Skocz do zawartości

ADBL Wipe Out Pro – Pytania i Odpowiedzi


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

sddWnuBl.jpg

 

ADBL Wipe Out Pro to mieszanina szybko odparowujących rozpuszczalników.

Stworzony do usuwania wszystkich pozostałości po pastach polerskich z lakieru dzięki czemu każda aplikowana powłoka, wosk lub sealant po korekcie będzie wiązać się z lakierem z maksymalną siłą. Można go również stosować podczas prac do szczegółowej inspekcji lakieru.

Wipe Out równie dobrze sprawdza się do usuwania pozostałości kleju po taśmach maskujących, naklejkach oraz żywicy.

Celem stworzenia tego środka była chęć pokazania, że popularna IPA nie jest odpowiedzią na inspekcję lakieru czy finalne przygotowanie go pod powłokę lub wosk. Istnieją płyny inspekcyjne jednak z reguły są one kosmicznie drogie. Nasza misja przy tym produkcie wyglądała prosto: niższa cena niż zagranicznej konkurencji przy co najmniej tak dobrej skuteczności.

Czy się udało? Kto próbował ten wie ;). Najlepsze i często certyfikowane studia zużywają hektolitry Wipe Out.

Dostępne pojemności:

500 ml – 49,99zł

1 l – 79,99zł

5 l – 199,99zł

Póki co testów na forum tego środka nie ma, ale liczymy że to zmienicie .

Łapcie za to link do naszego yt:

 

wipe out nadaje się świetnie podczas odtłuszczania szyby przed nałożeniem NW:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zostało mi jakieś 200ml Wipe Out w butelce a mam jakieś 250ml IPA. Czy można dolać IPA do WO? CZy taki mix nada się do wymycia cleanera i wyjałowienia lakieru ? Czy miałoby znaczenie czy jest to czysta IPA czy rozcieńczona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@ADBL czy w wipe out'cie Waszym, jest heksan? Pytanie bardziej z tych "zdrowotnych" bo pracuje przy lakierach do drewna, i niestety nie wszystkie alkohole mogą "latać" w moim otoczeniu...

@Chemik ADBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 21.01.2018 o 09:03, Bielutomek napisał:

niestety nie wszystkie alkohole mogą "latać" w moim otoczeniu...

heksan nie należy do alkoholi tylko do węglowodorów alifatycznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Dystrybutor

Autodbacze, by wyjaśnić pewien mit który pojawia się czasem na grupach i forach: WO nie jest agresywny dla lakieru. WO po prostu usuwa wszystkie wypełniacze które są w pastach polerskich. Dzięki temu pokazuje jaką faktycznie wykonano pracę podczas polerowania. Jeżeli widzicie delikatne ryski, mgiełkę, etc to nie jest to wina produktu. Po prostu trzeba dłużej popracować nad panelem. 

 

Dzieki takim właściwosciom produkt nadaje się nie tylko do przeprowadzenia perfekcyjnej korekty lakieru ale i do położenia powłoki. Są podobne produkty na rynku których twórcy twierdzą że są one do stosowania podczas korekty ale już nie nadają się do przygotowania lakieru pod powłokę. 

 

Mam nadzieję że rozwiałem wątpliwości co po niektórych użytkowników. 😉

A teraz kto może niech wpada dziś do Mx Nowicki na dni otwarte gdzie będziecie mogli przekonać się na własnej skórze jak działa WO i porównać go do innych tego typu preparatów :). 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Pierwszy post i tytułem wstępu, świetne poradniki Pana MX na YT (gratuluję), a ponieważ  ADBL przy tablicy, to pierwsze testy za mną, dobre produkty [a sporo tego zakuplem ;)]  

Poszukując informacji,  trafiłem tu. Chcę nanieść jakiś „wosk czy preparat” aby uzyskać efekt „tafli”.  Mam nałożona ceramikę na nowy lakier, kropelkowanie mnie nie kręci. 

Szukam uzupełnienia informacji dla: 

- wpomagania osuszania

-  środka (odtluszacz?) żeby przed „woskiem” nanieść - czy ten Wipe Out  może być na ceramikę ?

-  Środek hydrofiliczny ( do 200 zł) 

Podpowiecie ? Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Cześć, większość naszych środków daje kropelki nie tafle. natomiast polecamy położyć quick wax na porządnie doczyszczony lakier i odtłuszczoną powierzchnię (jako finalny płyn inspekcyjny polecamy nasz Wipe Out).

Quick wax posiadając w sobie prekursory powłok cermicznych da mega hydrofobowość i odpychanie wody przy jednoczesnym mega efekcie na lakierze :).

Nie posiadamy środka o właściwościach hydrofilicznych (czyli środka który chłonie wodę). Jesteśmy raczej znani z produktów hydrofobowych jak np SSW czy QW 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
37 minut temu, ADBL napisał:

Nie posiadamy środka o właściwościach hydrofilicznych (czyli środka który chłonie wodę).

#wnienawiscidokropelwychowany liczę na was Panowie 😄 !

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 minut temu, Zdroja0 napisał:

@Domel hashtagujesz nienawiść do kropelek to nie kładź nic na lakier. Po co ci wosk, sealant czy powłoka?

wpisz ten tag w wyszukiwarkę, znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.