Skocz do zawartości

Gdzie tankujecie?


patol

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.08.2020 o 18:36, mk4tdi napisał:

A stosuje dalej?emoji41.png Pytam ponieważ koleś z serwisu mówił że niby warto to dolewać, bo teraz paliwa są sucheemoji848.png

Skończył mi się i póki co nie kupiłem nowej butelki. Ogólnie stosowałem go kiedyś jako taki samodzielny dodatek, a potem w podwójnej ilości jako depresator zimą. Kiedyś usiłowałem dokładniej rozkminić jego skład i co za co w nim odpowiada, no to poza ciężkimi frakcjami węglowodorów aromatycznych i polimerami tam nie ma nic, co miałoby działać w jakiś określony sposób. Więc coś tam smaruje, ale bez cudów, za to jako depresator jest ok.

W dniu 25.08.2020 o 13:49, flatron007 napisał:

Ja stosuję, nie wiem czy to coś daje czy nie ale profilaktycznie dolewam do ON. Może coś poprawia smarowność naszych paliw dzięki czemu wtryskiwacze, pompy dostają mniej po tyłku. Bo że podnosi moc to nie wierzę

Na pewno nie podnosi mocy 🙂 Ale profilaktyka jest ważna i w takim zastosowaniu, w zadbanym aucie, na pewno nie zaszkodzi, a może coś pomóc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak się mają paliwa (głównie chodzi mi o ON) ze stacji marketowych typu Leclerc, Auchan itd do Orlen, Shell itd? Bo cenowo to zawsze jest dużo lepiej na marketowych.
Słyszałem dwie skrajne opinie. Pierwsza że tam paliwo jest słabej jakości, że często po jeździe na takim paliwie filtr jest zafajdolony. Druga opinia, że najważniejsze żeby paliwo nie zalegało długo w zbiornikach, a na marketówkach schodzi szybko i tam praktycznie cały czas jest świeże, a jakością to nie różni się od innych stacji. Ewentualnie dodatkami
Widzę zawsze kolejki na marketowych stacjach, tankują też nowe fury (bo wiadomo że stare "traktory" to na wszystkim pojadą), więc sklaniam się do drugiej opinii, a Wy macie jakieś doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, że nowe fury są tankowane na takich stacjach to nie ma co się sugerować. Często mają miejsce przypadki, że czlowiek kupuje auto premium, a januszuje na podstawowych rzeczach potem, jak olej czy filtry. Ogólnie wiele osób ma wywalone na to, co stacja sobą prezentuje tylko patrzą na cenę. Do tego przy marketach ceny niższe zwykle, a i przy okazji zakupów tankowanie się odpierdzieli. Przyznam się, że sam nie próbowałem, za mało jeżdżę by ryzykować:)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.