Skocz do zawartości

Polerka lakieru menzerna 3w1 pytania


OLX_88

Rekomendowane odpowiedzi

643628 Czy dobrze rozumiem że można Meznerna PF2500 przelecieć i nie zostawi hologramów?

W zależności od lakieru trzeba będzie się bardziej lub mniej nagimnastykować ale przeważnie 2500 da się wyciągnąć bez holo na rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
603przemek,

To nie pasta do pracy ręcznej. Namachasz się, a i efektu nie będzie żadnego. To już połóż AiO jakieś.

Nie tam, żebym chciał się mądrzyć, bo przygodę dopiero zaczynam, ale przecież ta menzerna 3w1 to nic innego jak właśnie AIO (all in one).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

603przemek,

To nie pasta do pracy ręcznej. Namachasz się, a i efektu nie będzie żadnego. To już połóż AiO jakieś.

Nie tam, żebym chciał się mądrzyć, bo przygodę dopiero zaczynam, ale przecież ta menzerna 3w1 to nic innego jak właśnie AIO (all in one).

 

To prawda, chodziło mi bardziej o sposób pracy w jaki się z nią pracuje - maszynowo, a nie jak inne AiO np. Cherry Glaze, które można nakładać ręcznie i jest czymś w rodzaju płynnego wosku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie bardziej wypełnia i maskuje rysy, niż tnie. Z tego co widziałem efekty pracy menzerną - nawet po późniejszym odtłuszczeniu powierzchni widać było, że rysy zniknęły, więc rysy również realnie likwiduje. Oczywiście nakładana maszynowo, bo ręcznie to pewnie zarąbać się można - jak wcześniej pisałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

proszę fachowców o odpowiedz co ile miesięcy lub ile razy mogę polerować lakier w/w środkiem 3w1 ........

kupiłem buteleczkę zrobiłem autko i co teraz mogę znowu po 4 miesiącach powtórzyć polerowanie czy nie.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczące Manzerna 3w1. Chcę polerować Hondę Accord VII 2006 lakier rysuje się od samego patrzenia i zastanawiam się miedzy Manzerna 3w1 albo GTECHNIQ P1 Nano Composite Polish. Co do tego drugiego odstrasza trochę cena. Dlatego moje pytanie czy P1 jest warta swojej ceny. A może ma ktoś jakiś inny pomysł. Polerka orbitalna, myślę, że na średnim padzie. Lakier w średnim stanie pełno małych rysek . Pozdrawiam i czekam na podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mogę sie tylko wypowiedzieć na temat Manzern-y

robiłem Honda Jazz miekki lakier tylko padem czarnym najlżejszym aby zobaczyć i nie popsuć i jak dla mnie wyszło super

jak pisali koledzy warto najpierw zacząć od czegoś łagodnego i ta pasta nia jest/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W temacie menzerny 3w1 polecona mi ja do jednoetapowego zrobienia Astry G '99 zywy zielony. Dach jest kompletnie wyplowialy, maska pelna hologramow (wymieniana po dzwonie), a cale auto podrapane. Jako że w zaprawki sie bawic nie zamierzam, chcialbym tylko wyciagnac ten wdzieczny zielony kolorek. Maszyna rotacyjna. Nie wiem jak rozroznic lakier ktory jest na oplu (?akryl czy 3 warstwy z bezbarwnym?). Noe orientuje się w twardosci. To pierwsze mpje podejście do korekty. Chetnie sie pobawie na tym aucie i poprobuje. Jednakże nie chcialbym wydac setek peelenów na pasty i pady.

 

Zatem prosba do Was o wskazowke w ktora stronę sie kierowac, bo cos mi sie menzerna 3w1 nie widzi na ten utleniony daszek.

 

Dziekuje z gory i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

wrzuć jakieś zdjęcia tego lakieru. A żeby sprawdzić czy to akryl czy 2 warstwówka wystarczy potrzeć lakier obojętnie jaką pastą i białą szmatką, jeśli się zabarwi to ścierasz kolor a więc lakier jednowarstwowy. Jeśli szmatka zostanie bez koloru a lakier nabierze połysku to działasz na warstwie bezbarwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyatko jasne. Tylko trzeba mieć ta jalakolwiek paste :-P. A wolalbym kupowac od razu pod swoj lakier i myslalem ze Wy wiecie co siedzi na Astrze z '99 ;-)!

 

Zdjecia nie problem - problem wrzucic.... :o

 

Dodane po 17 minutach 14 sekundach:

https://drive.google.com/folderview?id= ... F9TTldXcWc

 

Moze tak Wam sie uda zobaczyc...

Zdjecia jakosci smartfonowej, ale dach chyba widać.

Maska sie "swieci", ale pelna holsów

W razie potrzeby dopstrykam.

Moge tez podeslac na maila.

 

Dzieki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z592 Barolorot

Nic nie płowiał, był w bardzo dobrej kondycji, ale drażniły mnie ryski :song: 2 lata temu robiłem ręcznie UC, rok temu maszynowo Menzerna 4000, a w tym roku tylko Politura od Megsa i oczywiście za każdym razem idzie na lakier wosk Meguiars #16.

Dla pewności czy masz bezbarwny zrób jeszcze tak, jak pisali wyżej, żeby się nie okazało dziwnym trafem, że np do 2000 roku bezbarwnego nie kładli..

A pastę Menzerny 3 in 1 śmiało kupuj, a do tego ze 2 pady np Royal Pads czerwony i żółty (żółty twardszy) i w zależności od tego co Ci będzie wychodziło po przejazdach i co będziesz chciał osiągnąć dopasujesz sobie pad do pracy nad autem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie zrozumiałeś?

Chodzi o to ze sprawdzanie ilu warstwowy lakier jest na aucie nie ma sensu na progach i we wnekach bo tam fabryka nie naklada warstwy bezbarwnej.

Zasugerujes sie sie tym ze pad lub szmata barwi a na dachu, masce i reszcie auta bedziesz mial bezbarwny lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.