarka nie drukuje. Oczywiście papier i drukarka jest sprawna, bo podpięta bezpośrednio do laptopa drukuje. Także wszystkie połączenia są poprane, adresy IP sie nie gryzą, wg Netiaspot zadania są przetwarzane poprawnie tylko drukarka nie drukuje... A i wszystkie firewalle i inne zapory powyłączałem na czas testów aby je wykluczyć lecz bez skutecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerad, a jak podłączysz wszystko bez tego routera Pirelli to wtedy drukuje? Czyli połączenie (komputer->NetiaSpot->Drukarka). Rozumiem, że pisząc "podpiąłem go jako switcha do mojego starego Pirelli" faktycznie przestawiłeś router netii w tryb switcha, tak? Czy tylko podpiąłeś, wyłączyłeś DHCP i nazwałeś to switchem? Będąc podłączonym komputerem do switcha NetiaSpot (a ten jest podłączony do Pirelli) sprawdź traceroutem czy nie ma go na liście przeskoków. Jeśli jest faktycznie switchem to go nie będzie.

Kolejny trop jakim możesz pójść to sprawdzenie konfiguracji serwera wydruku. Przypisałeś mu jakieś stałe IP zapewne, tak? Jeśli tak to może być konieczne przekierowanie portu 515 (lub innych jakich używa serwer wydruku) na routerze Pirelli na IP tego serwera wydruku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teddy, no właśnie też testowałem przy podpięciu tylko NS do laptopa przez kabel RJ a drukarki przez USB do NS i jest to samo, na NS pokazuje że wydruk nastapił a w rzeczywistości nie drukuje. Na NS port drukarki to 631. W NS zmieniłem adres IP bo gryzł sie z Pirelli gdyż oba sa od Netii i miały to samo IP. Ale coś jest nie halo na połączeniu drukarka NS, mimo iż NS wykrywa ją prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no, czyli to nie problem sieciowy lecz problem tkwi w samym serwerze wydruku. Cytat z instrukcji NetiaSpot:

Sprawdzone modele drukarek, które są kompatybilne z oprogramowaniem Netia Spota to:

HP Deskjet 2050

HP LaserJet P3005dn

HP Offi cejet 5610

Canon Pixma MP250

Epson Stylus SX 125

Brother DCP-585CW

Również inne drukarki, obsługujące protokół IPP, powinny współpracować z Netia Spotem, jednak nie gwarantujemy

poprawności ich działania. Nawet, jeśli drukarka zostanie wykryta (umieszczona na liście drukarek, jak poniżej),

to istnieje możliwość wystąpienia konfliktu sterowników

Także najprawdopodobniej nici z takiego połączenia. Cytując klasyka - "Nie pomalujesz!".

 

Edit: Nawet w Tomato trzeba wykonać dodatkową czynność konfigurując twoją drukarkę, bo inaczej nie zadziała. Poczytaj, może ci to coś pomoże:

http://tomatousb.org/tut:loading-printe ... lug-script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas miałem wrażenie że ten NS to straszne badziewie dlatego leżał w pudełku bo zasięg z niego żaden, ale dałem mu szanse jako serwer druku lecz także poległ. Czyli albo wrócę do starej wielkogabarytowej drukarki (a miałem zamiar ja na OLX za 50pln sprzedać), albo kupie jakiś sprawdzony print serwer tylko tez nie wiadomo czy będzie działał z ta HP P1505...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.