Skocz do zawartości

Gdzie tankujecie?


patol

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś jest z okolic Kraków-Wieliczka-Bochnia to macie w Targowisku stacje Tarpal. Na stacji macie cały rok zwykły diesel B7 i diesel B0 bez zadnych biododatków, przeźroczysty a nie żółte siki. Silnik chodzi zauważalnie lepiej i mniej pali. Te same wrażenia jak diesel akrtyczny lotosu rowniez bez bio B0. Gdzies obiło mi się o uszy że mają podnieść normę za kilka lat BIO do 10%, masakra jakaś.
heh...mam magazyn w Targowisku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skąd? Z rafinerii 🙂 Sami sobie przywożą nie koniecznie musi to być Orlen czy Lotos, ale B0 jest B0, droższy jest około 5groszy. Tu mają stronę http://tarpal.pl/ . Na diesel bez biokomponentów na FB, ktoś nawet wstawił świadectwo z dostawy i rzeczywiście bez FAME jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerzuciłem się już na dobre na tankowanie na Circle K. Diesel Miles plus Archoil AR6900-D MAX i jest bardzo dobrze, spalanie delikatnie mniejsze jak na Orlenie według komputera. Za jakiś czas zaleję AR6400-D MAX to pewnie ze 3 KM przybędzie ;)

393da331eac884cc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd ogarnąłem diesla, tankuję tylko na Shellu, BP i cyrklu (w takiej kolejności) i pomimo rzetelnych pomiarów w Excelu nie odnotowuję różnic w zużyciu paliwa większych niż 10%, więc uważam, że jeden pies. Odkąd Kleen-Flo 952 zastąpiłem Archoilem AR6900 różnicy w zużyciu paliwa też nie stwierdziłem*, choć przepaliłem z nim dopiero trzy zbiorniki. Warunki pracy powtarzalne. No, być może jest kilkuprocentowy, powtarzalny spadek na Archoilu, ale nie chciałbym tutaj wchodzić w takie aptekarstwo. Być może dalsze pomiary przyniosą jakąś tendencję, w porównaniu do okresu letniego w zeszłym roku.

Chcę przez to powiedzieć, że jeżeli coś jest dobre i sprawdzone jakościowo, a samochód sprawny, to nie ma cudów.

* - jest za to wyraźna poprawa kultury pracy, podejrzewam, że przez wyższą liczbę cetanową. Nie jestem pierwszym, który to stwierdza. Wyciszenie i takie akustyczne wyrównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawelus668 napisał:

Miles plus Diesel chyba nie ma podniesionej liczby cetanowej? Verva ma te minimum 55 i z AR robi sie 59 i nie wszystkie silniki to przyjmują

Nie jest wiedzą tajemną, że AR6900 najlepiej używać z podstawowym paliwem. Zresztą produkcja Vervy też nie przebiega inaczej, niż zwykłego ON.

36 minut temu, W1Michal napisał:

Pisano wczesniej że Shell i BP ma paliwo z Orlenu więc wątpie aby były jakieś róznice.

I Lotosu, Schwedt, Unimotu oraz pewnie innych miejsc, z których zakup i dowóz paliwa w dane miejsce jest najbardziej opłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

AR6900-D Max ma w składzie cetane boostera, a silniki wysokoprężne kiepsko znoszą zbyt wysoką liczbę cetanową. Nic mu nie będzie na dłuższą metę, ale nie przyniesie to korzyści. AR6900-P Max można stosować w podwójnym stężeniu, bo wtedy efektywniej czyści, a nie ma w składzie octane boostera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi chodziło o przeczyszczenie tego mocniejszą mieszanką. Myślisz, że silnik źle zniesie tak podwyższoną liczbę cetanową? Bo mnie tak kusi wlać ze 3 razy więcej niż nakazuje producent. Wyjeździłem prawie wszystko, została ostatnia porcja na 3 baki i po normalnym działaniu tego preparatu uderzyłbym z grubej rury potrójnym stężeniem.

 

Muszę poczytać artykuły o mocno zawyżonej liczbie cetanowej dla dizla PD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to rozważałem by lać 6900 na bogato, ale stwierdziłem że kupię 6400 wleje jednorazowo, a potem będę regularnie lał 6900. Dodam, że po zmianie orlenowego ON na miles z Circle K bądź Shell Archoil 6900 d max  podniósł kulturę pracy, spalanie spadło, a zrywność wzrosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sprawność silnika się obniży. Do czyszczenia są dedykowane preparaty. Nie ma sensu kombinować. W przypadku AR6900 czyszczenie (a właściwie zapobieganie gromadzeniu depozytów, bo jakoś intensywnie to on nie czyści) to tylko jedna z funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michał126 napisał:

Na pewno sprawność silnika się obniży. Do czyszczenia są dedykowane preparaty. Nie ma sensu kombinować

Po czym się sprawność obniży, po 6400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lałeś na Orlenach prywatnych. Zatankuj na stacji Orlenu która jest własnością firmy Orlen. Mam znajomego którego syn ma stacje Orlenu i tam tankuje teraz. Paliwo rewelacja (Verva 98). Na poprzednim Orlenie była lipa. Z tego co wiem on dostaje jakąs marże od litra a resztą zajmuje sie Orlen, reszta go nie interesuje a zbiorniki na paliwo są zaplombowane.  Cały asortyment jak np spożywcze itp itp dostarcza Orlen. Byc może są stacje prywatne gdzie właściciel tylko kupuje paliwo z Orlenu a szyld jest na zasadzie franczyzy. Co jest w zbiornikach to już nie wiadomo, jego stacja i może robić co chce w tym i dodawać coś od siebie....w każdym razie odległość 1 km a dwa różne paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakością paliw to loteria. Ostatnio kupowałem bańkę 5L ON na Orlenie, potem musiałem dokupić jeszcze 5L z tym że byłem na innym Orlenie no i jak postawiłem dwie bańki obok siebie to kolory paliw różne. W jednej bańce "ropa" bardzo żółta, w drugiej mniej żółta, patrząc pod kątem odcień niebieski/zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na własnej skórze podobna historie - mieszkając pół roku w innym miejscu mialem po drodze lotosa optime. Po przejechaniu 25 tys km z tym paliwie auto stało sie tragiczne - telepatię na zimnym, wchodzenie w wibracje, problemy z wypalaniem dpf, błędy egr, kolektor w stanie tragicznym obrośnięty szlamem - po diagnozie zaprzyjaźniony mechanik powiedział mi żebym nie lał tyle lewego paliwa. Mowie ze nie leje, zdziwił sie i powiedział „ja nic nie mam przeciwko, wie Pan jak jest, jak można taniej to trzeba korzystać, ale niech Pan to jakos miesza”. Wytłumaczyłem gdzie i jak tankowałem i polecił zmienić stacje. Omijam ja teraz szerokim łukiem ;/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, W1Michal napisał:

Może lałeś na Orlenach prywatnych

Nie lałem na prywatnych tylko Orlenowych.

 

8 godzin temu, W1Michal napisał:

w każdym razie odległość 1 km a dwa różne paliwa

Typowe dla Orlenu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.