Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

684099 Powtarzają papke w kółko to samo.
rozumiem, ze cytowanie P. Brudzińskiego który ma charyzmy co wójt Pcimia " komuniści i złodzieje " świadczy o inteligencji manifestantów PIS. Co do wycieczek personalnych mówią, że zaczynają się tam gdzie kończą się argumenty. W moim przypadku musisz się bardzie postarać :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

lepiej przejrzyj swoje "merytoryczne" wpisy ciesząc sie jak dziecko z każdego artykułu w Newsweeku :lol: to wyjąśni mi ktoś to średniowiecze czy nie ? bo oprócz tego - "" :D "" to ja również nie widze konkretnej odpowiedzi

 

Ludzie z klasą pfff heheheh :lol: szczególnie pani na początku filmu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nigdzie nie pisałem że Pawłowicz ma klase. Próbujesz kontratakować ale troche bez sensu. Tak przekomarzać to byśmy sie mogli do rana :) Obejrzałeś filmik ? raczej sie rózni od tego co puszcza TVN wiec nie piszmy o ludziach z KODu że w porównaniu do PIsu to są tacy czy owacy bo lepsi na pewno nie są a kulturalny człowiek choć troche nie drze japy na pół miasta "spier**lać" na dodatek przed kamerami

 

 

 

 

atakują a potem płaczą że ich policja "bije"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie po co kOD lezie za każdym razem tam gdzie manifestacja PIsu, nie mogą prostestować w innych miejscach jak tak nienawidzą wszystkiego co związane z Kaczyńskim ? :o pieprzą o braku demokracji a sami są przeciw legalnej władzy wybrane w demokratycznych wyborach. No ale niech sobie protestują. Jak pokazują sondaże na razie jest lipa, coś nie działa tak jak miało działać w mechanizmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

684126 pieprzą o braku demokracji a sami są przeciw legalnej władzy wybrane w demokratycznych wyborach.

znów powtarzasz papke w kółko :D I chyba nie do końca rozumiesz pojęcie demokracji. Rozumiesz ją tylko poprzez możliwość wybory władzy. Ale nie mieści się w Twoim rozumie, że władze można też odwołać. I, że władza co innego mówi w kampanii a co innego później robi. I skoro mamy tą Twoją ukochaną demokrację to KOD sobie maszeruje gdzie chce. Natomiast PiS chciał tego zakazać zmieniając ustawę o zgromadzeniach. Demokratyczny ten rząd jak sto pięćdziesiąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie chciał zakazywać tylko chodziło o odsuniecie się o 100 metrów. To taki problem ? też łyknąleś jak pelikan to że rząd chce zabraniać demonstracji ? jak tak biją i atakują ten KOD ci chcą znowu protestować tam gdzie PIS. Mnie jak by bili albo atakowali to bym sie jednak wolał odsunąć. Ale potem TV nie pokaże jak to KOD został "brutalnie" potraktowany. A ustawa o 100 metrach im dlatego nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

684132 Mnie jak by bili albo atakowali to bym sie jednak wolał odsunąć.

a oni wolą walczyć i takie ich prawo. Za rok by ich odsunęli o 1kilometr.

Przeraża mnie Twoja argumentacja. Jak środowiska propisowskie biją to ok, trzeba sie odsunąć. Można rzec - wyszło Szydło z worka ;)

 

A ze średniowieczem - wygooglaj 'czarny protest'.

Na ilu forach jeszcze siejesz propagande?

 

P.S. A co z pierwszeństwem demonstracji robionych cyklicznie, priorytetem demonstracji władzy na demonstracjami zwykłych obywateli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieprzą o braku demokracji a sami są przeciw legalnej władzy wybrane w demokratycznych wyborach.

 

Wynik wyborów a działania 'wybrańców' to 2 różne rzeczy. Jeśli uważasz, że nie można legalnie protestować publicznie przeciwko bezprawnym działaniom legalnie wybranych władz, to biedny nasz kraj i społeczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też łyknąleś jak pelikan to że rząd chce zabraniać demonstracji ?

Ty chłopaku masz chyba problemy ze zrozumieniem, a myślisz że o co im chodzi, legalne demonstracje to będą takie które organizowane są przez rząd lub kościół, reszty ma nie być, ale widzę że tego nie kumasz. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że nie protestują nad kwotą wolną od podatku, VAT, leczniczej marihuany- to są prawdziwe problemy. Jeżeli w te demonstracje pcha się PO,. Nowoczesna a nawet sam Lech Wałęsa to jednak coś jest nie tak. Szkoda że nikt nie porusza tematu np. kontroli z ZUS odnośnie zwolnienia lekarskiego przepisanego dla kobiety w 8 m-scu ciąży (wczoraj żona taką miała a gdzie kontrolują lewe L4 o których każdy wie). Co, ktoś ją do roboty zatrudni? Nagle ciąży nie będzie miała? I jedni i drudzy to jakiś ewenement, oderwanie od rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]czarekcw[/ref], jedni i drudzy są dobrzy, zawsze to powtarzam, ale takich jak teraz to jak żyję jeszcze nie widziałem, a obawiam się że oni się dopiero rozkręcają i jeszcze dużo mogą zepsuć przez kolejne lata. Począwszy od MON, poprzez MEN, Środowisko itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus pokaż mi kto i kiedy ich pobił. Potem pisz sobie o "walce". Nie pisze na żadnych forach, to raz, a po drugie nawet jakbym pisał to nie twój biznes. Piszesz tu tak jak i ja wiec również dobrze moge ciebie zapytać o to samo. Inne zdanie to już jest "propaganda" ? ok :) co do średniowiecza - czarny protest ci sie przypomniał, zapomniałem :) temat coś umarł, teraz jest na fali Piotrowicz, za miesiąc będzie co innego. Dla mnie usuwanie ciąży jak rwanie zęba nie jest symbolem nowoczesności ale każdy robi jak uważa, nie podejmuje tego tematu. Jak na razie przepisy dotyczące aborcji sie nie zmieniły. Być może dzięki protestom. A mogil przecież to przegłosować po swojemu i tak i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

684144 Piszesz tu tak jak i ja wiec również dobrze moge ciebie zapytać o to samo

O widzisz zaczynasz rozumieć demokrację. Jestem dumny z Ciebie i z siebie

684144 Dla mnie usuwanie ciąży jak rwanie zęba nie jest symbolem nowoczesności

Usuwanie na lewo i prawo napewno nie, ale zapewne dobrze wiesz jak restrykcyjna miała być nowa ustawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pozwalanie każdemu na wszystko na co ma ochote też nie jest do końca dobre. Ale jakikolwiek zakaz można obrócić w reżim brak demokracji itp itd. Za chwile wyjdą narkomani w białym albo zielonym proteście :) bo im prawo zakazuje legalnego ćpania. Powiedzą moje ćpanie moja sprawa nikomu krzywdy nie robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
w którym miejscu konkretnie masz to średniowiecze ? :) tylko bez ogólników a rzeczowo

 

Ponieważ dałeś się powszechnie poznać jako osoba która zwykle nie ma bladego pojęcia o tym o czym się wypowiada, do tego masz wielkie kłopoty z rozumieniem słowa pisanego aż wreszcie, nie potrafisz prowadzić ciągłej merytorycznej dyskusji, postanowiłem jakiś czas temu nie prowadzić z Tobą więcej żadnych dyskusji.

Mam ochotę odpowiedzieć na Twoje pytanie ale obawiam że że znów trafię na mur ignorancji z Twojej strony. Chciałbym Cię w związku z tym wstępnie przeegzaminować z Twojej wiedzy o średniowiecznej Europie aby być pewnym że mam z kim rozmawiać na temat powrotu przez nasz kraj do najlepszych tradycji średniowiecznej Europy.

Mój quiz:

1) Co wiesz o papieżu Grzegorzu VII i czym jest tzw "spór o inwestyturę"?

2) Kto powoływał trybunały inkwizycyjne i czym one się zajmowały?

3) Co w 1343 roku usankcjonował prawnie papież Klemens VI?

4) Kogo i dlaczego kazali mordować w kolejnych krucjatach kolejni papieże pomiędzy XI i XIII wiekiem?

5) Czym jest Świętopietrze, kogo dotyczyło i ile wynosiło?

i na koniec miły memu sercu temat

6) Czym była sekularyzacja dóbr kościelnych?

 

Podejmujesz rękawice czy zwyczajowo nazwiesz mnie lewakiem i zmienisz temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż z pracy studentki dowiedziałem się że w 2014 roku połączyły się trzy ugrupowania prawicowe: PiS którego nazwa pozostała, Polska Razem (nie mam pojęcia co to i kto to) oraz Solidarna Polska (to Ci co organizowali meetingi partyjne za pieniądze z Unii Europejskiej a dziś każą się im nie wtrącać w prywatne sprawy Polski). W wyniku tego połączenia, poparcie dla połączonego PiSu skoczyło diametralnie aż do 30%:

 

To ja może tyłem komentarza i przypomnienia:

1. najpierw z PiSu zostały wykluczone pp. Kluzik-Rostkowska i Jakubiak (p. Kempa wtedy pokazała, jak szanuje koleżanki partyjne), co dało podstawy do założenia PJN. Wśród założycieli był p. Bielan, wykluczony w 2011 - może ktoś się zorientował, że to kret. Ster tej partii przejął pan 'mało mówię bo nie chcę, żeby mi libido spadło' Gowin, gdzieś w okolicy 2013 - 14, czyli nie tak dawno, ale na tyle, żeby ludzie zapomnieli, jakie miała korzenie.

2. Z PiSu odszedł/wyleciał też

Zbigniew Z. czyli twarz Solidarnej P., prawdopodobnie dlatego, że kupa przedstawicielek tzw. płci pięknej uważa go za lepszego (czyt. przystojniejszego) lidera od prezesa.

 

Kiedy te partyjki, które nazwanoby kiedyś kanapowymi, zebrały poparcie, ich szefowie złożyli deklaracje wspólnego z PiSem startu w wyborach (choć raczej należałoby określić mianem lojalki wobec prezesa). Ruch marketingowy PiSu, by udowodnić, że nie jest partią wodzowską, w której nie ma miejsca na pluralizm? Moim zdaniem tak, zwłaszcza że Gowin siedzi nadal cichutko i ma do stracenia jedyny stołek, którego PiSowi nie żal (a jest w rezerwie prof. Gliński), a Zbigniew Z. ma ciężki orzech do zgryzienia (o który sam prosił), więc jeśli zawiedzie, to nie będzie problemu z karnym zdjęciem ze stołka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którym miejscu konkretnie masz to średniowiecze ? :) tylko bez ogólników a rzeczowo

 

Ponieważ dałeś się powszechnie poznać jako osoba która zwykle nie ma bladego pojęcia o tym o czym się wypowiada, do tego masz wielkie kłopoty z rozumieniem słowa pisanego aż wreszcie, nie potrafisz prowadzić ciągłej merytorycznej dyskusji, postanowiłem jakiś czas temu nie prowadzić z Tobą więcej żadnych dyskusji.

Mam ochotę odpowiedzieć na Twoje pytanie ale obawiam że że znów trafię na mur ignorancji z Twojej strony. Chciałbym Cię w związku z tym wstępnie przeegzaminować z Twojej wiedzy o średniowiecznej Europie aby być pewnym że mam z kim rozmawiać na temat powrotu przez nasz kraj do najlepszych tradycji średniowiecznej Europy.

Mój quiz:

1) Co wiesz o papieżu Grzegorzu VII i czym jest tzw "spór o inwestyturę"?

2) Kto powoływał trybunały inkwizycyjne i czym one się zajmowały?

3) Co w 1343 roku usankcjonował prawnie papież Klemens VI?

4) Kogo i dlaczego kazali mordować w kolejnych krucjatach kolejni papieże pomiędzy XI i XIII wiekiem?

5) Czym jest Świętopietrze, kogo dotyczyło i ile wynosiło?

i na koniec miły memu sercu temat

6) Czym była sekularyzacja dóbr kościelnych?

 

Podejmujesz rękawice czy zwyczajowo nazwiesz mnie lewakiem i zmienisz temat?

:kox::kox::kox::kox:

 

Eryczek jesteś Marszałkiem tematu. Nie możesz mu po prostu wyłączyć mikrofonu tak jak robią to w sejmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmorka to jak rozwiązałbys problem demograficzny? Chciał nie chciał to jednak dzieci jest na razie coraz mniej a że akurat też miałem przygodę z gimnazjum to stoję na stanowisku, że ten twór jest nikomu nie potrzebny. Co do posad nauczycieli to jutro napiszę że jednak dobry nauczyciel znajdzie robotę. Reszta tak jak piszesz i jak ją piszę - parodia w kraju. Z tym iż problemy zwykłych obywateli nie są nagłaśniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To ja może tyłem komentarza i przypomnienia:

1. najpierw z PiSu zostały wykluczone pp. Kluzik-Rostkowska i Jakubiak (p. Kempa wtedy pokazała, jak szanuje koleżanki partyjne), co dało podstawy do założenia PJN. Wśród założycieli był p. Bielan, wykluczony w 2011 - może ktoś się zorientował, że to kret. Ster tej partii przejął pan 'mało mówię bo nie chcę, żeby mi libido spadło' Gowin, gdzieś w okolicy 2013 - 14, czyli nie tak dawno, ale na tyle, żeby ludzie zapomnieli, jakie miała korzenie.

2. Z PiSu odszedł/wyleciał też

Zbigniew Z. czyli twarz Solidarnej P., prawdopodobnie dlatego, że kupa przedstawicielek tzw. płci pięknej uważa go za lepszego (czyt. przystojniejszego) lidera od prezesa.

 

Kiedy te partyjki, które nazwanoby kiedyś kanapowymi, zebrały poparcie, ich szefowie złożyli deklaracje wspólnego z PiSem startu w wyborach (choć raczej należałoby określić mianem lojalki wobec prezesa). Ruch marketingowy PiSu, by udowodnić, że nie jest partią wodzowską, w której nie ma miejsca na pluralizm? Moim zdaniem tak, zwłaszcza że Gowin siedzi nadal cichutko i ma do stracenia jedyny stołek, którego PiSowi nie żal (a jest w rezerwie prof. Gliński), a Zbigniew Z. ma ciężki orzech do zgryzienia (o który sam prosił), więc jeśli zawiedzie, to nie będzie problemu z karnym zdjęciem ze stołka.

 

Wielki szacunek za obeznanie w temacie :good::good::good::good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmorka to jak rozwiązałbys problem demograficzny? Chciał nie chciał to jednak dzieci jest na razie coraz mniej a że akurat też miałem przygodę z gimnazjum to stoję na stanowisku, że ten twór jest nikomu nie potrzebny. Co do posad nauczycieli to jutro napiszę że jednak dobry nauczyciel znajdzie robotę. Reszta tak jak piszesz i jak ją piszę - parodia w kraju. Z tym iż problemy zwykłych obywateli nie są nagłaśniane.

Nie będę wchodził w dyskusję ale z własnego doświadczenia wiem że z tą robotą dla dobrego nauczyciela nie jest tak prosto..

Nie będę się rozwodził na temat ich pracy (godzin, wolnego) ale prawda jest taka że w każdej państwowej robocie dalej rządzi kolesiostwo i to niezależnie od partii rządzącej.. co rozumiesz przez rozwiązanie problemu demograficznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek "egzaminować" to możesz swoje dzieci przed klasówką. Rzuciłeś slogan że mamy średniowiecze więc spytałem gdzie konkretnie. Nie kazałem ci pisać pracy magisterskiej na ten temat. jak widać nie odpisałeś do tej pory a za to chcesz sie ze mną bawić w quiz. Nigdy cie nie nazwałem lewakiem ani nie użyłem innego sformułowania pod twoim adresem więc nie manipuluj. Za to ty stosujesz wycieczki personalne już nie po raz pierwszy.

 

 

1, Spór Grzegorza VII z Henrykiem IV kościół chciał być nie zależny od świeckiej władzy, a lenno z rąk świeckich znaczyło zależność

2, Jan XXII

3, uzyskanie odpustu w zamian za "darowizne"

4,

5,danina dla papiestwa, dotyczyło krajów które uznawały zwierzchnictwo lenne np Anglia czy Szwecja

6, przejmowanie majątku kościelnego min klasztory, XIX wiek zamiarem było podporządkowanie sobie kościoła przez państwo prostestanckie

 

 

jaką ocene pan profesor wystawi ? trzy z plusem ? pisalem w duzym skrócie bo nie mam zamiaru pisać teraz wypracowań, po za tym nie pamietam wszystkiego z liceum :mrgreen: miałem nic nie pisać ale mam czas dziś. Ps mam wiekszą wiedze w innych dziedzinach niż Historia Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.