Skocz do zawartości

Polerka lakieru menzerna 3w1 pytania


OLX_88

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo prosiłbym Admina o nie usuwanie tematu.

Z góry przepraszam jeśli tak temat już był, aczkolwiek szukałem wczoraj i znaleźć nie mogłem. A jeśli coś znalazłem to informacje były bardzo sprzeczne. Prosiłbym was speców o kilka porad.

Chcę zrobić polerkę pastą menzerna 3w1 oto moje pytania:

1. Czy po polerce wyczyścić każdy panel IPA? a później cleaner? chcę położyć wosk od dodo stąd moje pytanie.

2.Czy APC używam do mycia całego auta czy tylko zakamarków? (jeśli całe auto to normalnie rozcieńczyć w wiadrze z wodą czy psikać na panel?)

3.IPA używamy na każdy panel ale po skonczeniu polerowania całego auta? czy może kończę jeden panel i przecieram go IPA?

4.Czy taki schemat jak obrałem jest dobry? Mycie APC->Glinka->mycie szamponem->polerka->ipa->cleaner czysty->wosk

Czy może po polerce nie muszę używać cleanera?

Zdecydowałem się na 3w1 i ją zakupiłem ponieważ tak mi poradzono jako początkującemu.

 

Z góry dziękuję serdecznie za wszelkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1. Najlepiej każdy panel przetrzeć IPĄ to się potem nie rozczarujesz. Pasta ma wypełniacze.

2. Teoretycznie APC jest do mycia wszystkiego ale najczęściej się go używa do pędzelkowania. Można również dodać do aktywnej piany ale mycie auta APC bym sobie zdecydowanie odpuscił.

3. Po skończeniu każdego panelu.

4. Jest dobry ale zmień APC na szampon :)

5. Myślę, że jak dobrze odtłuscisz auto IPĄ to nie musisz chyba. Zależy też czy masz wosk, który lepiej leży powierzchni odtłuszczonej czy na cleanerze.

(musisz poczytać, nie wiem co woli Dodo)

6. Potwierdzam, dobra pasta :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać swoje 3 grosze. Skoro Menzerna 3w1 ma formułę zabezpieczającą to jaki jest jej sens wymywania? Owszem, pewnie coś tam tnie i zawiera wypełniacze jak każda inna pasta ale ta ma dodatek zabezpieczenia lakieru. Równie dobrze można przelecieć auto 2500 i też wymyć, a na to cleaner i wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

635298 Skoro Menzerna 3w1 ma formułę zabezpieczającą to jaki jest jej sens wymywania?

 

Właśnie nie wiem, bo wystarczy po wypracowaniu ją dotrzeć mickrofibrą i przy następnym myciu jechać normalnie QD. Przecież wymywając ją , potem smarując jakimś woskiem i przy następnym myciu stosując QD znów nie będziemy wiedzieć co tam nam kropelkuje ;)

Sam właśnie przeprowadzam test wytrzymałości zawartego w menzernie "wosku" (bez wspomagania QD) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cptolgierd, masz rację. Sama 3w1 jest właśnie po to stworzona aby nie wymywać, na koniec BSD lub coś innego trwałego i taki one step dla nie wymagającego klienta. Jeżeli już wosk ma być na koniec to 2500, wymywanie, cleaner i wosk ja bym przynajmniej tak zrobił. A efekt po wymyciu 3w1 będzie na pewno ciut gorszy niż po wymyciu 2500, 3w1 na pewno coś wytnie ale co nie zamaskuje też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze więc.

Nie chodzi mi tyle o właściwość zabezpieczającą menzerny 3w1 co o usunięcie swirli i hologramów. A że kupiłem taką no cóż, tak mi polecono. Bardziej skupiam się na tym co napisałem wcześniej. A więc na spokojnie po polerce mogę to wymyć IPA tak? zależy mi bardziej na dodo juice niż na tym co jest w menzernie :) Chociażby dlatego, że pewnie lepszy efekt da mi dodo niżeli menzerna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już kolega założył temat dotyczący polerowania pastą menzerna 3w1, to i ja jako nowicjusz chciałbym o coś dopytać. Zamierzam polerować ręcznie, z użyciem aplikatora. Moje pytanie jest następujące: czy docieranie mikrofibrą robić po nałożeniu pasty i wypolerowaniu całego auta, czy wycierać mikrofibrą po kolei każdy wypolerowany panel? Wiem, że pytanie dla Was banalne, ale prosiłbym o odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już kolega założył temat dotyczący polerowania pastą menzerna 3w1, to i ja jako nowicjusz chciałbym o coś dopytać. Zamierzam polerować ręcznie, z użyciem aplikatora. Moje pytanie jest następujące: czy docieranie mikrofibrą robić po nałożeniu pasty i wypolerowaniu całego auta, czy wycierać mikrofibrą po kolei każdy wypolerowany panel? Wiem, że pytanie dla Was banalne, ale prosiłbym o odpowiedź. Pozdrawiam

 

a najlepiej to daj sobie z tym spokój... ręcznie nie wiele zwojujesz i szkoda czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

635799 a najlepiej to daj sobie z tym spokój... ręcznie nie wiele zwojujesz i szkoda czasu...
635800 To nie pasta do pracy ręcznej. Namachasz się, a i efektu nie będzie żadnego. To już połóż AiO jakieś.

 

Dzięki za odpowiedź. Pracownik sklepu, w którym kupowałem pastę właśnie do takiej jednoetapowej polerki ręcznej polecił mi tę menzerne 3w1. A że jestem zielony i czytam forum dopiero od kilku tygodni to łyknąłem :/

 

Co w takim razie polecicie z AiO do polerowania ręcznego dla amatora? Najlepiej żeby to był specyfik najmniej wymagający od użytkownika.

 

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i Pozdrawiam

Kupilem w/w srodek i bede zaczynal zabawe ale

Prosze mi napisac czy najpoerw wolne obroty gabka srednia

Potem czarna na 2000 obr

Czy moge od razu czarna wolne i zwiekszac obroty

Jestem nowicjuszem wiec prosze o wyrozumialosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Witam i Pozdrawiam

Kupilem w/w srodek i bede zaczynal zabawe ale

Prosze mi napisac czy najpoerw wolne obroty gabka srednia

Potem czarna na 2000 obr

Czy moge od razu czarna wolne i zwiekszac obroty

Jestem nowicjuszem wiec prosze o wyrozumialosc

podczas polerki zawsze zaczyna się od najmniej inwazyjnych środków, jak nie dają rady stosujesz bardziej tnące gąbki/pasty

Jarek jaka trwalość wosku w menernie 3w1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

jak na pierwszy raz jestem bardzo zadowolony ale........ juz widze ze faktycznie najpierw zaczynac trzeba najmniem inwazyjna pasta

i tak zrobilem, dzieki temu wiem juz co i jak

teraz jak bede robil korekcje to juz nie 3w1 tylko 2 pasty

3w1 zlikwidowalo malutkie ryski ale te mocniejsze zostaly i sa bardziej widoczne zaleta jest to ze jest wysoki polysk i powrot glebi koloru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
635298 Równie dobrze można przelecieć auto 2500 i też wymyć, a na to cleaner i wosk.

Czy dobrze rozumiem że można Meznerna PF2500 przelecieć i nie zostawi hologramów? (oczywiście na rotacji). Jeśli tak to na padzie srednim czy finiszu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.