Jump to content

Kącik mechaniczny - problemy z naszymi autami


Recommended Posts

Witam.

 

Czy ktoś się orientuje, jak to jest z wyrobieniem nowej tabliczki znamionowej w samochodzie?

Nie wiem jak to sie stało, ale przy myciu silnika wraz z komorą, uszkodziłem tabliczkę znamionową, tabliczka znamionowa jest w formie naklejki, na lewym kielichu ( Leon 1M ). Uszkodziłem połowę tej naklejki... Gdzie takie sprawy sie załatwia, w ASO czy???

Link to comment
Share on other sites

Moi rodzice to przerabiali w swoim Leonie 1M - też ta naklejka była mocno sfatygowana i na przeglądzie się przyczepili do tego. Najpierw próbowali to załatwić przez ASO ale jeden ASO mówił, że da się to zrobić ale w czasie przestojów wakacyjnych fabryk, drugi serwis mówił, że nie robią czegoś takiego. Na to pierwsze ASO moi rodzice czekali chyba rok (dali zaliczkę na poczet wyrobienia tabliczki) i nic nie załatwili - ASO nie chciało się ruszyć sprawy przez głównego importera więc jedynie oddali zaliczkę. Faktem jest, że załatwiali to w czasie kiedy ponoć coś tam zmienił się generalny importer Seata na PL i generalnie zrobił się totalny burdel organizacyjny. Nie wiem czy coś się teraz zmieniło ale spróbować można.

Finalnie rodzice załatwili to po prostu przez stację kontroli pojazdów - tylko to musi być taka, która ma do tego uprawnienia (zdaje się okręgowa). Przyjeżdżasz na stację, tam wydają takie zaświadczenie, że tabliczka uległa uszkodzeniu z jakichś tam powodów i konieczne jest wydanie tabliczki zastępczej. Jedziesz z tym do wydziału komunikacji, wypełniasz tam zdaje się jeszcze jakiś wniosek i po kilku dniach dostajesz zgodę na wydanie/nabicie zastępczej tabliczki. Z tą zgodą wracasz do stacji i tam nabijają nową, metalową tabliczkę, którą nitują Ci do nadwozia - do tego dają Ci jakiś dokument potwierdzający taką operację, żeby nie było problemów w przyszłości. Nie pamiętam czy płacili coś za to ale chyba były to stosunkowo nieduże pieniądze.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.