Skocz do zawartości

Mondeo MK3 z jasnym wnętrzem, bardzo zapuszczone


kub3k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Pacjent to Mondeo Mk3 z jasnym wnętrzem, możemy uznać, że to wzorcowy przykład szczura :mrgreen:

 

Chcę doprowadzić ten środek do czasów świetności, będę rozkładał całe wnętrze na części pierwsze (każdy możliwy jasny plastik będzie zdemontowany), fotele też chce rozebrać, zdjąć tapicerkę i wyprać samą. Chodzi mi po głowie wymiana dywanu/wykładziny na czarną, jeśli uda mi się dostać taką w dobrym stanie i w fajnych pieniądzach (jeśli nie, ta pójdzie do zakładu gdzie piorą dywany).

 

Wstępnie chciałbym zamówić:

* ADBL APC Pro 1l lub Red Devil

* Nielsen Finesse na wykończenie

* jakąś dobrą szczotkę do plasiku

* szczotkę do tapicerki + jakiś środek, żeby wstępnie zaczyścić brud przed praniem

 

Możecie coś doradzić? Może zastosować jakieś inne jeszcze środki?

 

Ale, jako, że zdjęcia wyrażają więcej niż 1000 słów

 

46efc0f7f6586c9emed.jpg

 

7b061e5dc9dd3f7fmed.jpg

 

fa99a3340e4cb224med.jpg

 

002c6cd4c808e8aemed.jpg

 

a8acaab363f14374med.jpg

 

07df53a446d61917med.jpg

 

feced5724788ccdemed.jpg

 

2f9f8bba41d273b0med.jpg

 

0db7262b8c3a3fa6med.jpg

 

301b0645de0234afmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do foteli zamówię chyba Nielsen Nap Low Foam, jak zdejmę welur z foteli to wstępnie tym go potraktuje (do wanny i jakaś gąbka) żeby wstępnie doczyścić, później całość do pralki (delikatny program, 30C) i może też go tam wlać odrazu? Czy gąbka do weluru to musi być jakaś specjalna?

 

Plasitki ADBL APC Pro 1l lub Red Devil, ale chyba Red Devil (mocniejszy?), mam w domu taką szczotkę jak do obuwia to może przy jej pomocy uda mi się doczyścić je, czy może coś jeszcze potrzebne? Na wykończenie Nielsen Finesse będzie wystarczający?

 

Dywan czy to ten, czy czarny nowy pójdzie już do specjalisty, żeby go wyprał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj, w okolicy może gdzieś masz firmę z której można wynająć sprzęt. Żaden ze mnie specjalista ale chyba dużo można uratować samą ekstrakcją, wyjąć tylko fotele dla wygody i można coś działać z nimi i wykładziną :). Ale może mi się tylko tak wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wypożyczę Puzzi (koło 50zł doba wiec w jeden dzień machnę), podjade dzisiaj do centrum Karchera bo mam niedaleko podpytać o wynajem u nich.

 

A jakie środki potrzebuje? Sam Nielsen Nap Loan Foam? I do tego jakiś pre spray?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pre spray możesz też użyć APC tylko z głową

 

To zamówić ADBL APC Pro czy Red Devil'a? Oraz w jakich proporcjach rozcieńczyć najlepiej?

 

A jeśli chodzi o jakieś akcesoria? Co mi będzie potrzebne? Napewno zamówię jakiś pędzelek, żeby doczyścić trudne miejsca, jakieś gąbki specjalne?

 

czy może kombo ADBL Pre Spray (0,5l powinno mi wystarczyć?) + ADBL Textile Rinse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

641678 Sklep Komfort odwiedź i spytaj , bo chyba 50zł za dobę wołali i jeszcze chemię dodawali

swego czasu pytałem to nie dodawali małej przyssawki by w aucie dalo sie manewrowac jedynie ogromna jak do domowego odkurzacza. Moze zalezy od miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok przygotowałem sobie zamówienie na shiningcar (mam niedaleko do nich, to podjadę po wszystko), biorę

* Red Devila 1l,

* ADBL Pre Spray 0,5l,

* ADBL Textile Rinse 0,5l

 

Do tego pędzelek (Brush 10), atomizer (na pre spray), magiczną gąbkę i dodatkową ściereczkę z mikrofibry (taką zwykłą za 7zł), czy coś jeszcze potrzebuje?

 

w centrum Karcher, za Puzzi 100zł/doba dwa razy więcej niż u innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://studioporzadku.pl/wypozyczalnia- ... c-dmuchaw/ biorę od nich Puzzi 200 za 65zł/doba, dodają wszystko co potrzebne tj szczotki, wiadra, opryskiwacz a nawet środek do prania :mrgreen: niestety musze jechać po to na drugi koniec Krakowa a to autobusu ciężko będzie się z tym zapakować :D a myślałem, że w czwartek już sobie auto przygotuje/rozłożę, a tu trzeba będzie nim pojechać

 

tylko nadal nie wiem jaką chemię dokładnie zamówić, napewno biorę Red Devila bo nim będę robił plastiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tenzi do dywanów taki żółty cytrusowy. W moim focusie z wloch ( straszny troll ) jako ze nie miałem odkurzacza do prania tylko przemysłówke która ciągnie wodę dywan wyjęty z auta . Odkurzanie - tenzi - szczotka i płukanie karcherem później ściąganie wody i suszenie 2 tyg ;). Miałem 2 auto a to rejestrowalem dopiero wiec czas miałem .

 

Potrzeba ci na pewno jakiś apc płyn do mycia szyb mikrofibry pędzelki. I jakiś dressing na plastiki po myciu ( aczkolwiek to nie nie zbedne ) . Np poroboys natural look.

 

Waciki patyczki do uszu . Do czyszczenia kratek. Chyba ze będziesz je demontowal.

 

Gabeczki kuchenne. Takie ze masz gąbkę a z drógiej strony takie szorstkie.

W fordzie connect czyscilem właśnie żółte plastiki taką gąbką bo nie chciały puszczać.

 

Mozes wywalić sobie fotele podłogę i cala resztę a później wkręcić fotel kierowcy i tak jechać. Ew pasażera jeśli ma czujniki żeby airbag nie zaświeci.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem testowanie APC Red Devil, żeby zobaczyć z czym to się je w ogóle, a przy okazji po odkurzać i wstępnie przygotować sobie auto

 

8472afb69bfd6ec4med.jpg

 

229cabc36b1b7a52med.jpg

 

41b91e070098820dmed.jpg

 

APC rozcieńczony 1:20 (jednak źle sobie przeliczyłem, zrobiłem 1:5 zamiast 1:20, ale doczyściło ładnie chociaż :) ) , teraz pytanie, obecnie psikam APC i czekam 3 minuty, następnie biorę wilgotną gąbkę i wycieram preparat. Czy może zapsikać APC i odrazu czyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.