Skocz do zawartości

ExceDe Encapsulator Cleaner


Fitte

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Dzisiaj postanowiłem odświeżyć swoje fotele w Audi. Najpierw odkurzyłem, potem spryskałem excede w proporcji 1:10 i to wszystko wypracowałem sztotka od k2 na Wkretarke. Produkt czasami się nie pienił i miałem wrażenie ze go trochę za mało dałem ale efekt po wyschnieciu był naprawdę satysfakcjonujacy. Zgodnie z instrukcja po wyschnieciu trzeba jeszcze dokładnie odkurzyć i tutaj czar prysł. Szczególnie na przednich fotelach wyszły takie szare smugi jakby kurzu i tak po każdym przejsciu odkurzacza. Pytanie do was czy to moja wina ze względu na słabe odkurzenie przed czy po prostu następnym razem dać sobie spokój z końcowym odkurzaniem? Dodam ze fotele nie były w złym stanie, kilka pojedynczych plam albo zacieków i trochę kurzu nic więcej 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plamy/mazy wychodzą po ostatecznym odkurzaniu bez znaczenia w jakim wyjściowo stanie były fotele oraz czy je przed odkurzałeś czy też nie. Excede służy jedynie szybkiemu odświeżeniu, wyciągnięciu koloru, nie udało mi się usunąć na stałe plam na tapicerce. Koniec końców dorwałem odkurzacz piorący i zrobiłem porządek z tapicerką za pomocą Maxifi.

Za to do podsufitek i boczków Excede sprawdza się wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odkurzałem. Jeśli masz jakąś miękką ssawkę do odkurzacza (może coś z włosiem) to możesz spróbować ale bezpośrednio "rysając" plastikiem po materiale nie wychodziło.

Może te tapicerki w Audi tak mają, nie wiem - na innych nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KiziorDZN napisał:

Ja nie odkurzałem. Jeśli masz jakąś miękką ssawkę do odkurzacza (może coś z włosiem) to możesz spróbować ale bezpośrednio "rysając" plastikiem po materiale nie wychodziło.

Może te tapicerki w Audi tak mają, nie wiem - na innych nie testowałem.

Otóż to właśnie najgorzej jest jak rysam bezpośrednio po takiej części gładkiej tapicerki to wychodzi tyle gówna ze człowiek aby się niepotrzebne wku... ze zaczął to odkurzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Szanowni, 

prośba o pomoc!

chciałem odświeżyć kanapę, użyłem środka Excede w rozcieńczeniu ok 1:10, opryskiwałem pianownicą, delikatnie szczoteczka i odkurzacz.

Po zabiegu zostały takie plamy! 
co poszło nie tak? Płyn?

Da się odratować poszycie?

B4DD1A57-C87A-498E-B0F7-45A5B03E2D28.jpeg

54E6E150-0753-4884-9366-1C57FD3B5A5D.jpeg

8D8D47DF-553D-4E7D-A13C-5F154755FE0B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kM3 Według mnie źle użyłeś produkt 🙂 Nie pianownica a zwykly opryskiwacz ciśnieniowy lub butelka z atomizerem.

 

- zrób 1:10 z bardzo ciepłą wodą (nie wrzątek)

- spryskaj obficie całą powierzchnie

- delikatnie wzrusz szczotką (żeby powstała lekka piana)

- biała mikfrofiba i zbierasz ten brud od lewej do prawy od góry do dołu

- jak wyschnie odkurzasz na sucho

lub

- zrób 1:10 z bardzo ciepłą wodą (nie wrzątek)

- Mikfobra gofer/wafel do szyb i metoda bonnetowania (pryskasz na mikrofibre i przecierasz)

- biała mikfrofiba i zbierasz ten brud od lewej do prawy od góry do dołu

- jak wyschnie odkurzasz na sucho

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą porażką jest to ze kanapa była praktycznie nowa. 
Na chwile został zdjęty pokrowiec i oczywiście w tym czasie kapną jakiś sos.

po czyszczeniu nie dość ze plama została to i nowe się pojawiły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.