Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ktoś z Was widział/macał/używa Asus Transformer Book T100.

mój lapek dogorywa i chciałbym kupić coś nowego (w rozsądnych pieniądzach) a w wypadku tego asusa mamy 2w1...

 

[ Dodano: 10 Listopad 2014, 07:21 ]

Panowie, mam takie pytanie odnośnie FB.

Czy na facebooku można wyłączyc wyszkuiwanie po nr tel?

 

raczej można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś z Was widział/macał/używa Asus Transformer Book T100.

 

Moja żona ma taki od kilku miesięcy. Jak gdzieś wyjeżdżamy to zabieramy tylko jego, więc go czasem używam. Byłem bardzo zaskoczony jego szybkością działania (net, MS office, przeglądanie zdjęć, poczta - żadnych wymagających programów nie próbowałem) oraz wygodą użytkowania. O ile w zwykłym komputerze win8 trochę irytuje, to w dotykowym jest super (trzeba trochę czasu poświęcić na naukę co jak najprościej robić, ale potem jest bardzo wygodnie). Kolejne zalety to długi czas pracy na baterii (9-10 godzin nie jest problemem) i całkowita cisza. Sprzedawany jest w pakiecie z MS office. W praktyce używany jest przez większość czasu jako tablet, klawiatura jest potrzebna jak trzeba coś więcej robić w Excelu czy Wordzie. Jeśli taki rozmiar Ci pasuje to polecam, dla mnie jako zastępstwo "głównego" laptopa powinien być trochę większy, pewnie 13" byłoby optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez taki i polecam , bo o ile w gierki nie gram to do poruszania sie po czelusciach internetu jest w zupelnosci mi wystarczajacy. Bateria trzyma obiecywane 10h na wifi wiec to calkiem dobry wynik. Przy zakupie uwazaj bo byly 2 wersje tzn. chodzi o dysk 500gb jaki jest w klawiaturze , bo byly wersje bez niego . O zawiasy i zlacza nie ma sie co bac bo choc czesto wypinam i uzywam go wtedy jak tablet to nie zauwazylem zadnych luzow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, mam problem i ni cholery nie wiem jak to ugryźć. Zainstalowałem Windows Server 2008 32bit na VirtualBoxie i instalacja przebiega normalnie, a zamiast przy pierwszym logowaniu wpisać nowe hasło, każe mi się zalogować na konto "Inny użytkownik" i woła login i hasło, chociaż podczas instalacji nie było możliwości tworzenia nowych kont. Wygląda na to jakby system sam sobie założył konto i hasło do niego :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escimo, da radę tym odzyskać hasło na postawionym systemie na maszynie wirtualnej? Zastanawia mnie sam fakt tego, że zaraz po instalacji woła login i hasło chociaż nic takiego nie ustawiałem. Powinno pojawić się tylko okienko do ustawienia hasła dla admina. Z tego co widziałem u chłopaków na zajęciach, to nie tylko ja mam taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odzyskasz a skasujesz i ustawisz nowe dla sprostowania, a zamiast całego HirensBoot zaciągać wystarczy Ci " Offline Windows Password & Registry Editor". ściągnij iso - waży 18mb tylko. wystartujesz z niej wirtuala i powinieneś załatwić temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odzyskasz a skasujesz i ustawisz nowe dla sprostowania, a zamiast całego HirensBoot zaciągać wystarczy Ci " Offline Windows Password & Registry Editor". ściągnij iso - waży 18mb tylko. wystartujesz z niej wirtuala i powinieneś załatwić temat.

 

+1 dokładnie tak też można zrobić.

Hirens to cały pakiet do naprawy/odzyskiwania systemów, ale wystarczy ten jeden tool.

Ściągnij iso i zamontuj w napędzie z którego instalowałeś wirtualny system i odpal go z tej płyty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

kkobus1, windows 7? jak tak to kombinacja przyciskow "win" + L, do tego haslo na windowsa i jakis program do laczenia zdalnego VNC. ;)

 

np. http://www.tightvnc.com/

Stawiasz toto jako serwer na kompie w pracy i instalujesz aplikacje kliencka w domu, oczywiscie potrzebne jest zewnetrzne ip i przekierowany port na routerze w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

jbiz, serwis noip.com nie zapewnia stalego adresu ip, a jedynie "translacje" adresu ip na nazwe hosta, ktory jest aktualizowany wraz z kazda zmiana adresu ip jak mamy aplikacje kliencka odpalona na komputerze/routerze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.