Skocz do zawartości

CarChem Car Care Shampoo 1900:1 LC 261 vs Mainz Passion


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Parę osób dobitnie stwierdziło, że są to bliźniacze produkty. Nie dowierzałem bo używałem obu i miałem nieco inne odczucia... więc wzięliśmy z Justyną oba na raz by ostatecznie stwierdzić czy to ten sam szampon w innym opakowaniu...

 

Na początek wizualnie...

 

B1nx7L.jpg

 

5tZLk7.jpg

 

No właśnie - już na pierwszy rzut oka widać, że szampony mają inny kolor. Różnica jest też po wymieszaniu - Mainz jest zdecydowanie gęstszy i nie robi się w nim tyle pęcherzyków powietrza. Dodatkowo zapach, w obydwu słodki, owocowy, ale jednak różny. CarChem mało mi odpowiada, a Mainz jest ok, mi się kojarzył z poziomkami.

(uprzedzając czepialskich - szampony pochodzą z podobnego okresu i stały obok siebie na półce więc proszę o nie snucie teorii spiskowych w temacie przechowywania ;) )

 

No i dalej, odmierzyliśmy obydwu po mniej więcej 8ml i wlaliśmy do ~15 litrów wody

 

g5rn7f.jpg

 

29ZHJp.jpg

 

gseZ6R.jpg

 

pOkQ13.jpg

 

Najpierw aby porządnie wymieszać szampon przyłożyłem lancę do GG - na samo dno - po 10 sekund w każdym wiadrze

 

COhTIW.jpg

 

VfRgBC.jpg

 

jvYosZ.jpg

 

Potem po 10 sekund na samej górze tafli wody aby spienić

 

4hCjph.jpg

 

vF8rU0.jpg

 

guWn4N.jpg

 

Piana wyszła taka

 

os4yh9.jpg

 

I samo mycie - strona kierowcy CarChem, a pasażera Mainz

 

vS161y.jpg

 

Ek3P1O.jpg

 

DWldcH.jpg

 

wmo8ee.jpg

 

fAiWxe.jpg

 

pmWIOt.jpg

 

dCB4uH.jpg

 

fd7nwC.jpg

 

dcXXvy.jpg

 

Ni9F1v.jpg

 

NG5TIW.jpg

 

Dodatkowo szampon Mainz był zdecydowanie bardziej śliski i rękawica lepiej sunęła po lakierze.

CarChem miał za to trochę więcej piany na lakierze.

 

Wnioski?

Szampony są do siebie bardzo podobne, ale nie identyczne. Różnice wizualne w butelkach są oczywiste, w przypadku mycia subtelne, ale jednak też.

Nigdy nie negowałem, że CarChem produkował produkty dla Mainz, ba nawet uważałem to za bardzo prawdopodobne. Jednak w moim odczuciu to nie jest ten sam produkt. Receptura być może jest podobna, ale nie identyczna :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, ja nigdy nie twierdziłem, że są to produkty identyczne pod każdym względem. Jak najbardziej Passion wyjechał z fabryki CarChemu i co do tego nie ma wątpliwości. Sęk w tym, że produkty robione dla Mainz, w myśl tzw. umowy "private label" musiały czymś się różnić z założenia - o czym wspomniałeś - różnice w zapachu, kolor, jakieś dodatki wyróżniające szampon. Nie zmienia to jednak faktu, że są to produkty o zapewne tej samej "bazowej" formulacji i właściwościach co sprawia, że śmiało można je nazwać produktami bratnimi ;) Dzięki za fajny test, pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Super że chcialo wam się zrobić test porównawczy. Jak wyżej zostało napisane CarChem prowadzi tzw privat label czyli personalizowanie kosmetyków według własnego pomysłu i tak właśnie było z Mainz. W chwili obecnej ta wiadomość nie jest tajemnicą ponieważ Mainz już nie istnieje w przeciwnym wypadku nigdy taka wiadomość nie była by podana publicznie. Nigdzie nie napisałem że są to identyczne kosmetyki ale bliźniacze to już owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

e36ace,

 

654623 Krzysiu wiem że znasz się na rzeczy ale to ten sam szampon ;)

 

Albo musisz dobierać lepiej słowa albo wypić coś na poprawę pamięci :-] (bez przytyku oczywiście) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

ok, widocznie myśl w naszym przypadku poszła innym tokiem, więc inaczej baza tego szamponu jest taka sama, różnica wynikać może w minimalnie większym skoncentrowaniu (stąd pęcherzyki i różnica w poślizgu) szamponu Mainz. O kolorze i zapachu nie wspominam bo nie sądziłem (może nie słusznie) że to może być argument ;) przeciw moim stwierdzeniom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e36ace - skoro privat label dla Mainz nie jest już tajemnicą, to czy nie będzie "faux pas" z mojej strony, jeśli spytam, czy szampon był jedynym produktem CarChem, personalizowanym dla Mainz'a ? A jeśli nie - jakie jeszcze produkty CarChem sygnowane były logo Mainz ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Pytanie (tylko proszę nie bić) spowodowane było tym, że o części produktów Mainz'a (m.in. Cherish, Revival i UV) mam niezbyt pozytywną opinię... Tzn. nie tyle, że były/są to beznadziejne produkty, co nie porwały mnie one stosunkiem jakość/cena w porównaniu do podobnych cenowo produktów konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eidos71, na pewno Mainz Limbo był odpowiednikiem Alloy Wheel Sealanta, Reign to Glass Sealant a Rhapsody to coś w guście Tyre Gel (choć Rhapsody zdecydowanie gorszej jakości). Hype też miał jakiś odpowiednik ale nie pamiętam już nazwy. Ciężko szukać idealnych odpowiedników, bo każdy z produktów Mainz czymś musiał odróżniać się od "pierwowzorów" i było to w myśl zasady, że "uczeń" nie może być lepszy od "mistrza" ;) A zresztą... Na dzień dzisiejszy nie ma już o co kruszyć kopii bo Mainz nie istnieje i nie pozostawił po sobie zbyt dobrego wrażenia (choć Passion wciąż mam i lubię) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.