Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

Ale widzisz- do innych argumentów się nie odniosłeś bo nie potrafisz racjonalnie 69 latki bronić (ot mi różnica- kandyduje dziadek i babcia z tym że dziadek jakoś żwawiej chodzi a ona ledwie co po schodach gania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Uważam że tak- nazwisko Clinton samo mówi przez siebie. Nie znam absolutnie szczegółów obydwu osób jak i ich rodzin ale dla mnie lepszym kandydatem jest biznesmen niż zdradzona żona uwikłana w ciemne interesy polityczne.

Powiem wiecej, u nas dla takich zdradzonych kiedys byla brzytwa...jestes miszczem naprawde, "nie znam, wiec sie wypowie", jeden wielki stek bzdur i uogolnien. Chocbym chcial, to bym tak nie potrafil...

 

Dodane po 1 minucie 52 sekundach:

Ale widzisz- do innych argumentów się nie odniosłeś bo nie potrafisz racjonalnie 69 latki bronić (ot mi różnica- kandyduje dziadek i babcia z tym że dziadek jakoś żwawiej chodzi a ona ledwie co po schodach gania).

wiem, ze ty nie kandydujesz, ale uwierz mi- hillary nawet w wieku 3 lat i 103 lat bila i bedzie cie bila intelektem na glowe. Chodzeniem po schodach sie prezydentem nie zostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry jesteś aby wjeżdżać mi na intelekt :D . Tak mocno nie galopowałbym się.

 

Cytat z Wikipedii:

W swojej kampanii obiecuje budowę muru na granicy z Meksykiem, aby zablokować napływ nielegalnych imigrantów. Bezpośredni koszt muru według niego samego miałby zostać przerzucony na państwo Meksyk. Z racji rosnącego zagrożenia wewnętrznego terroryzmem proponuje wprowadzenie zakazu wjazdu muzułmanów na teren Stanów Zjednoczonych, a także większych ilości uchodźców z Syrii. Opowiada się za zwiększeniem i większą możliwością deportacji nielegalnych już obecnych imigrantów.

I to jest prawidłowe działanie Trumpa, do tego facet dorobił się hajsu na biznesie a nie jak Clinton na szemranych interesach (nawet TVPiS emitowała chyba dzisiaj program o tym) więc wie co z czym się je i jak poprawić sytuację gospodarczą. Tylko ciemnogród u nas w kraju (czyt. wyborcy PiS) tego nie rozumie i im 500+ wystarcza.

 

A najlepszy był komentarz z Rosji co do ataków hakerskich, wpływów itp- czy USA to republika bananowa? Clinton sama siebie pogrąża wiążąc Rosję z Trumpem. Oby nie wyszła afera z wyborami jak w Austrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty najlepiej wiesz jakie interesy robiła Clinton i czy były szemrane czy nie :) Trump za to sie dorobił uczciwością :lol: sam przyznał że omijał płacenie podatków jak tylko mógł (pewnie powiesz, super, inteligentny z niego gość jak sobie umiał poradzić :) ) co do 500+ nie wiem czy masz dzieci, ale jakbyś mial np trójkę to byś nie złozył wniosku jakby ci sie należało ? bo na 500+ psioczą cały czas ci co nic nie dostają i im to nie pasuje, za to wszyscy ci co dostają te 500+ to ciemnogród i nieroby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest prawidłowe działanie Trumpa, do tego facet dorobił się hajsu na biznesie a nie jak Clinton na szemranych interesach (nawet TVPiS emitowała chyba dzisiaj program o tym) więc wie co z czym się je i jak poprawić sytuację gospodarczą. Tylko ciemnogród u nas w kraju (czyt. wyborcy PiS) tego nie rozumie i im 500+ wystarcza.

 

 

Z tym, że biznesy Trumpa kryształowo czyste też nie były. A to, że TVP emituje materiał anty-Clinton-pro-Trump też może być interpretowane jako zajęcie stanowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

675672 za to wszyscy ci co dostają te 500+ to ciemnogród i nieroby

Chciałbym pisać inaczej ale w 3/4 przypadków jakie znam (a znam doskonale) to tak jest.

675672 sam przyznał że omijał płacenie podatków jak tylko mógł

Tak samo jest i będzie dalej u nas w kraju. Dopóki będzie przyzwolenie na łojenie podatkami obywatela na lewo i prawo to człowiek będzie szukał dla siebie lepszych rozwiązań. I się nie dziwię- sam już myślę nad interesem w Czechach.

675672 co do 500+ nie wiem czy masz dzieci, ale jakbyś mial np trójkę to byś nie złozył wniosku jakby ci sie należało ? bo na 500+ psioczą cały czas ci co nic nie dostają i im to nie pasuje, za to wszyscy ci co dostają te 500+ to ciemnogród i nieroby

A no to mam klaskać nad podwyższeniem akcyzy na samochody oraz bulić 500zł od 2018 roku za posiadanie starszego auta? Szkoda że Urząd Skarbowy nie bierze się za ludzi którzy podają zerowe roczne dochody. Pytanie jak oni żyją? Albo jak oficjalnie firma ledwo co zarabia ale ma dwa fajne auta i dostaje 500+ na jedyne dziecko.

Cwaniactwo cwaniactwem ale dopóki rząd będzie robił w wała obywatela to obywatele również będą robili w wała rząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no widzisz, każdy kombinuje jak może w takim razie. Trump omijał podatki jest ok, sąsiad czy tam ktoś nie wykazuje dochodów ale ma fajną bryke jest zle :) Sam myslisz nad interesem w Czechach a masz kłopot czy ktoś wykazuje dochody czy nie. Jego sprawa, mąci w papierach to mu prędzej czy pózniej to bokiem wyjdzie, znam pare takich przypadków. Co do 500+ to nie każdy kto dostaje kase jest leniem i tumanem, ja np mam mało takich znajomych, w większości to "normalni' ludzie którzy pracują itp więc nie wrzucaj wszystkich do jednego wora

 

dla mnie Trump jest niebezpieczny, jak zacznie szaleć to jeszcze rozpeta jakąś wojne, a potem spier*dzieli na drugi koniec świata mając tyle kasy to sie zaszyje tak że go nikt nie znajdzie. W tym wieku mając taki majatek to on dla zabawy startuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie wiem ile osób w gminie dostaje :) pisałem o osobach które znam co korzystają z 500+ i to nie są osoby które od rana leżą w domu prze TV (żeby nie było jestem przeciw 500+) ale nie osądzam każdego co z tego korzysta przez pryzmaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugie i kolejne dziecko to pikuś ale chodzi o pierwsze w rodzinie. I nie pisałem o wszystkich rodzinach a o 3/4 przypadków jakie ja znam. Więc też proszę nie mijaj się z napisanymi postami.

 

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 82284.html

Trzeba będzie upchać gdzieś swoich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no widzisz, każdy kombinuje jak może w takim razie. Trump omijał podatki jest ok, sąsiad czy tam ktoś nie wykazuje dochodów ale ma fajną bryke jest zle :) Sam myslisz nad interesem w Czechach a masz kłopot czy ktoś wykazuje dochody czy nie. Jego sprawa, mąci w papierach to mu prędzej czy pózniej to bokiem wyjdzie, znam pare takich przypadków. Co do 500+ to nie każdy kto dostaje kase jest leniem i tumanem, ja np mam mało takich znajomych, w większości to "normalni' ludzie którzy pracują itp więc nie wrzucaj wszystkich do jednego wora

Ja tam jeszcze zanim program wszedl w zycie namawialem te osoby z ktorymi rozmawialem zeby obowiazkowo skladali po 500+ bo to sa i tak ich pieniadze, zabrane w podatkach. Wiec tak de fakto to oni nie "dostaja" tylko po prostu zabieraja im mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jeszcze zanim program wszedl w zycie namawialem te osoby z ktorymi rozmawialem zeby obowiazkowo skladali po 500+ bo to sa i tak ich pieniadze, zabrane w podatkach. Wiec tak de fakto to oni nie "dostaja" tylko po prostu zabieraja im mniej.

 

 

Tak de facto to zabiera się wszystkim a daje tylko tym, którzy spełniają specyficzne kryteria. Tak de facto wystarczyłoby zmienić (zwiększyć) ulgę rodzinną, ale wtedy bonusu nie dostałaby rzesza ludzi nie osiągających przychodów (względnie: przychodów wyższych, niż ulga).

A tak kasę na dzieci dostają także osoby, które nie wypracowały w podatkach kwoty 500pln. I trzeba pamiętać, że z tych podatków finansuje się nie tylko 500+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

675652 jak temu Trumpowi w tym wieku mając tyle kasy chce sie pchać na świecznik, ja na jego miejscu miałbym gdzieś te całe debaty i prezydenture, na co mu to potrzebne

Dlatego nigdy nie będziesz miał nawet 10% jego fortuny. Skoro nie rozumiesz tak prostej rzeczy.

675672 bo na 500+ psioczą cały czas ci co nic nie dostają i im to nie pasuje, za to wszyscy ci co dostają te 500+ to ciemnogród i nieroby

Psioczy też moja znajoma, która ma 2 dzieci

 

Dodane po 2 minutach 52 sekundach:

675731 Ja tam jeszcze zanim program wszedl w zycie namawialem te osoby z ktorymi rozmawialem zeby obowiazkowo skladali po 500+ bo to sa i tak ich pieniadze, zabrane w podatkach. Wiec tak de fakto to oni nie "dostaja" tylko po prostu zabieraja im mniej.

To też nie jest do końca racja. To nie są ich pieniądze tylko na 500+ został wzięty kredyt. Jesteśmy zbyt biednym krajem żeby mieć taki program. Aczkolwiek popieram i rozumiem smao namawianie, bo skoro sie należy to można brać. Może im więcej świadczeń zostanie wypłaconych tym prędzej PiS sie opamięta. Tylko ciekawe w czym gorsi są Ci, którzy mają 1 dziecko. Płacą przecież takie same podatki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psioczy na co ? na 500+ ? ale kase bierze ? są i tacy, co maja dzieci i im nie pasuje to 500+ ale są pierwsi w kolejce z wnioskami :) łaske robią że dostają te "marne" 500 zł. ci którzy mają jedno dziecko też dostają 500+ jeżeli mają dochód mniejszy niż 800 zł na osobe. Co do Trumpa to sie dziwiłem po ludzku że ma w tym wieku jeszcze siły i chęci. Zyczy tobie abyś ty sie dorobił tych 10 % jego fortuny skoro go tak doskonale rozumiesz i masz taką wiedze i szerokie horyzonty ;) (10 % jego majątku to jakies 370 mln dolarów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może im więcej świadczeń zostanie wypłaconych tym prędzej PiS sie opamięta. Tylko ciekawe w czym gorsi są Ci, którzy mają 1 dziecko. Płacą przecież takie same podatki :D

 

PiS się nie 'opamięta', bo to krok, którego nie da się tak łatwo cofnąć i czyniąc go doskonale o tym wiedzieli.

Ludzie, którzy mają 1 dziecko płacą gorsze podatki, bo to niebo by jakieś, nie chcą się mnożyć :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

675765 Może im więcej świadczeń zostanie wypłaconych tym prędzej PiS sie opamięta.

 

No nie bardzo właśnie stworzyli kolejnego gniota przewidującego jednorazowa pomoc w wysokości 4tyś dla rodzin którym urodzi się dziecko upośledzone albo z nieuleczalna chorobą. Nie żebym miał coś przeciwko pomocy ale jako chrzestny takiego upośledzonego maluszka wiem jakie trudności spotykają rodziny z takimi dziećmi i akurat pieniądze są na ostatnim miejscu ale za to jak ładnie będzie się to prezentowało w mediach "rząd daje pieniążki dla chorych dzieci" a to żeby te dzieci rehabilitować i wspomagać przez całe życie to drodzy rodzice radźcie sobie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko na te rehabilitacje trzeba mieć pieniadze. Jak są pieniadze to nie ma problemu z rehabilitacjami, też mam kogoś niepełnosprawnego wśród znajomych. Jak inaczej rząd ma "wspomagać" ?

 

Dać jednorazowo kasę, w dodatku niezbyt dużą w porównaniu do potrzeb, to raczej nie jest pomoc systemowa.

 

Dodane po 12 minutach 9 sekundach:

1728 zgonów skojarzonych ze szczepionką (brak pewności czy szczepionka była przyczyną - informacja na stronie VAERS o sposobie gromadzenia informacji), ale o jaką szczepionkę chodzi? Poza tym, na ile szczepień? Bo jeśli na pełną liczbę narodzin, blisko 4 mln, to jest to wskaźnik 0,05%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psioczy na co ? na 500+ ? ale kase bierze ? są i tacy, co maja dzieci i im nie pasuje to 500+ ale są pierwsi w kolejce z wnioskami :) łaske robią że dostają te "marne" 500 zł. ci którzy mają jedno dziecko też dostają 500+ jeżeli mają dochód mniejszy niż 800 zł na osobe. Co do Trumpa to sie dziwiłem po ludzku że ma w tym wieku jeszcze siły i chęci. Zyczy tobie abyś ty sie dorobił tych 10 % jego fortuny skoro go tak doskonale rozumiesz i masz taką wiedze i szerokie horyzonty ;) (10 % jego majątku to jakies 370 mln dolarów)

A dlaczego miałaby nie brać? Odprowadza podatki tak samo a zapewne więcej niż większość ludzi, którzy mają jedno dziecko. Po prostu jest osobą myślącą, która wie do czego doprowadzi taki program. Dlaczego Ci co mają dochód wyższy od 800zł na osobę nie dostają na 1 dziecko? Wg. niektórych środowisk bogatsi powinni oddawać więcej w podatkach więc program tym bardziej sie im należy. Zakręciłeś sie już troche w swojej teorii. Idź zjedz jabłko ;)

 

Dziękuje za życzenia. Naprawdę mnie fascynujesz. Wiesz może czego ludzie pragną najbardziej jak już mają pieniądze? Podpowiem, że zaczyna sie na literę "W" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

675801 tylko na te rehabilitacje trzeba mieć pieniadze. Jak są pieniadze to nie ma problemu z rehabilitacjami, też mam kogoś niepełnosprawnego wśród znajomych. Jak inaczej rząd ma "wspomagać" ?

Właśnie potrzebne sa pieniądze na rehabilitację, a tak nie powinno być. Może lepiej zebrać tą kasę która ma być przeznaczona na te jałmużny i pogłówkować trochę jak pomóc tym chorym dzieciom które się dopiero urodzą ale też tym które się już urodziły. Szastać kasa na lewo i prawo to łatwo, ale już pomyśleć nad jakimś porządnym programem to trudno. Wszystko co stosuje ten rząd jest zgodne z zasada po łepkach i do przodu byle mówili że coś robimy, po co mojej rodzinie 500+ skoro jak moje dzieci dorosną nie znajda pracy w swojej Ojczyźnie bo zbankrutujemy jak Grecja. Nie wiem czy chcielibyśmy aby nasze dzieci tak jak moja koleżanka z Grecji cieszyły się że masz pracę w sortowni śmieci ale jakąś pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko na te rehabilitacje trzeba mieć pieniadze. Jak są pieniadze to nie ma problemu z rehabilitacjami, też mam kogoś niepełnosprawnego wśród znajomych. Jak inaczej rząd ma "wspomagać" ?

Błagam Cie spójrz troche szerzej. Kaczyński jest mistrzem w mamieniu Was. Zamiarem tej całej jednorazowej pomocy jest złagodzenie podejścia do ich projektu ustawy aborcyjnej. Czyli bezczelne kupowanie ludzi. Ale zostawmy to. Załóżmy sobie, że płód jest ciężko chory, rodzice nie decydują sie na aborcje, bo dostaną 4tysie. Te 4tysie skończą sie im bardzo szybko a dziecko z bardzo dużym stopniem niepełnosprawności będize żyło dalej. Gdzie będzie Państwo jak będą potrzebne pieniądze przez kolejna kilkanaście lat, jak trzeba będzie zapewnić opieke gdy rodzice dziecka umrą, a dziecko choć już dorosłe nie będzie w stanie samemu prowadzić życia? O jakiej pomocy na rehabilitacje Ty mówisz w tym momencie? To takie większe becikowe po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.