Skocz do zawartości

Colourlock Leather Essence Zapach skory


neclocus

Rekomendowane odpowiedzi

Colourlock Leather Essence Zapach skory

 

Perfumy nadają skórom niepowtarzalny charakter i przypominają skóry garbowane roślinnie.

Garbniki roślinne oraz towarzyszące temu natłuszczanie oprócz właściwości chroniących skórę nadawały jej również przyjemnego, miłego zapachu, który utrzymywał się przez długi czas. Dziś większość skór jest garbowana za pomocą chromu, który nie wydziela tak intensywnego zapachu. Nowe skóry posiadają swój własny zapach, który wraz z czasem staje się neutralny. Niektóre ze stosowanych niegdyś środków są dzisiaj niedozwolone szczególnie te na bazie środków nitro i piżmowych, które miały duży wpływ na zapach skóry.

Zdarza się, że nowe tańsze torebki, paski, kurtki wydzielają nieprzyjemny zapach. Występuje on, gdy w procesie produkcji, używano np. Olejów rybnych. Należy zwrócić uwagę na to przy zakupie i ewentualnie z zakupu niektórych produktów zrezygnować. Zdarza się też, że skóry nabierają niemiłego zapachu pod wpływem niewłaściwej eksploatacji.

 

Opis produktu: Perfumy nadają skórom niepowtarzalny charakter i przypominają skóry garbowane roślinnie. Garbniki roślinne oraz towarzyszące temu natłuszczanie oprócz właściwości chroniących skórę nadawały jej również przyjemnego, miłego zapachu, który utrzymywał się przez długi czas. Dziś większość skór jest garbowana za pomocą chromu, który nie wydziela tak intensywnego zapachu. Nowe skóry posiadają swój własny zapach, który wraz z czasem staje się neutralny. Niektóre ze stosowanych niegdyś środków są dzisiaj niedozwolone szczególnie te na bazie środków nitro i piżmowych, które miały duży wpływ na zapach skóry. Zdarza się, że nowe tańsze torebki, paski, kurtki wydzielają nieprzyjemny zapach. Występuje on, gdy w procesie produkcji, używano np. Olejów rybnych. Należy zwrócić uwagę na to przy zakupie i ewentualnie z zakupu niektórych produktów zrezygnować. Zdarza się też, że skóry nabierają niemiłego zapachu pod wpływem niewłaściwej eksploatacji. Wszystkich, którzy posiadają skóry o nieprzyjemnym lub neutralnym zapachu zapraszamy do skorzystania z zapachu do skór Colourlock. Środek został wykreowany na nasze zlecenie przez zakład perfumeryjny: Leather Essence.

 

Zastosowanie: Zalecamy przed użyciem sprawdzić produkt w niewidocznym miejscu. Do zestawu jest dołączony kawałek roślinnie garbowanej skóry. Należy namoczyć go olejkiem za pomocą dołączonej gąbki. Można również nasmarować skórę bezpośrednio olejkiem. Po naniesieniu zapachu na kawałek skóry należy umieścić go w niewidocznym miejscu np. pod kanapą lub pod fotelem. Intensywność zależy od temperatury, przepływu powietrza oraz od ilości naniesionego płynu na skórę. Im cieplej tym silniej rozchodzi się przyjemny zapach.

Ogólne zalecenia

 

Zalecenia ogólne

Zawartość zestawu:

 

Środek o zapachu skóry Butelka 30 ml

Gąbka1 szt.

Kawałek garbowanej roślinie skóry 1 szt.

^[info dystrybutora]^

 

***

 

Colourlock Leather Essence Zapach skory

 

• konsystencja: przezroczysta, bezbarwna ciecz, lekko oleista, roztarta na palcach przypomina oliwke dla dzieci, dobrze sie wchlania (fot. 1)

 

• zapach: pachnie swiezo wygarbowana skora juchtowa, bez sladu drazniacej chemii, zapach nie natarczywy

 

• aplikacja: na zalaczony do zestawu kawalek skory (fot. 1)

 

geneza:

pojazd to 5 letnie auto ze skorzana tapicerka koloru czarnego, nie potrafie dokladnie okreslic rodzaju skory ale IMO jest to skora gladka (fachowcy moga mnie poprawic)

od poczatku uzytkowania auta wyczuwalny umiarkowany zapach skory (zrodlo zapachu to wlasnie skorzane fotele, wczesniej uzywane choinki zapachowe Wunder-Baum Black Classic Tree lub Vanillaroma ale nigdy Skóra), kiedys bardziej intensywny, teraz nieco mniej, dlatego postanowilem troche go wzmocnic

samochod jest zadbany, w przeszlosci nie topiony, nic sie nie rozlalo, nikt nie wymiotowal, zwierzeta nie byly przewozone, auto wolne od nikotyny, regularnie sprzatane

 

w kawalku garbowanej skory, wybijakiem rymarskim zostal zrobiony niewielki otwor przez ktory przewloklem cienki rzemyk dla zawieszenia 'skorki' wewnatrz auta (fot. 2 i 3)

 

• 1 tydzien (pierwsza aplikacja)

z pojemnika 'kapniete' na 'skorke' po jej szorstkiej stronie 5 kropli esencji i rozprowadzone gabka z zestawu

skora zmienila kolor po stronie aplikacji z jasnego na ciemny o kilka odcieni

'zapach' zawieszony w aucie, na lusterku wewnetrznym (fot. 2), przez pierwsze 2 dni lekko wyczuwalny, po 2 dniach zapach czuc tylko z odleglosci 2 cm czyli po zblizeniu nosa

 

• 2 tydzien

z pojemnika 'kapniete' na 'skorke' po jej szorstkiej stronie 5 kropli esencji ale podczas pierwszej aplikacji zauwazylem ze czesc esencji zostaje w gabce i tym razem rozprowadzam ja osobistym palcem wskazujacym ; )

poniewaz uznalem ze 'skorka' wiszac na lusterku 'merda' sie w polu widzenia co mi nie odpowiada, zawieszam ja na wieszaku lewych, tylnych drzwi, za swoim fotelem (fot. 3)

zapach jak poprzednio wyczuwalny przez 2 dni, pozniej tylko po bezposrednim zblizeniu organu ; ) powonienia

 

• 3 tydzien

aplikacja jak w drugim tygodniu z nadzieja ze 'skorke' trzeba nasaczyc kilka razy co byc moze sprawi ze bedzie wolniej i intensywniej oddawala zapach

sytuacja jak poprzednio, 2 dni lekko wyczuwalny, po tym czasie - nie

 

• 4 tydzien

'skorke' nasaczam jak podczas pierwszej aplikacji, rozprowadzajac esencje gabka

'skorka' wedruje na wieszak za fotelem kierowcy (fot. 3), gabka umieszczona w kratce nadmuchu powietrza (fot. 2), w konsoli srodkowej

potencjometr sily wentylatora zwykle ustawiony na 1/3 mocy - zapach zdecydowanie bardziej intensywny, jednak jak poprzednio po 2-3 dniach niewyczuwalny, tak 'skorka' jak i gabka sa suche

 

w trakcie testow podrozowaly ze mna 2 osoby (w 3 tygodniu, bezposrednio po nasaczeniu 'skorki'), jedna palaca tyton, druga niepalaca, co prawda obie wyczuwaly subtelny zapach skory ale dopiero po mojej prosbie o 'naweszenie', po zajeciu miejsca w aucie a nie samodzielnie, z wlasnej inicjatywy : /

jednak jak wspomnialem wczesniej skorzane fotele roztaczaly won skory przed zastosowaniem esencji i nie wiem ktory zapach wyczuwali pasazerowie

 

auto eksploatowane w aktualnych warunkach pogodowych, srednio 2 dni w tygodniu w miescie krotkie trasy, 3-ci dzien w tygodniu trasa 300 km, temperatura ogrzewania podczas jazdy 18'C, sila nadmuchu 1/3 zakresu, auto stoi pod wiata, 'skorka' nie narazona podczas parkowania na dzialanie slonca

 

***

 

resume:

 

in plus:

- ciekawy, 'niechemiczny', ladnie skomponowany zapach

- preparat w miare wydajny, do nasaczenia 'skork'i wystarczy 5 kropel esencji

- oryginalny pomysl umieszczenia w zestawie juchtowej 'skorki'

 

in minus:

- kartonowe, lakierowane opakowanie jest nieco za male, korek flakonika wystaje ok. 2-3 mm ponad krawedz pudelka przez co nie daje sie ono precyzyjnie zamknac, karton odstaje, precyzyjne zamkniecie pudelka tylko wtedy kiedy gabka i flakon w pozycji horyzontalnej i pomimo ze flakon jest szczelnie zamkniety nakretka z tworzywa, wole nie ryzykowac (fot. 4 i 5)

- wiekszosc zawieszek zapachowych posiada sznureczek do umocowania w pozycji 'wiszacej', tutaj trzeba wykonac 'zawiesie' samodzielnie albo klasc gdzies 'skorke' co rodzi moje obawy aby preparat nie wszedl w reakcje np. z tworzywem konsoli etc

- intensywnosc i trwalosc wedlug mnie niezadowalajace (o ile intensywnosc moze byc subiektywna tak trwalosc jest obiektywnie slaba)

 

konkluzja:

cena ~ 65 PLN za zestaw jest wysoka, co prawda cena wysoka-niska to pojecia wzgledne ale skoro powtornie, z powodu slabej trwalosci nie kupilbym tego preparatu za 10-20 PLN to tym bardziej nie kupie za 65 PLN

 

pozdrawiam

 

ps. caly czas 'nasaczam' i testuje, jesli pojawia sie nowe, ciekawe okolicznosci, uzupelnie powyzsze

ps. wiosna planowane czyszczenie skorzanych elementow wnetrza zestawem Colourlock Soft (bardziej konserwacja niz renowacja, skory sa w dobrym stanie) i zastanawiam sie czy preparaty CS pozostawia po sobie zapach...

 

 

1.jpg

fot. 1

2.jpg

fot. 2

3.jpg

fot.3

4.jpg

fot. 4

5.jpg

fot. 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zawiedziony tym zapachem.

Osobiście posiadam już drugie pudełko.

Po zakupie pierwszego miałem takie same odczucia jak i Ty.Myślałem,że trafiłem na jakiś felerny egzemplarz po czym skontaktowałem sie z colourlouckiem i odesłałem swój zapach do badań.W zamian dostałem następny-nowy.

I niestety to samo....

Aplikowany w róznych autach...ze skóra na fotelach,ze skórą wszędzie(naturalną),bez skóry.

Pachnie przez chwile jak jest przy nawiewie,potem wcale.Generalnie 60 zł wyrzucone w błoto.

W sumie dłonie dłuzej pachną niż w aucie.

Przedstawiciele firmy colourlouck twierdzą,ze zapach jest delikatny bo takie były załozenia.

 

Dla mnie jest to najgorszy produkt tej firmy :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą, dłużej pachną palce niż zapach utrzymuje się w aucie.Co nie znaczy że nie pachnie skórą, tylko czemu tak krótko?

Cudowałem w wielu miejscach, nawet w zagłówki zakrapiałem, pod nawiewy tylne, pod nawiewy pod fotelami, sekund pięć i po zapachu.

Można by rzec delikatny = niewyczuwalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja ten zapach kupiłem na jesieni.

Brak aromatu zaniepokoił mnie do tego stopnia, że zacząłem szukać informacji po sieci :D

 

Potem jeździłem z temperaturą wnętrza 22C i też go ledwo wyczuwałem, żona którą dowoziłem do pracy niespecjalnie odczuła "esencję".

 

Obecnie preparat aplikuję w dużej ilości na dywaniki pasażerów z tyłu - tuż przy wylotach powietrza z wentylacji - teraz czuję i ja i żona, ale perfumki bardzo szybko mi się skończą w ten sposób ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zamierzałem to kupić, ale po Waszej recenzji zrezygnowałem z zakupu wspomnianego produktu,

nasuwa się jednak pytanie, czy jest coś o podobnej nucie zapachowej - skóra lub tz nowe auto i oczywiście w miarę trwały zapach ?

Dzięki za podpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też wczoraj zamówiłem tego poorboys-a o zapachu skóry i jestem ciekaw jak wypadnie w porównaniu do colourlock, który raz że krótka, nawet bardzo krótko pachnie, dwa jest stosunkowo drogi (nawet cholernie drogi patrząc na stosunek wydajność/cena).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie też zawieszki o zapachu skóry Liquid Leather od Gliptone'a. Super zapach starej, porządnej skóry, naturalnie garbowanej. Są wielkie intensywne zawieszki pod fotel albo małe do podwieszenia gdziekolwiek. Jak trafi się świeża to pachnie miesiącami. Moim zdaniem obowiązkowe do auta ze skórami. A krem do skóry z serii GT to już w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 15.12.2016 o 16:34, zmorka napisał:

Też wczoraj zamówiłem tego poorboys-a o zapachu skóry i jestem ciekaw jak wypadnie w porównaniu do colourlock, który raz że krótka, nawet bardzo krótko pachnie, dwa jest stosunkowo drogi (nawet cholernie drogi patrząc na stosunek wydajność/cena).

Hej, odkopię trochę temat - przymierzam się do zapachu PB leather, Colourlook mi się już praktycznie skończył, ale pachniał bardzo ładnie, niestety tylko do kilku dni po aplikacji (2-3 ;D). Jeszcze gdzieś wyczytałem żeby go spróbować wlać do takiej buteleczki z drewnianą zakrętką co się wiesza na lusterku wstecznym, ale nie mogę znaleźć takiej czystej buteleczki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof ten zapach z PB jak przesadzisz to będziesz miał cap jak ze starych i mocno, mocno przepoconych butów, więc zalecam daleko idącą ostrożność podczas aplikacji, sam zapach hmmmmm no cóż nie jest to colourlock, ale też nie jest najgorzej, dużym plusem jest jego trwałość i wydajność. Z pewnością wystarczy na bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A to mój nowy sposób na ten zapach. Od przyjaciół z Ali zamówiłem buteleczkę czystą na zapach i wlałem do niej zapach CL - wlałem około 5 ml więc wystarczy na 6 doładowań. Mam nadzieję, że się sprawdzi 🙂

1814654497_2018-06-2810_12_41.jpg.6e7e84e2725621da2c5d5dee658427c9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.