Skocz do zawartości

Max Protect UGC PRO


Novus

Rekomendowane odpowiedzi

Słów kilka o Max Protect UGC PRO. Z bardzo wielu, które przerobiliśmy ta powłoka dla szyb jest Naszym top 1.

 

Max Protect Ultimate Glass Coat PRO bardzo trwała, niewidzialna wycieraczka.

 

Trwałość do 2 lat lub do 30 tys km.

Poprawiona widoczność w złych warunkach pogodowych

Lód, brud, owady nie przywierają mocno do zabezpieczonej szyby i czyszczenie jest o wiele łatwiejsze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Już teraz 159zł za 30ml to mało atrakcyjna cena.

Gtechniq z "marketingiem" kosztuje 260zł za 100ml...

a 15ml i tak wychodzi taniej niż Max Protect.

 

Wiem jak działa długofalowo G1, jeżeli UGC działa co najmniej tak samo to kolejny świetny produkt, aczkolwiek wcale nie tańszy :)

 

I z tego co widzę to aplikacja identyczna jak w przypadku G1 :P

Nie zdziwiłbym się jakby się okazało, że to bliźniaczy produkt... :-]

Przydałaby się karta MSDS do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie G1 aplikowałeś, ale jeśli wg Ciebie jest tak samo to ja chyba jakieś Ukraińskie.

 

Jedyna spójność to warstwowanie.

Przy UGC nie potrzeba magicznego preparatu do usuwania nadmiaru bo jej rozprowadzanie jest bajecznie proste i finalnie wystarczy przetrzeć fibrą. Przy G1 nierealne.

 

Z 30-tki G1 za 150 zł zrobisz 2 komplety. Mówię tu o wszystkich szybach z panoramą włącznie. I płacisz ok 150 zł.

Z 30-tki UGC zrobisz jakieś 2-2,5 razy więcej i płacisz 130 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
First stage: Glass preparation

 

1. Clean the glass thoroughly and wipe till dry.

2. Apply the glass polish evenly on all glass surfaces: windshield, windows, and side mirrors as well.

3. Remove the glass polish with a polish machine (only by skilled applicators!) or with a towel.

4. Spray IPA and remove residues with a microfiber towel. Glass surface should be clean, shiny and smooth at this stage.

Second stage: Coating application

 

1. Open the UGC bottle and put the applicator cloth on top and shake it once. Move the cloth a bit and shake it again. Do it for 3-4 times till the sponge is a bit wet (not soaked!).

2. Start with the windshield: Apply the coating on half of windshield glass. Start from a top corner and apply with circular movements overlapping the previous section slightly. Apply more liquid when the cloth gets dry. When half of windshield is covered, apply the second half in the same manner.

3. In this way, coat the rest of the car’s glass.

4. After all glass surfaces are coated, apply a second layer to the windshield. This will ensure extra-long durability as the wipers cause constant abrasion.

5. Ten minutes after the coating has being applied, it could be removed using a microfiber towel. Since, doing so is not an easy task, we highly recommend using IPA: spray a bit on a fresh towel and wipe off the coating residues. Using IPA at this point of time will not harm the coating durability on the glass.

 

No to ja widzę 2 różnice:

1 - nakładamy ruchami kolistymi, a nie prostymi

2 - walimy 2 warstwy, a nie 3

Reszta to dokładnie to samo, G2 dołączone do zestawu to IPA :)

 

Kolejna sprawa, że G1 jest w opakowaniach 15 i 100ml. Z tego pierwszego potrafię zrobić dwa samochody - przednia szyba 3 warstwy, tylna 2 i pozostałe po jednej, szklany dach też jedna. Przy założeniu, że idzie 7ml na samochód to z dużej butelki G1 masz 18zł per auto... super tanio biorąc pod uwagę trwałość. Nie będę dyskutował na temat wydajności UGC, ale jeżeli jest tak dobra jak UNC-R, który używałem to jest to kolejny dobry produkt na rynku, a czy lepszy... trzeba by zrobić bezpośrednie porównanie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do UGC nie trzeba IPY jeżeli potrafisz aplikować.

Kładzenie tu trzech, tu jednej ma się nijak do wydajności.

My kładziemy 3 warstwy na wszystko. I z G1 wychodzi tak jak pisałem. Także wydajnością UGC bije G1 na głowę.

Działaniem również identyczna sytuacja. Ta z filmu ma ponad rok i 20 tys km. Z prawej została usunięta na potrzeby nagrania.

 

Jako, że aplikowałem x razy każdą z nich stwierdzam, że aplikacja UGC jest dużo przyjemniejsza, a docieranie bajecznie proste, a nie żmudne.

 

Nie ja zacząłem porównanie z G1 więc nie do mnie obiekcje.

 

Nie mam nic do powłok g... Sam ich używałem. No może jedno ale...nie są warte takich cen gdyż niektóre działają naprawdę dobrze, natomiast inne poniżej krytyki.

 

Najbardziej dziwi mnie kiedy ktoś pokazuje pewną opcję, która okazuje się naprawdę dobrym produktem za relatywnie niewielką cenę i zaczynają się komentarze typu: "trzeba porównać skład". A wystarczy napisać kilka haseł, że jest się "polskim producentem" i pomimo przelewania produktów innych firm w swoje buteleczki i nagle rzesza obrońców.

 

Tak czy inaczej nikogo nie zmuszam do Max Protect. Nie neguje C czy G. Kto spróbuje ten się nie zawiedzie. Naprawdę ciekawa alternatywa, która może dużo namieszać.

 

Kamil u polskiego dystrybutora leży w tej cenie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

621823 No może jedno ale...nie są warte takich cen gdyż niektóre działają naprawdę dobrze, natomiast inne poniżej krytyki.

Chyba każdy producent świata, zakładając, że nie jest partaczem, tak ma :P CarPro np. ma swojego ironX czy dluxa, który chyba tez jest lubiany, a zaraz obok powłoka na szybę... ;p Do tej pory gtechniq słynął chyba głownie z g1 i serum, jeżeli ten nowy uncr jest taki super to jestem ciekawy kiedy ktoś wleci w ich topową powłokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś jeszcze napisać coś o trwałości przy aplikacji 3 warstw na przednia szybę?

 

Na chwilę obecną testujemy ją od roku, auto przejechało ok 20 tys km. Oczywiście mowa o 3 warstwach. Powłoka działa jak w dniu aplikacji.

 

wiesz może w jakim czasie trzeba zużyć zawartość buteleczki po otwarciu?

 

Ciężko mi się do tego odnieść gdyż u Nas maksymalnie leżało 3 miesiące. Nie mam wiedzy na ten temat i nie chciałbym wprowadzić Cię w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Novus, jakbyś miał jakąś resztkę na pół przedniej szyby to możemy zrobić na Felicii test porównawczy z G1 ;) Akurat będziemy musieli nałożyć niedługo ;)

 

 

Sory trochę odkopie ale doszlo może do tego porównania ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikowałem u siebie jedna wartswe na przednia szybe i mocno oslablo, ostatnio kladlem jednemu klientowi tak jak nalezy czyli 3 warstwy uprzednio szybe oczyszczajac CGP oraz IPA, bede mial staly kontakt z tym klientem i zobaczymy..

Dodam ze u mnie 1 warstwa byla kladziona jakos pod koniec sierpnia zeszlego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.