Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

Eryczek pytasz mnie co mają zrobić kobiety których nie stać na aborcje ? a co mnie to obchodzi ? może napisz jakie jest twoje stanowisko w tej sprawie, państwo powinno sponsorowac zabiegi czy jak ? jak sie ktoś nie chce zabezpieczać to jego problem, po drugie już pisałem że dziecko można oddac jak sie go nie chce albo nie ma na jedzenie. Ale ty piszesz o pijanych rzucających sie facetach którzy w żadne sposób nie reagują, podejrzewam że to są tak samo marginalne sytuacje jak marginalna jest sytuacja pani Przybysz (dobrze ze sie zgadzamy odnośnie jej wypowiedzi) Ciekawy jestem jaki procent aborcji wykonują ludzie z patologicznych domów a ile z "normalnych" bo jak pisałem wcześniej zabieg kosztuje. Ktoś jak bedzie chciał usunąć to i tak usunie, wyjedzie i tyle. A co do pogardy to nie mialem na mysli wszystkich kobiet tylko np takie jak pani powyżej, albo inne puste lambadziary które będa przychodzić co rok do lekarza na zabieg jak do dentysty i dalej sie będa ....nie szanować że to tak ujme. Nie uogólniaj moich wypowiedzi bo wyraznie pisałem o pewnym procencie a nie o wszystkich. Ps nikt mnie nie rzucił więc znowu nie trafileś, to że twoi koledzy ci sie żalą i twierdzą że sobie nie znajdą kobiety nie znaczy że wszyscy faceci wokól ciebie tak mają. Sam jakoś nie piszesz czy masz kogoś czy nie, i szczerze nie za wiele mnie to obchodzi i o to nie pytam, bo nie za wiele to wnosi do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

[ref]czarekcw[/ref], tez się nad tym przez lata zastanawiałem...

Cześć potrafi odejść ale potrzebuje do tego wsparcia najbliższych, czasem psychologa.

Cześć nie wie ze istnieje inne życie - urodziły się w takich danych rodzinach w jakich teraz się męczą.

Cześć kobiet ma też co nieco za uszami i boją się ze po zwrócenie się po pomoc do zajmującej się takimi sytuacjami instytucjami, zostaną im odebrane dzieci.

Większości najzwyczajniej w świecie nie stać na to żeby odejść, nie mają nikogo do kogo mogłyby uciec.

Temat rzeka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zapomniałeś o jednej częsci - co piją razem z mężami i mają w du*pie cały "system" wokół. Człowiek trzezwy co ma chociaż troche rozumu i chęć do pracy i zmiany choć troche na lepsze to by uciekał z krzykiem od takiej meliny (nie wszystkie kobiety piją w takich domach ale przyznasz że zdarza sie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]W1Michal[/ref], trudno się z Tobą rozmawia. Uciekasz od pytań, udzielasz wymijających odpowiedzi.

Tak, uważam że państwo powinno opłacać taki zabieg, podobnie jak dentystę, wycięcie wyrostka robaczkowego i eutanazję na życzenie chorego - każdemu płatnikowi podatków, według jego potrzeb.

Inna sprawa, że teraz takie zabiegi odbywają się obecnie "prywatnie" i są płatne. Tak jest i od lat nikt do tego się nie wtrącał. Napiszesz dlaczego wg Ciebie powinno się to zmienić? Czy napiszesz wreszcie z czego wynikają Twoje poglądy czy się czegoś wstydzisz?

 

Temat przemocy w rodzinie.

No więc uwierz że się mylisz że to są odosobnione przypadki. Wiem że nie wierzysz w statystyki ( :kox: ) więc znów nie mogę z Tobą rzeczowo porozmawiać ale spójrz tutaj:

http://statystyka.policja.pl/st/wybrane ... zinie.html

Prawie 100 tyś ofiar przemocy w rodzinie! - a przynajmniej tyle osób zgłosiło się na policję. Czy wg Ciebie to są odosobnione przypadki?

Jeśli nie znasz tego problemu / nie zetknąłeś się z nim nigdy to jesteś bardzo szczęśliwym człowiekiem - pamiętaj o tym.

 

Nie napisałem że gardzisz wszystkimi kobietami - podawałeś jakieś procenty ale ich nie zapamiętałem. Gardzij kim chcesz - ja nie potrafię gardzić innym człowiekiem. Zawsze staram się zrozumieć zachowanie które wymyka się mojemu pojmowaniu świata.

 

PS: Jestem z moją kobietą od 16 lat - mam dwójkę rewelacyjnych dzieci - dokładnie tyle ile chciałem ale jeśli trafi się nam jeszcze jedno to też wychowamy i to nie tylko dlatego że mamy jeszcze w domu wolne pokoje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemoc to może być pobicie, znęcanie sie, i inne zachowania które lepiej znasz ode mnie bo ja nie mieszkałem w patologicznych okolicach, ale pisałeś o facetach rzucających sie na kobiety gdzie z takich sytuacji rodzą sie dzieci czyli w w sumie chodzi ci o gwałt na zonie. I to to jest marginalne a nie ogólna przemoc domowa, bo ja sobie zdaje sprawe że sie rózne cuda dzieją, i patologii jest od diabła, nie zyje w jakimś innym świecie tylko 80 km od ciebie. Podałeś ogólne statystyki przemocy, co one mają do aborcji ? nie pisze tam ile jest urodzen dzieci przez gwałt na żonie, po za tym w patologiocznych domach nikt teraz nie bedzie usuwał dzieci skoro rozdają 500 zł co miesiąc ......więc nie martw sie tymi co nie mają na zabieg bo on nie bedzie raczej konieczny. Z czego wynikają moje poglądy ? moja sprawa. Podchodze do tego tak a nie inaczej, co mam ci wiecej napisać ? że nie jestem za tym aby każda kobieta zależnie od kaprysu mogła iść na zabieg bez koknretnego powodu, chce niech usuwa gdzie indziej, czy to zrobi czy nie, mam to gdzieś, bo i tak zrobi jak bedzie chciała ale nie podoba mi sie takie luzackie podejście do takiego tematu i tyle, nie mam zamiaru sie tłumaczyć skąd mam takie poglądy a nie inne. Na razie w prawie sie nic nie zmieniło, a jeżeli sie zmieni to chyba zostaną mozliwości legalnego usunięcia w przypadku zagrożenia zycia lub zdrowia itp. W takich przypadkach jestem za oczywiście, nie jestem jakimś fanatykiem Pro Life, ale drażnią mnie osoby które mówią o aborcji jak o wyrwaniu zębą i poczuciu ulgi "po" dlatego znowu nie rozumiem skoro te pierwsze tygodnie ciąży to taka męka czemu sie skutecznie nie zabezpieczać i nie mieć problemu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadaje pytanie czemu kobiety siedzą z tyranami? Nie potrafię racjonalnie wytłumaczyć takiego stanu rzeczy. Lubi jak ja facet po twarzy bije? Jak na chama z nią uprawia stosunek? Widocznie tak.

 

Uwierzysz, jeśli napiszę, że to kwestia wychowania, ukształtowania przez mamusie i panujące w środowisku zwyczaje i normy?

Bo 'brudy pierzemy u siebie', 'pomyśl o dzieciach', 'co ludzie powiedzą', 'a kto Ci na życie da', 'a kto cię taką zechce' i moje ulubione 'każdy ma własny krzyż'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co ? matka każe córce siedzieć z męzem bandytą co ją bije i sie nad nią znęca ? bo ludzie coś złego powiedzą ? "pomyśl o dzieciach" - chyba tymbardziej lepiej byłoby sie wyprowadzić razem z nimi od takiego łajdaka, skąd wy te "życiowe' przykłady bierzecie ....na zycie jej daje mąż alkoholik ? może są przypadki że mąż pracuje a po robocie jest co dzień wstawiony ale w połowie przypadków to kobieta zarabia a mąż nie koniecznie. Jakby mnie ktoś lał co kawałek to bym nie patrzył co ludzie powiedzą, ludzie i tak gadają że w domu jest patologia więc lepszym, wyjściem jest to raz a porządnie zakończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a potem w tv najczęściej sąsiedzi nie chcą pokazać twarzy i mówią, że to była normalna, spokojna rodzina :D . Też mam przypadki, że facet leje kobietę (która pracuje, facet nie wiem) i z nim siedzi. Każdy ma swój rozum ale skoro zgłosiła aby założyć niebieską kartę to niby chce zmian a jednak nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gratuluję życia w warunkach przełomu XX i XXI, w których wasze chromosomy XY pozwoliły zdobyć wykształcenie, szersze horyzonty myślowe, dzięki którym nieskazitelne wywody logiczne możecie snuć. Żałuję tylko, że nie przeciągnęły was przez rejony patologii, z którymi ma na co dzień do czynienia choćby kurator sądowy. Może wtedy mielibyście nieco inne podejście, mniej zero-jedynkowe, za to ze świadomością tego, czym jest współuzależnienie albo odmiana syndromu sztokholmskiego u ofiar przemocy.

 

Z jednej strony piszecie, co kobieta powinna zrobić ze swoim ciałem, jak bardzo się poświęcać w imię zygoty, a z drugiej dziwicie się, że kobiety nie potrafią zerwać z narzuconą im w pewnych środowiskach rolą społeczną służącej - cierpiętnicy. Oj, hipokryzja wyziera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z drugiej dziwicie się, że kobiety nie potrafią zerwać z narzuconą im w pewnych środowiskach rolą społeczną służącej - cierpiętnicy. Oj, hipokryzja wyziera.

 

 

kto im coś narzuca ? Polska to nie kraj arabski gdzie kobiety są trzymane pod kluczem jak w klatce i nie mają żadnych praw i są traktowane jak przedmiot, bije cie mąz albo po prostu któregoś dnia zabije a dzieci na to patrzą, to sie ucieka i nie patrzy na nic, a szczególnie co sąsiedzi powiedzą. O ile ktoś chce zmian i sie nie boi coś zmienić. Ale jak ktoś sie boi tego co ludzie powiedzą to trudno oczekiwać aby była odwaga zostawić meża dziada i spróbować inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z drugiej dziwicie się, że kobiety nie potrafią zerwać z narzuconą im w pewnych środowiskach rolą społeczną służącej - cierpiętnicy. Oj, hipokryzja wyziera.

 

 

kto im coś narzuca ? Polska to nie kraj arabski gdzie kobiety są trzymane pod kluczem jak w klatce i nie mają żadnych praw i są traktowane jak przedmiot, bije cie mąz albo po prostu któregoś dnia zabije a dzieci na to patrzą, to sie ucieka i nie patrzy na nic, a szczególnie co sąsiedzi powiedzą. O ile ktoś chce zmian i sie nie boi coś zmienić. Ale jak ktoś sie boi tego co ludzie powiedzą to trudno oczekiwać aby była odwaga zostawić meża dziada i spróbować inaczej.

 

Najmocniejsze pęta są w głowach, nie pozwalają realnie myśleć inaczej. Jak widać na załączonym obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że wiesz gdzie pracuję i że nie mam do czynienia z takimi osobami. Ale Cie zmartiwe - codziennie z nimi się spotykam. Więc bez takich wróżb bo cienko Ci idzie. A że moje poglądy są takie a nie inne bo wynioslem to z domu. Chyba dobrze ze w domu nie było patologii jak to określacie? I moim zadaniem nie jest branie kobiety za rękę i wyprowadzenie z domu bo taka osoba ma swój własny rozum i sama decyduje o swoim życiu. Chce żyć w nędzy i rozpaczy - jej świadomy wybór. Akurat w tym przypadku prawo nie ogranicza jej do opuszczenia tyrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że wiesz gdzie pracuję i że nie mam do czynienia z takimi osobami. Ale Cie zmartiwe - codziennie z nimi się spotykam. Więc bez takich wróżb bo cienko Ci idzie.

 

Martwić,czy raczej zastanawiać, może jedynie fakt, że spotykasz się z takimi klimatami codziennie i nie znasz mechanizmów - albo traktujesz jako abstrakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

674440 Skoro ma własny rozum i sama decyduje o swoim życiu to dlaczego chcesz prawnie jej tego zabronić?

Aborcji z przyczyn tylko i wyłącznie wygodnictwa (jak piosenkarka)? Bo uważam że to nieetyczne. Pewne czyny niosą ze sobą konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

674440 Skoro ma własny rozum i sama decyduje o swoim życiu to dlaczego chcesz prawnie jej tego zabronić?

Aborcji z przyczyn tylko i wyłącznie wygodnictwa (jak piosenkarka)? Bo uważam że to nieetyczne. Pewne czyny niosą ze sobą konsekwencje.

 

Nieetyczne? Za to etyczne jest ograniczenie środków do życia innym członkom rodziny (dwójka dzieci), bo pojawi się kolejne dziecko? Kiedy freelancer idzie na rodzicielski, to trudno się mu zarabia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkoval :lol: no faktycznie, pewnie by głodem przymierali jakby sie tej piosenkarce trzecie dziecko urodziło. Są ludzie co mają trójke i pracują na etatach za nie za duże pieniądze i jakoś nikt im dzieci nie zabiera z powodu trudnych warunków, a tu piosenkarka gdzie pewnie nie mało zarabiała myslisz że nie ma pieniędzy jakichkolwiek na koncie ? po za tym ma męża muzyka który pracuje a także mają chyba salon urody z tego co kiedyś czytałem. Mysle że z głodu by nie umarli więc nie przestań pisać bzdety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

674440 Skoro ma własny rozum i sama decyduje o swoim życiu to dlaczego chcesz prawnie jej tego zabronić?

Aborcji z przyczyn tylko i wyłącznie wygodnictwa (jak piosenkarka)? Bo uważam że to nieetyczne. Pewne czyny niosą ze sobą konsekwencje.

Nie wiem czy używanie słowa etycznie, kiedy w politykę próbuje się upchać wiarę i odwrotnie jest uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]funkoval[/ref], wybacz że się wcinam ale wg mnie Twoja dyskusja z Czarkiem i Michałem jest kompletnie jałowa.

 

Obaj Panowie argumentują swoje poglądy jedynie poprzez wypowiedzi "uważam że". Żaden nie chce przyznać się że u podłoża ich przekonań leży zaszczepiona im ideologia kościoła katolickiego, tak żeby móc z nimi podjąć dyskusję że dla bardzo wielu osób religia katolicka jak i każda inna, jest czystą fantastyką i ma taki sam wpływ na ich życie seksualne i codzienne co trylogia Tolkiena. Takich ludzi kompletnie nie obchodzi zdanie Panów Michała i Czarka i nigdy nie zrozumieją dlaczego ktoś kto myśli inaczej niż oni, ma im dyktować jak mają żyć i co robić.

Panowie Michał i Czarek nie zrozumieją z kolei nigdy, jak mogą komuś nie dyktować jak ma żyć.

Obaj Panowie nie znają i nawet nie potrafią sobie wyobrazić czym jest przemoc w rodzinie i jakie mechanizmy działają w takich grupach społecznych. Ich odkrywcze próby rozwiązania tych problemów "nie rozumiem kobiety która żyje z takim mężczyzną, powinna od niego odejść" mówią o nich wszystko :thumbdown:

Obaj wałkują przykład Pani Natalia Przybysz który jest najgorszym z możliwych przykładów. Pani Natalii kompletnie nie interesuje stan prawny ani na dziś ani jaki będzie w przyszłym roku. Pani Natalia wykonała zabieg poza granicami RP i w przyszłości też go tam wykona. Panią Natalię na to stać żeby mieć katolików w głębokim poważaniu.

Panowie za to w ogóle nie chcą dotknąć tematu patologicznej biedy wśród rodzin wielodzietnych które być może i są szczęśliwe ale za nic nie chcą mieć więcej dzieci. Jedyny argument obu panów to że jak się nie chce mieć dzieci to trzeba nie uprawiać seksu. Znów trąca mi naukami kościoła katolickiego na kilometr! Nie wiem czy Panowie piszą do nas z cel jakiś zakonów ale ludzkość kocha się kochać - taki nasz instynkt i nic tego nie zmieni.

 

[ref]funkoval[/ref], rób jak chcesz ale kiedy rozmawiają dwie osoby o skrajnie różnych horyzoncie postrzegania świata, rozmowa robi się absurdalna :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Dochodzicie do absurdu.

 

Naprawdę nie chcę już z Tobą na ten temat rozmawiać bo widzę że do niczego konstruktywnego to nie prowadzi.

Dla Ciebie liczy się "życie sztuk jeden", jakiekolwiek ono by nie było grunt żeby się urodziło i hust co będzie z nim potem.

Dla mnie kilku tygodniowy zarodek to jeszcze nie człowiek w przeciwieństwie do dziecka które już się urodzi i któremu potrzebna jest miłość, stabilizacja i opieka wspaniałych dorosłych ludzi którzy chcieli je mieć.

Dla mnie lepiej zostać usuniętym kiedy się jeszcze nie ma świadomości istnienia niż przeżyć całe życie w domach dziecka albo w rodzinie która Cię nie chciała i nigdy nie kochała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek nikt nie pisał żeby nie uprawiać seksu więc znowu dodajesz coś od siebie. Sam potępiasz zachowanie Przybysz a z drugiej strony piszesz że gadka z nami jest bez sensu. To albo popierasz tą kobiete albo zgadzasz sie z tym co pisalem np ja, zdecyduj. Piszesz cały czas o biedzie, a ja ci powiem tyle, że biedni ludzie mają lepiej w głowach niż nie jeden bogaty co myśli że mu wszystko wolno bo ma kase i może robić co chce. Zaraz wyjedziesz znowu jacy to faceci to tyrani i gwałcą swoje żony i muszą rodzić na potęge bo sie boją. Interweniowłeś jak widziałeś takie przypadki ? siedzą ci faceci w puszce ? masz chyba zdolność widzenia przez ściany skoro piszesz o męzach rzucających sie na żony, bo chyba ani ci męzowie an żony ci o tym nie opowiadali. Po z tym już pisałem że bieda to jest średnie usprawiedliwienie bo dziecko mozna urodzić i oddać, ale ty wiesz lepiej co takie kobiety robią myślą itp a my sie nie znamy na życiu. Mam gdzieś co kto sobie usuwa, bo to nie moje sumienie, dyktować też nie zamierzam nic nikomu. Prawo które teraz obowiązuje obowiązywało także przez ostatnie lata, dlaczego wtedy nikt nie protestował aby aborcja była legalna ? jak na razie prawo sie nie zmieniło a prostesty sa dalej, dla mnie to sie robi już farsa i prostest antyrządowy a nie postulujący o cokolwiek

 

a jeśli ktoś pisze że osoba która nie jest biedna postępuje etycznie bo trzecie dziecko by ograniczyło środki materialne na pozostałe dwoje to może faktycznie zakończmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.