Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Film obejrzałem. Akcja jak spod sejmu w ostatni weekend. Na obezwładnianiu ludzi się nie znam ale wg mnie policjanci zastosowali te samy, nie wiem jak to nazwać - "chwyty" na Twoim filmie jak co w zeszły weekend - pewnie ich tego uczą na szkoleniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

gość trafił do szpitala któryś z nich. Nie widziałem w TV aby ktoś był skuty w kajdanki przez kilku funkcjonariuszy na raz. Także albo nie piszesz prawdy albo coś przeoczyłem. Jeśli przeoczyłem podaj link do jakiegoś materiału wideo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie mam partii która jest lepsza ale widzę która jest zła i wylewam na nią wiadro pomyj. Jeśli będzie się akceptowało łamanie prawa rządzących, kumoterstwo, rozwalanie wymiaru sprawiedliwości, ograniczanie swobód obywateli i złodziejstwo, tylko dlatego że "Ci" nie są gorsi od "Tamtych" to myślisz że gdzie zajdziemy? - chyba wprost na Moskwę.

Uważam że obowiązkiem obywateli jest patrzenie na ręce władzy co dziennie a nie tylko co cztery lata. Muszą wiedzieć że zostali wybrani ale kiedy nie będą przestrzegać prawa i szkodzić krajowi to w każdej chwili mogą zostać wywiezieni przez swoich rodaków na taczkach. Władza nie jest dana na te cztery lata bezwzględnie - rządzący muszą na nią sobie codziennie zasługiwać a jak im się nie podoba to nikt ich nie zmusza do siedzenie przy korycie i walenia fochów. Zawsze mogą iść do jakiejś innej, uczciwej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ale Ty nadal działasz w ten sam sposób - odbijasz piłeczkę "a PO".

 

Zrób jak Eryczek pisał, wrzuć jak zrobią coś co wg. Ciebie będzie dobre a nie nie gorsze niż PO.

 

Chyba też zrobie przerwe od polityki :)

 

Wesołych dla wszystkich tak czy inaczej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jeśli nie widziałeś filmu jak dwóch funkcjonariuszy dociska kolanami staruszka do ziemi i go skuwa to mogę poszukać tego filmu. Uprzedzam jednak że widziałem go na stronie Newsweeka więc możesz go ocenić go jako fotomontaż.

Michale, kończmy tę rozmowę bo puszczasz cały czas tą samą płytę. Znam już Twój światopogląd a Ty mój. Nic nowego się o sobie nie dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o aferach to ci moge linków 50 podesłać jakby ci sie zatarły wszystkie, o obietnicach PO także które zostały nie spełnione.

 

Ale to chyba nie jest odpowiedź na moje pytanie, tylko stwierdzenie, że 'PO robiła przekręty i było ich dużo'. Znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zobaczcie jakiego kryształowego człowieka wybrało PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego:

https://oko.press/sedzia-trybunalu-kons ... -szpitali/

Sędzia TK który ma na kocie obchodzenie prawa i nazywając to delikatnie - mało etyczną historię zawodową - takie rzeczy tylko w Państwie Prawa i Sprawiedliwości :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin kiedyś mądrze powiedzial- niech Państwo nic nie daje. Niech po prostu zabierają mniej ludziom. I z tym się zgadzam. Już pomału przestaje się przejmować i denerwować tym co się dzieje. Jak gospodarka ma się rozwijać skoro pracując na umowę o pracę, całkiem dobrze zarabiając jak na nasz kraj i mając bule na 1/5 ceny mieszkania, nie dostanę kredytu? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]kempus[/ref], byłeś w kilku bankach? Z własnego doświadczenia wiem że pomimo że banki działają wg tych samych wytycznych KNFu to jednak zdolność kredytową wyliczają różnie.

 

Dodane po 27 minutach 28 sekundach:

Patrzcie, nie dalej jak dziś, rozmawialiśmy jak nam PO zarąbało kasę z OFE a tu dziś Pan Morawicki postanowił co zrobi z resztą pieniędzy które nam po PO zostało:

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,211 ... e.html#MT2

Dobra ta zmiana :D:D:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To nam nasz rząd wybrał strażników konstytucji - uszytych na własną miarę:

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... ieniu.read

Jeden omijał prawo i żerował na problemach finansowych szpitali, druga (ta od lewego L4) już od dwudziestu lat słynie z dość sporadycznego pojawiania się w pracy choć zważywszy na jakość jej pracy to może i dobrze że rzadko do niej wpada, trzeci Pan pracował w jakiś służbach ale ogólnie to tajemnica i ma pięć lat przerwy w życiorysie i na deser Pan Morawski który spowodował wypadek samochodowy i uciekł od odpowiedzialności ukrywając się pod płaszczykiem immunitetu sędziowskiego.

Oj wybrała nam dobra zmiana strażników konstytucji - krystalicznych i prawych :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie osoba p. o. Prezesa TK.

Jeśli w 2001 r. tak słabo oceniono działalność, to co się stało, że otrzymała nominację z rąk A. Kwaśniewskiego w 2001 r. (kto był wówczas Min. Sprawiedliwości?)?

Przyczyny nominacji z 2007 r. już mnie tak nie zastanawiają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nikt lub prawie nikt, nie chce dyskutowac o PO. To dla przecietnego Kowalskiego dzisiaj nic nie zmieni. Jesli sa jakies konkrety to mozna z tym isc do prokuratora.

Co PiS zrobilo jako opozycja? Jesli ludzie z PO robili szwindle, a PiS milczal to jest tak samo umoczony w tym syfie jak PO.

Co teraz z PiS?

Teraz kombinuja jak dospawac sie do koryta, bo maja swiadomosc, ze lud moze i ciemny ale drugi raz nie da sie wystawic do wiatru. Kazda wladza robi walki i ma nadzieje ze ci "drudzy" beda siedzieli cicho, bo sami tez maja swoje za uszami i ktos gdzies ma na to kwity. Taki uklad. Wy sie nachapaliscie, teraz nasza zmiana. ;)

A kiedy ktos sie wylamuje z ukladu, albo czuje ze wylecial za daleko od koryta podnosi sie krzyk i zaczyna obrzucanie blotem. Kto gorszy, bo ani jedni, ani drudzy nie bardzo maja sie czym pochwalic. Nie na tyle. zeby przekonac tym do siebie wyborcow.

Taka historia. :/

Tylko co my mozemy zrobic, zeby to przerwac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#00aa00]Eryczek[/ref], próbowałem, nawet byłaby szansa w jednym banku, ale już po totalnej bandzie i rata wyniosłaby ok. 300zł miesięcznie więcej niż w innych bankach :thumbdown: mój znajomy Doradca powiedział, że etyka zawodowa nie pozwala mu na taki krok. Czyli nie mam zdolności, żeby płacić mniejszą ratę, ale żeby płacić większą - już tak. Witamy w Polsce. Na razie temat odpuszczamy na kilka miesięcy, przestałem się spinać bo i tak nie mamy szansy na MdM :), a jak się wkutwię, to kupię działkę i będziemy budować dom przez najbliższe 20 lat.

 

Może dożyję w końcu czasów, kiedy przepędzimy wszystkich "rządzących" z tego kraju, a w ławach poselskich w końcu zasiądą prawdziwi Polacy z krwi i kości. Do tej pory udział w głosowaniu uważałem za swój obowiązek, ale już nie mam zamiaru więcej głosować. Nie ma na kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#00aa00]Eryczek[/ref], próbowałem, nawet byłaby szansa w jednym banku, ale już po totalnej bandzie i rata wyniosłaby ok. 300zł miesięcznie więcej niż w innych bankach .....

 

A nie rozważałeś wynajmu mieszkania? Ja swoje sprzedałem w 2013 roku i wynajmuję sporo większe w fajniejszym miejscu.

 

Myślałem nad kupnem mieszkania 4 pokojowego ale jak sobie policzłem to suma raty odsetkowej plus czyns do SM praktycznie pokrywa sie z miesięcznym kosztem wynajmu!! Do tego dochodzą spore koszty wykończenia mieszkania..

Kolejny plus jest taki, że odzyskujesz kapiał, który musiałbyś włożyć na wkład własny i jeśli masz pomysł możesz coś z nim zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ile lat tak można wynajmować ? 5, 10 czy 30 ? i po iluś latach nie masz ani kasy ani mieszkania ?

 

Wszystko zależy od tego co robisz z pieniędzmi, które "zaoszczędziłeś" na wpłacie własnej plus na wykonczeniu mieszkania.

 

Ja po 3 latach wynajmu wychodzę na tym bardzo dobrze i coraz więcej znajomych z mojego otoczenia zaczyna przyznawać mi rację. Wystarczy siąść z excelem i sobie policzyć. A czy płacisz ratę odsetkową do banku plus czynsz do SM czy równowartość tej raty w formie wynajmu mieszkania - decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko caly czas nie zauważasz jednej rzeczy. Jak spłacasz kredyt to to mieszkanie kiedyś będzie twoje i będziesz mógł sprzedać czy dzieciom zostawić. Ja wiem że na ten moment jest korzystniej, tylko co z tego. Mnie wynajem długoterminowy nigdy nie przekonywał, na rok czy dwa tak ale nie dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko caly czas nie zauważasz jednej rzeczy. Jak spłacasz kredyt to to mieszkanie kiedyś będzie twoje i będziesz mógł sprzedać czy dzieciom zostawić. Ja wiem że na ten moment jest korzystniej, tylko co z tego. Mnie wynajem długoterminowy nigdy nie przekonywał, na rok czy dwa tak ale nie dłużej

 

Dlatego napisałem, że "oszczędności" należy zainwestować aby coś z tego mieć na przyszłość. Ja mam swój pomysł, który całkiem dobrze się sprawdza i dzięki sprzedaży mieszkania odzyskałem spory wkład własny plus zdolność kredytową... ale jak pisałem, każdy musi to sobie sam policzyć i zdecywować co jest dla Niego lepsze.. ja tylko podsuwam pomysł - nie nakłaniam:)

 

Dodane po 16 minutach 11 sekundach:

.. a skoro to temat o polityce - list otwarty z FB MakeLifeHarder:

 

https://www.facebook.com/MakeLifeHarder ... 1119408596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontrze do prześmiewczo - gorzkiego stylu 'mlh' jest chyba treść tego artykułu:

http://mobile.reuters.com/article/idUSKBN14B1U5?il=0

But Kaczynski said he would be willing to see some slowdown in economic growth if that was the price of pushing through his vision of Poland.

 

"We can pay ... the price, because previous economic policy had cost us tens of billions of zlotys a year," he said.

 

"In short, we are seeing a revolt against the fact that we are simply taking away the money that the elites had looted and divided up somehow," he said.

 

"It's a revolt, and in the long term it is worth it, even if the current pace of economic growth declines. We are talking about 1 percent."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

685755 Dziś dla mnie ma znaczenie izolacja Polski w Europie, kryzys demokracji

No kryzys demokracji jest bo mniejszość parlamentarna uniemożliwia większości parlamentarnej pracę w miejscu do tego przeznaczonym. Pojęcie demokracja to nie pojęcie praworządność- zamiast KOD powinno nazywać się KOP tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
kryzys demokracji jest bo mniejszość parlamentarna uniemożliwia większości parlamentarnej pracę w miejscu do tego przeznaczonym

 

Nie, to nie dlatego.

 

A humor na święta poprawia mi skok poparcia dla PO i Nowoczesnej. Razem wreszcie mają większe poparcie niż dobra zmiana :good::good::good:

https://oko.press/pis-35-proc-ani-drgni ... ie-szerzy/

Sondaż pokazuje też kto i gdzie popiera dobrą zmianę a kto nie jest nią zachwycony - to materiał dla osób drążących ostatnio tę tematykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek to wyjaśnij na czym polega kryzys demokracji? Bo ja w kraju czegoś takiego nie obserwuję (jedynie teraz mniejszość blokuje większość) . Kryzys praworządności - to tak. Ale uparcie twierdzisz tak jak KOD, że demokracja jest zagrożona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.