Skocz do zawartości

Optimum NO RINSE wash & shine


Fitte

Rekomendowane odpowiedzi

Optimum No Rinse Wash&Shine

no-rinse-946.jpg

 

Opis producenta:

Jedyny szampon który nie wymaga spłukiwania.

Idealny do mycia pojazdów w miejscach gdzie nie bieżącej wody.

Do umycia samochodu wystarczy od 4 do 8 litrów wody.

NO RINSE WASH and SHINE zawiera w swoim składzie polimery które chronią lakier podczas mycia przed poryswaniem.

Szampon nie usuwa wcześniej nałożonego wosku a lakier po myciu jest bardziej błyszczący.

Przy odpowiednim rozcieńczeniu może być użyty jako lubrykant do glinki.

 

Sposób użycia:

30ml szamponu rozcieńczyć w 7,5 litrach wody.

Jednorazowo myjemy jeden element samochodu najlepiej przy pomocy rękawicy z mikrofibry lub naturalnej wełny po czym osuszamy ręcznikiem z mikrofibry, następnie przechodzimy do mycia kolejnego elementu.

 

Pare słow o produkcie:

Kolor - niebieski

Zapach - wiśnia z guma balonową

Konsystencja - wodnista

Dozowanie: 30ml na 7,5L wody

 

Potrzebne do mycia:

- wiaderko

- rękawica lub mikrofibry do mycia

- mikrofibra/recznik do osuszania

- 7,5l najlepiej ciepłej wody

 

Test:

Auto zabezpieczone woskiem ADBL Quick Wax

 

20160622_083746.jpg

20160622_083838.jpg

20160622_084235.jpg

 

Auto spłukałem pierw wodą destylowaną na myjni za 2zł

20160622_085257.jpg

 

Następnie udałem się na garaż gdzie zacząłem 'zabawę'

Dwie malutkie rękawice z mikrofibry, lepsza akurat się prała oraz dwie duże mikrofibry.

20160622_085935.jpg

 

Na 7,5l wody wlałem 30ml szamponu

20160622_085952.jpg

 

Myjemy

20160622_090431.jpg

 

I wycieramy mikrofibrą/recznikiem

W moim przypadku auto nawoskowane także nie ma zbyt dużo do wycierania

20160622_090531.jpg

20160622_090757.jpg

 

I robimy tak samo z całym autem :)

 

Jakaś tam pięćdziesiątka na klapie

20160622_092002.jpg

(Prawa strona po umyciu)

 

Tak wygląda woda po umyciu, jest w miare czysta, ręcznik do osuszania również

a większość brudu została w rękawicach.

20160622_094149.jpg

 

A tak się prezentuje całe auto po umcyiu

20160622_093606.jpg

20160622_093735.jpg

20160622_093747.jpg

 

Podsumowanie:

Szampon świetnie pachnie, podczas mycia również. Nie spodziewałem się tak dobrego poślizgu. Wosk zostawia w stanie nienaruszonym. Po umyciu zauważalne podbicie SHINE jak po dobrym QD :) Świetna inicjatywa dla osób, które nie mają dostępu do bieżącej wody. Auto można umyć pod blokiem czy też na garażu. Szampon jest u nas mało popularny a za granicą cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Drugim atutem szamponu jest to, że można go użyć jako lubrykant dla glinki czego jeszcze nie miałem okazji przetestować ale na pewno to zrobię. Umyłem już kilka razy samochód i nie zauważyłem nowych rys czy też hologramów a lakier jest świeżo po korekcie. Byłem dosyć sceptycznie nastawiony do tego typu mycia a już odkładam pieniążki na baniaczek :song:

 

Dla osób mających obawy czy takie mycie jest bezpieczne.

Trzeba mieć na względzie jak bardzo mamy brudne auto. W przypadku aut bardziej zabrudzonych dobrze jest opłukać wcześniej auto (np. na myjni) lub też można zrobić pre-wash przy użyciu opryskiwacza + roztwór z wiaderka. NO RINSE z oprysku zapobiega "szorowaniu" brudu po karoserii i ułatwia mycie. Mycie szamponem NO RINSE ma to do siebie, że większość brudu zostaje w rękawicy a to za sprawą dodatku polimerów, które mają chronić lakier przed porysowaniem.

 

Podziękowania dla dystrybutora Optimum za możliwość przeprowadzenia testu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

648921 można go użyć jako lubrykant dla glinki

Sprawdza się w tej roli bardzo dobrze. Używam go od dawna z glinkami BH i nie ma żadnych problemów. Plusem jest to że nie trzeba po glinkowaniu myć samochodu, wystarczy osuszyć glinkowany element. Trzeba tylko pilnować żeby nie przysechł na lakierze bo robią się zacieki, po opłukaniu wodą znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, dziwne bo myłem auta mniej zabrudzone ale i też takie bardziej od znajomych, które nie były woskowane :?

 

Tommy Lee, dlatego wydaje mi się, ze w tej roli sprawi się równie dobrze :) fakt, ze nie trzeba byc samochodu na plus.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ten środek się nie pieni. Mam dla niego fajne zastosowanie. Jak chcemy zwiększyć stężenie środka który się pieni mocno wystarczy dodać trochę no-rinsa aby zachować pewną płynność. Sam w sobie jako szampon mnie się nie podoba - jakbym mył auto wodą. Podobnie ma się sprawa z carchem 1:1900. Oba produkty bardzo polecane na forensic detailing channel  -> https://www.youtube.com/channel/UC_4lRohBzY20wjsFGWS0Jzg

No-rins dodany do innego szamponu zwiększa za to śliskość ale też zostawia coś po sobie więc nie nadaje się pod smalcowanie.

Jeśli chodzi o pianę i poślizg to oba nie mają startu do SG orange tak tak tego taniego tylko że on znów zjada ładnie zabezpieczenie. No-rins jest absolutnie delikatny i nic nie zjada.

Niemniej mając kilka szamponów kupiłem kolejny tym razem BH ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.