Skocz do zawartości

Pasta G3 i pasta polerska


Gość pysia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Cy samą pastą G3 usune rysy koliste np po myjni? na lakierze i lampach z poliweglanu? W sklepie maja jeszcze mleczko polerskie w 1l butelkach.Czy ta G3 jest dosc bezpieczna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta Farecla G3 jest dosc agresywna. Ona raczej zostawia mikro ryski,a nie je usuwa. Do usunięcia drobnych swirlsów służy farecla G10 -mleczko. Do lamp się nadaje. Ale ma jedna podstawową wadę:pracuje się nią "na mokro" i zostawia dużo bałaganu na aucie. Jeśli zaraz się nie zmyje śladów po paście -zasychają i są trudne do usunięcia.

Generalnie: są lepsze środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki co mam jasny lakier metalic oliwka I na to daje zwykły wosk z Autolandu za 13zł ,dla mnie wystarczający efekt za te pieniadze. Widziałem tez cos z Sonusa na car spa za 69zł chyba.

P1010932.JPG.b630b100d3c66eda32df790ecec41c32.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

kilkanaście razy widziałem auto wypolerowane g3 naprawdę super rewelacyjnie , ale dużo częściej widziałem zmasakrowane tą pastą :/ Jeżeli nie masz wprawy to ja bym sobie odpuścił, poza tym ta pasta oprócz polerowania również zagina lakier i po pewnym nie długim czasie to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michas, masz 100% racji. ja widziałem g3 w akcji na śladach po papierze, z którymi np. FC+ nie chciał sobie za nic dać rady. efekt bomba. pasta złą sławę zawdzięcza temu, że jest używama przez średnio wykwalifikowanych w kwestii polerowania ludzi w lakierniach i uciążliwości pracy na mokro. poza tym pasta jak pasta, dla bardzo ciężkich defektów powłoki jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie tą Farecle bo możesz zrobić większy ''bałagan'' niż jest...

 

Czy w Poznaniu znajde 3M ?

 

Na allegro znajdziesz na bank, zasada jest prosta- zaleca się zaczynać zabawę z polerowaniem od delikatnych środków ściernych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na jakies rysy moge kupić Autoglym Paint Renovator , Meguiar's Scratch X czy Meguiar's Swirlx ? na ten mój jasny metalic ,choc nprmalnie ich nie widac ale pewnie blask sie polepszy przed woskiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepne sie pod temat czy falecla jest taka bardzo zła???

Ja jestem nowicjuszem i robiłem raz falecla maske czarną na maszynie z castor... i było by ok gdyby nie hologramy. Wiem że to wina tego że nie zakończyłem tego pastą wykończeniową. Napiszcie dlaczego tak nie lubicie farecli. Czy tylko dla tego że brudzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dlatego, że brudzi, że wymaga odmiennej higieny pracy niz np 3M.

Po prostu. Poza tym G3 to stosunkowo mocna pasta, zawsze bedzie hologramować i trzeba sobie głowę zawracać moczeniem powierzchni. I strasznie cieżko się zmywa kropki po rozpryśniętej paście zostawione na lakierze.

 

P.S. Dla mnie jest super, gdy trzeba punktowo wyciagnąć malutkim padem maszynowo jakąś głębszą rysę.

Albo twardym filcem skórke pomarańczy, lub zmatowienie po wet sandingu (papierze ściernym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest super, gdy trzeba punktowo wyciagnąć malutkim padem maszynowo jakąś głębszą rysę.

Albo twardym filcem skórke pomarańczy, lub zmatowienie po wet sandingu (papierze ściernym).

Są fajniejsze środki, mające te zalety ale bez wad farecli:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3M, Meguiars albo surface by concept:) Wszystkie 3 mogę polecić, i działają o wiele lepiej niż farecla! Raz się bawiłem g3, więcej nie chce...

Z concepta bezpośrednim "odpowiednikiem" g3 jest podobno rapide ultra, ale moim zdaniem ma on szersze spektrum działania- można wyprowadzić lakier do bardzo fajnego stanu, jednak mi od nie do końca wystarcza i zawsze potem jadę 3m wykończeniową:D Z meguiarsa podobno super połączenie to 105 i 205, jednak w Polsce strasznie drogie. Jak coś to zawsze zostaje 3M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z meguiarsa podobno super połączenie to 105 i 205, .
I nie ma malych opakowan.

A Surf Ace to moja ulubiona pasta. Pracuje się nią bardzo przyjemnie i można wyprowadzić lakier praktycznie do finiszu. Choć ja i tak z zasady poprawiam delikatna pastą.

Rapide to rzeźnik wiec należy uważać na Cutting padach bo hologramy są nieuniknione(zwłaszcza na ciemnych). Aha bezproblemowo radzi sobie ze śladami po wet sandingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie problemem zwykle sa opakowania past takich jak 3M - ile aut rocznie musialbym robic by potrzebowac ich najmocniejszej pasty? Farecla jest w porecznej tubce i jakby byly takie opakowania innych produktow to chetnie bym ja wymienil ale 1L to dla mnie zdecydowanie za duzo jak na mocnego compound'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.