Skocz do zawartości

Kącik mechaniczny - problemy z naszymi autami


GreQu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy ktoś się orientuje, jak to jest z wyrobieniem nowej tabliczki znamionowej w samochodzie?

Nie wiem jak to sie stało, ale przy myciu silnika wraz z komorą, uszkodziłem tabliczkę znamionową, tabliczka znamionowa jest w formie naklejki, na lewym kielichu ( Leon 1M ). Uszkodziłem połowę tej naklejki... Gdzie takie sprawy sie załatwia, w ASO czy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice to przerabiali w swoim Leonie 1M - też ta naklejka była mocno sfatygowana i na przeglądzie się przyczepili do tego. Najpierw próbowali to załatwić przez ASO ale jeden ASO mówił, że da się to zrobić ale w czasie przestojów wakacyjnych fabryk, drugi serwis mówił, że nie robią czegoś takiego. Na to pierwsze ASO moi rodzice czekali chyba rok (dali zaliczkę na poczet wyrobienia tabliczki) i nic nie załatwili - ASO nie chciało się ruszyć sprawy przez głównego importera więc jedynie oddali zaliczkę. Faktem jest, że załatwiali to w czasie kiedy ponoć coś tam zmienił się generalny importer Seata na PL i generalnie zrobił się totalny burdel organizacyjny. Nie wiem czy coś się teraz zmieniło ale spróbować można.

Finalnie rodzice załatwili to po prostu przez stację kontroli pojazdów - tylko to musi być taka, która ma do tego uprawnienia (zdaje się okręgowa). Przyjeżdżasz na stację, tam wydają takie zaświadczenie, że tabliczka uległa uszkodzeniu z jakichś tam powodów i konieczne jest wydanie tabliczki zastępczej. Jedziesz z tym do wydziału komunikacji, wypełniasz tam zdaje się jeszcze jakiś wniosek i po kilku dniach dostajesz zgodę na wydanie/nabicie zastępczej tabliczki. Z tą zgodą wracasz do stacji i tam nabijają nową, metalową tabliczkę, którą nitują Ci do nadwozia - do tego dają Ci jakiś dokument potwierdzający taką operację, żeby nie było problemów w przyszłości. Nie pamiętam czy płacili coś za to ale chyba były to stosunkowo nieduże pieniądze.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.