Skocz do zawartości

Motocykle i motocykliści


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Od dziecka marzyłem o motocyklu a za młodziaka o Thundercat. Około 1,5 roku tamu kiedy mój kolega przyjechał do mnie Triumphem Bonneville coś we mnie pękło i stwierdziłem że muszę mieć moto. Oznajmiłem rodzinie że robię prawko i kupuję motocykl. Jak wymyśliłem tak zrobiłem. W październiku zeszłego roku zdałem egzamin i stałem się posiadaczem Yamahy yzf 600r Thundercat. Motor nie jest bez skazy i widać że miał przygody ale stan techniczny jest bardzo dobry. Na pierwsze dwa kółka jest ok, Pozdrawiam motocyklistów.

yamaha 1 1280.JPG

yamaha 2 1280.JPG

yamaha 3 1280.JPG

yamaha 5 1280.JPG

yamaha 4 1280.JPG

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2024 o 19:14, Robak napisał(a):

Motor nie jest bez skazy i widać że miał przygody ale stan techniczny jest bardzo dobry. Na pierwsze dwa kółka jest ok, Pozdrawiam motocyklistów.

Weź nawet tego do głowy nie bierz 😄 Jak na thundercata wygląda fantastycznie! Może spotkamy się kiedyś na drodze 😛

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Jako że wczoraj był dzień na który długo czekałem i w końcu zapisałem się na kurs kat. A powoli rozglądam się za jakimiś ciuchami do jazdy. 

Chciałbym poznać jakie jest wasze zdanie o kupnie używanych ciuchów na moto. Wiadomo że kask tylko i wyłącznie nowy i innej opcji nie biorę pod uwagę, ale np kurtka i spodnie? Może macie coś z polecenia, jakich firm szukać? 

PS macie jakieś opinie o firmie Course? Na jednym sklepie mają sporo ciuchów tej firmy w dobrych cenach tylko czy jest to coś warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to żeś mnie wywołał 😄 mam od groma różnych ubrań i juz ten temat przewałkowałem to podzielę się swoim doświadczeniem.

13 minut temu, Lotek900 napisał(a):

Chciałbym poznać jakie jest wasze zdanie o kupnie używanych ciuchów na moto. Wiadomo że kask tylko i wyłącznie nowy i innej opcji nie biorę pod uwagę, ale np kurtka i spodnie? Może macie coś z polecenia, jakich firm szukać? 

Zgadza się kask nówka bo wysciółka bardzo się dopasowuje pod kierowcę, pierwsze godziny w nowym kasku to męczarnia. Rękawice zdecydowanie odpadają bo skóra najmocniej się układa pod kierowcę. Kurtka i spodnie tekstylne bym przebolał jako używki aczkolwiek nie skórzane.

 

13 minut temu, Lotek900 napisał(a):

Może macie coś z polecenia, jakich firm szukać?

Budżetowo to idz w Rebelhorna/shima jako takie te ich ubrania są, fajny desigh ale made in pakistan. W tej cenie bym nawet nie narzekał na jakość. Wyższa półka Dainese, revit, alpinestars. To zależy bo jedna marka słynie z świetnych rękawic ale z kolei kurtki robi słabe i na odwrót.

 

13 minut temu, Lotek900 napisał(a):

PS macie jakieś opinie o firmie Course?

osobiście nie uzytkuje i nie znam nikogo kto ma te ciuchy. Podaj budżet na komplet ubrań i zastosowanie (miasto, trasy, sport). Bardzo zachęcam do smigania w odzieży termoaktywnej, różnica w komforcie jest spora, dla mnie to must have.

Aha i jeszcze jedno, zanim weźmiesz się za kupowanie ubrań poczytaj/poogladaj jak je prawidłowo dobrać, Czasami jest tak, że coś ci się bardzo podoba ale to nie twój krój i poprostu trzeba sobie odpuścić i poszukać czegoś innego, dopasowanie jest tu kluczowe, co ci z ochraniacza ktory się przesunie podczas gleby albo z zaciasnego ubrania ktore doprowadzi cię do szału po 15 minutach na motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę to będą jazdy na kursie. Później to raczej trasy ale nie jakieś dalekie, sport raczej nie, bo zwyczajnie się boje ostrzejszej jazdy plus muszę nabrać doświadczenia. 

Najbardziej skłaniam się do ciuchów tekstylnych, skóry muszę gdzieś przymierzyć bo nie wiem czy się będę w tym dobrze czuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra to typowy sport w obecnych czasach 🙂 Więc możesz już sobie odpuścić, oprócz rękawic oczywiście. Ja ci mogę zaproponować uniwersalne rozwiązania, wygodne i chwalone obecnie na rynku. Jak zdasz prawko to będziesz wiedział w jakim kierunku pójdzie twoja przygoda z motocyklami i sobie dobierzesz ubrania pod konkretny cel.

Kask: tutaj przyda się coś w miarę lekkiego, konstrukcja integralna z certyfikatami i blendą przeciwsłoneczną. popatrzył bym na

HJC C70N

jeśli będzie pasował do kształtu twojej głowy to będzie dobrym uniwersalnym wyborem.

Spodnie, pozsedł bym w shima giro 3.0, mam je jako spodnie typowo na miasto, fajny poziom wentylacji, certyfikat pojedyńczego A jak w większosci miejskich spodni nie są najbezpieczniejsze ale za to bardzo wygodne i w przystępnej cenie (da się wyrwać za 420zł)

Kurtka:  tutaj możesz sobie wybrać Ozone Delta IV kurtka z 2 podpinkami mocno uniwersalna (ocieplająca, przeciwdeszczowa) można wyjmowac wedle uznania, miałem ją kiedyś i dobrze wspominam 🙂 Możesz ogarnąć typowy mesh na największe upały jakim jest REBELHORN JAX, do kurtek zawsze dolicz z 150zł na ochraniacz pleców bo nigdy ich nie dają w zestawie

Rękawice: imo najważniejsze dla komfortu i czucia motocykla, jak cię stać na skórę kangura to polecam zainwestować najtańsza opcja to chyba rebelhorn ST,

Buty: polecam przyzwyczaic się od poczatku do butów wysokich, sam smigam w dainese nexus i szczerze nie patrzyłem na inne oferty.

Popatrz sobie jak to cenowo wygląda, zajdz do sklepu motocyklowego w twojej okolicy, zazwyczaj sprzedawcy są bardzo mili i mają wiedzę na ten temat, tutaj jest trochę inaczej jak w media expert czy innych sklepach z "doradcami" W krakowie masz 4ride, gigantyczny sklep z odzieżą, na pewno się tam sporo dowiesz, poprzymierzasz i pogadasz z sprzedawcami.

 

A tak apropo ubrań mamy solidną fale upałów, i przetestowałem mój nowy nabytek Held air stream 3.0 szczerze polecam warte każdej złotówki 😄 tak wentylowanej rękawicy jeszcze nie miałem na dłoniach.

B3huiXs.jpeg

khNIvLp.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lata ktoś z was dużym singlem? Jak to się sprawdza w trasie? Generalnie myślę nad czymś nowym na przyszły sezon, sv 650 to fajna maszyna ale mi się nudzi. Od motocykla wymagam tego aby się świetnie składał w zakręty i był lekki, skłaniam się ku ktm duke 690 ale nie wiem jak to sprawuje się w trasie. Moja jazda to 70% trasa 30% miasto. Chyba, że odżałuję kasę na duke 790 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.