Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jeden artykuł jest z 2009, może tamten w takim razie poczytajcie, sam jesteś wyznawcą, bo nie przyjmujesz tego co jest realne wogóle do wiadomości. masz klapki na oczach i tyle. Poza tym jak ci szkoda czasu to tu nic nie pisz bo cie ani ja a nikt o to nie prosił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, Zmanipulowane są te teksty :lol: ślepy jesteś ? gdzie masz nasz przemysł ? wszystko jest zachodnie

Primo.. było by fajnie gdybyś mnie nie obrażał..jeśli jesteś wyznawcą to Twoja sprawa ale mnie nie musisz tak nazywać:)

Rozumiem że przez nas przemysł rozumiesz fabrykę silników mercedesa?

http://www.polskieradio.pl/42/3168/Arty ... 5-mln-euro

Mam czas.. będę się udzielał..widzę że lubisz bardziej niż ja odnośniki do stron.. podobnie jak minister Szyszko

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ ... je/8r6jhby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie ja cie nazwałem wyznawcą bo nie moge sie doczytać, może czytaj posty po kolei to nie bedziesz miał problemu który post do czego sie odnosi. Linki co podesłaleś nijak ie mają do wyprzedazy majątku więc średnio ci riposta wyszła. Btw w artykułach są podane dan np z 25 lat wstecz nie z ostatnich ośmiu :) takze ja to podałem ogólnie, nie przywiązywałem nic co żadnej partii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie ja cie nazwałem wyznawcą bo nie moge sie doczytać, może czytaj posty po kolei to nie bedziesz miał problemu który post do czego sie odnosi. Linki co podesłaleś nijak ie mają do wyprzedazy majątku więc średnio ci riposta wyszła. Btw w artykułach są podane dan np z 25 lat wstecz nie z ostatnich ośmiu :) takze ja to podałem ogólnie, nie przywiązywałem nic co żadnej partii

Zacytuję Twoją wypowiedź jeśli nie doczytałeś:

"ślepy jesteś ? gdzie masz nasz przemysł ?"

Także rozumiem że teraz skojarzysz skąd moje przywołanie do tematu fabryki mercedesa w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie dotyczyło naszego rodzimego przemysłu który nie został jeszcze sprzedany a ty mi podrzucasz link do planowanej budowy Mercedesa w Polsce. To Zle że chcą u nas budować fabryki ? (aż sie sam dziwie)

Z tego co doczytałem oraz usłyszałem w kilku stacjach radiowych to nie planowanej ale już pewnej.

Co otwarcie fabryki zmieni w sprawie rozwoju, wsparcia polskiej myśli technicznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś ci kiepsko wyszukiwarka działa albo znajduje same nie zmanipulowane strony bo te moje to na bank manipulacja i fałsz :P

 

Przejrzałem te 'sensacje' z linków i nawet ręki do czoła nie mam siły podnieść. Większość przypadków można streścić: minister domaga się wyższej kary, grając pod publikę.

 

Sprawa Froga - faceta nie można było skazać za przestępstwo, karalność wykroczeń się przedawniła, minister interweniuje, bo trzeba zabłysnąć. Tyle że interweniuje nie jako minister, tylko PG poleca coś śledczym. Ubawiłem się.

Przestałem się uśmiechać po przeczytaniu relacji dot. sprawy z Rakowisk. Chciał, żeby młodociani dostali wyrok dożywocia.

Sprawa wyroków w zawieszeniu w BB. 'Wiarygodne źródło' jakoś nie zająknęło się, jaki czyn dało się przypisać i udowodnić oskarżonym.

 

W tym stylu można mnożyć interwencje, brylować w mediach sprzedając wizję niesprawiedliwych sądów, żeby uzasadnić wprowadzanie 'reform', jak w przypadku TK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foxy82 masz dziwny tok myslenia. na pewno będzie sporo miejsc pracy, Mercedes fabryke zbuduje za swoje pieniądze a nie od kupi od nas za bezcen. Więc nie wiem z czym masz problem, podlinkowałeś temat fabryki mercedesa i psioczysz że to nic nie zmieni :) jak dla mnie to jest plus że będą jakieś inwestycje u nas

 

funkoval - co do tych młodocianych z Rakowisk to mi nie mów że sie ich żałujesz i że dożywocie to jest zły pomysł bo nie uwierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

672504 Foxy82 masz dziwny tok myslenia. na pewno będzie sporo miejsc pracy, Mercedes fabryke zbuduje za swoje pieniądze a nie od kupi od nas za bezcen. Więc nie wiem z czym masz problem, podlinkowałeś temat fabryki mercedesa i psioczysz że to nic nie zmieni :) jak dla mnie to jest plus że będą jakieś inwestycje u nas

"Źródła rządowe informują, że wartość pomocy publicznej na rzecz Daimlera nie przekroczy 18,75 mln euro. " To pokazuje jak wybiórcza jest Twoja dokumentacja. Co za różnica czy sprzedadzą za bezcen czy dopłacą do budowy? :-]

 

Pusty śmiech mnie ogarnia jak Premier mówi, że budowa ta jest elementem reindustrializacji, nowoczesnej gospodarki itp. Od kiedy montownia silników to zakłady NASA? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech nie inwestują, wokół będą same biedronki i inne markety i to nie nasze i tyle, żadnych firm, przedsiębiorstw tylko sady w grójeckim i nic więcej i ludzie pracujacy na czarno dorywczo :wallbash: . Taka inwestycja na pewno spowoduje zapotrzebowanie na pracowników, nie byłoby inwestycji to by było że sie kraj nie rozwija, stoi w miejscu i nic do przodu nie ruszyło nawet o krok. Szkoda że przez ostatnie 8 lat nie powstawały jakoś nowoczesniejsze firmy, albo NASA sie nie zgłosiło :lol: tylko ludzie stąd zwiewali za granice do pracy bo nie było kompletnie żadnego pomysłu jak stworzyć nowe miejsca pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym przesłany przez Komisję Infrastruktury 8 marca 2016 r. do Senatu (druk 107)

https://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q= ... _OB3Js9VJw

 

Nie wie ktoś co się zmieniło?

Akcyza miała być zmniejszona do 4,6%, w lipcu już był projekt ustawy a dziś czytam prace nad zmianą akcyzy dopiero trwają i wyniki prac poznamy dopiero za kilka miesięcy:

http://businessinsider.com.pl/wiadomosc ... dy/7b6tknq

:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech nie inwestują, wokół będą same biedronki i inne markety i to nie nasze i tyle, żadnych firm, przedsiębiorstw tylko sady w grójeckim i nic więcej i ludzie pracujacy na czarno dorywczo :wallbash: . Taka inwestycja na pewno spowoduje zapotrzebowanie na pracowników, nie byłoby inwestycji to by było że sie kraj nie rozwija, stoi w miejscu i nic do przodu nie ruszyło nawet o krok. Szkoda że przez ostatnie 8 lat nie powstawały jakoś nowoczesniejsze firmy, albo NASA sie nie zgłosiło :lol: tylko ludzie stąd zwiewali za granice do pracy bo nie było kompletnie żadnego pomysłu jak stworzyć nowe miejsca pracy

Zapraszam do gliwickiej strefy ekonomicznej.. stworzono miejsca pracy dla (bez urazy) gości za wschodniej granicy.

Powodem nie jest brak "polskich" rąk ale stawki godzinowe.

Ładnie piszesz.. prawie jak szklane domy w przedwiośniu ale prawda jest bardziej brutalna niezależnie od tego kto rządzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]W1Michal[/ref], :wallbash: zmieniasz zdanie jak chorągiewka.

 

 

dobrze, dla ciebie wyprzedanie majątku za bezcen to to samo co inwestycje zagranicznych inwestorów u nas w kraju, więc o czym mamy dyskutować. Sprzedać pół kraju za psie pieniądze (żeby sie chcoiaż zwracały te przedsiębiorstwa to by było super) i robić na Niemców - trzeba być geniuszem ekonomii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkoval - co do tych młodocianych z Rakowisk to mi nie mów że sie ich żałujesz i że dożywocie to jest zły pomysł bo nie uwierze :)

 

Dożywocie jako kara w ogóle czy w tym konkretnym przypadku? Bo wg mnie w tym konkretnym to słaby pomysł, w dodatku niezbyt zgodny z dyrektywą wymiaru kary z art. 54 Kodeksu karnego.

 

Z uwagi na deklarowane przez 97% społeczeństwa wyznanie, które zdaje się każe wybaczać grzesznikom, miłować nieprzyjaciół, współczuć i pomagać błądzącym, to rozumiem, że umieszczasz mnie w pozostałych 3% społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]W1Michal[/ref], jaka jest różnica między sprzedaniem za bezcen a daniem 19mld na budowe? Dlaczego tak nie krzyczysz, że polskie firmy nie dostają takie pomocy?

Państwowe firmy są tak źle zarządzane, że prywatyzacja często jest dla nich jedynym ratunkiem.

672518 trzeba być geniuszem ekonomii

jakie masz wykształcenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie twój interes jakie studia kończyłem, mam wyższe jesli pytasz ogólnikowo.

 

Funkoval, pytam w tym konkretnym przypadku, nie wiem co masz na myśli "w ogóle" bo za morderstwo jest przewidziana kara dozywocia tak czy tak. ja cie nigdzie nie umieszczam pytam tylko co jest złego w dożywociu za brutalne zabójstwo własnych rodziców a ty piszesz coś o wybaczaniu grzesznikom :o jakby wnioskował o obniżenie kary to byś mógł ironizować ale w tym przypadku ten ich "katolicki fanatyzm" chyba nie działa jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

672524 .

przyhamuj troche z bajerą.

 

 

powiało grozą :) sam mi sie nie spowiadasz co kończyłeś i czy wogóle kończyłeś więc ja też nie zamierzam. Chyba temat wątku jest inny ewentualnie stwórz nowy pt "jakie masz wykształcenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkoval, pytam w tym konkretnym przypadku, nie wiem co masz na myśli "w ogóle" bo za morderstwo jest przewidziana kara dozywocia tak czy tak. ja cie nigdzie nie umieszczam pytam tylko co jest złego w dożywociu za brutalne zabójstwo własnych rodziców a ty piszesz coś o wybaczaniu grzesznikom :o jakby wnioskował o obniżenie kary to byś mógł ironizować ale w tym przypadku ten ich "katolicki fanatyzm" chyba nie działa jednak

Wiesz, jak brzmi preambuła konstytucji? Do jakich wartości się odwołuje? Do jakich wartości odwołuje się prawo karne w całej Europie, tak gdzieś od XIX wieku? Do zasad i wartości, które są podstawowe dla chrześcijaństwa. W szczególności humanitaryzmu.

W tym kontekście chyba nie dziwi, że można współczuć sprawcom przestępstw, nawet ohydnych i odrażających. Że jednym czynem obciążyli lub nawet przekreślili swe przyszłe życie.

Kara wymierzona sprawcom młodocianym, a do tej kategorii zaliczają się winny zbrodni w Rakowiskach, ma przede wszystkim ich wychować. Dożywocie nie wychowuje, tylko zabiera nadzieję na przyszłość. Dlatego między innymi nie wymierza się jej osobom niepełnoletnim (kodeksowy zakaz).

 

Wracając jeszcze do osoby ministra, to olbrzymie obawy budzi we mnie zarządzanie resortem przez osobę, która po skończeniu studiów (w tym konkretnym przypadku - także aplikacji, zdaje się że ze słabym wynikiem) nie miała praktycznie kontaktu z branżą, bo zajęła się karierą polityczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję. Nie nie wstydze się, po diabła miałbym studiowac coś czego sie miałbym potem wstydzić :o aczkolwiek nie pisze o sprawach prywatnych na forum. mam tytuł inżyniera a kierunek to moja sprawa.

 

Funkoval może te 25 lat co dostali to już za duzo ? dac im 10, więzienie ich wychowa "na lepsze" i wyjdą stając się prawymi ludzmi. O czym ty piszesz. Jesli nie w takich przypadkach zasądzac dozywocie to w jakich.... :?: zadzgać własnych rodziców z premedytacją i pisanie o "zabieraniu nadziei na przyszłość" sprawcom :lol::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.